Psychologia

Dlaczego nie potrafisz o nim zapomnieć?

Dlaczego nie potrafisz o nim zapomnieć

Nie każda miłość jest dobra i kończy się happy endem. Czasem sprowadza na nas mnóstwo cierpienia i łez. Można by rzec, że trzeba o nim zapomnieć. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Dlaczego nie potrafisz o nim zapomnieć?

Wciąż o nim myślisz

Niestety, czasem same sabotujemy własne plany. Chciałybyśmy o nim zapomnieć, ale wciąż o nim myślimy, zastanawiamy się, co poszło nie tak, rozpamiętujemy doznane krzywdy. Wystarczy, że jakiś facet wkurzy cię w sklepie, a ty już porównujesz go ze swoim eks, który zawsze wyprowadzał cię z równowagi. Nawet gdy myślisz o nim negatywnie, jako o osobie, przez którą tyle wycierpiałaś, to jednak wciąż poświęcasz mu uwagę, co utrudnia zapominanie.

Utrzymujesz kontakt ze wspólnymi znajomymi

Nie chodzi o to, by po zakończeniu związku udawać, że nie znasz jego znajomych. Możliwe, że zdążyłaś ich polubić, dobrze czujesz się w ich towarzystwie.  Jednak czasem warto, dla własnego dobra, uciąć z nimi kontakt na jakiś czas. Oni, niestety, będą ci o nim przypominali, nawet gdy nie powiedzą na jego temat ani jednego słowa. Po prostu wiesz, w jakich okolicznościach ich poznałaś.

Wciąż ktoś ci o nim przypomina

Zdarza się też, że nasz eks był ulubieńcem naszych bliskich. Ci  tak bardzo go polubili, że ciągle ci o nim przypominają. Bardzo często nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób cię krzywdzą.  Jeśli matka wciąż mówi – Łukasz świetnie naprawiał samochody, po każdej usterce nie było nawet śladu, to sprawia, że nadal o nim myślisz. Nie potrafisz się od niego wyrwać, jego obraz cały czas wisi nad twoją głową.

Otaczasz się zbyt wieloma randkującymi osobami

Jeśli jesteś tuż po rozstaniu, a twoi znajomi randkują i dzielą się z tobą swoim szczęściem, mimowolnie uruchamiają w tobie wspomnienia pierwszych randek z eks. Na pewno te były wyjątkowe, inaczej nie zdecydowałabyś się na związek z nim. Niestety, potem coś nie wypaliło, w rezultacie dziś nie jesteście już razem.  Możesz zacząć się obwiniać o to, co zrobiłaś nie tak lub o to, że nie byłaś dostatecznie dobra. Na czas zapominania lepiej nie rozmawiać z ludźmi o udanych randkach, bo to może zwyczajnie boleć.

On dostarczał ci silnych emocji

Niektóre rozstania przebiegają bardzo burzliwie. Jeśli on dostarczał ci silnych emocji – zarówno tych dobrych, jak i złych, to możesz mieć problem, aby wyrzucić go ze swojego umysłu. Najłatwiej zapomnieć o kimś, z kim się było, ale kto okazał się dla nas nudnym partnerem. Ktoś taki nie będzie wzbudzał w nas silnych emocji.

To twój pierwszy facet

Zupełnie inaczej godzimy się z rozstaniem, gdy jest to kolejny nieudany związek, a inaczej, gdy była to pierwsza wielka miłość. To są twoje pierwsze, wielkie zawiedzione nadzieje. W każdej z nas tkwi romantyczka, w końcu zostałyśmy wychowane na takich, a nie innych filmach, przez co wydaje nam się, że miłość jest czymś na całe życie. A tak zdarza się niezwykle rzadko. Do odpowiednich wniosków dochodzimy z wiekiem i doświadczeniem. Rozstanie z pierwszą wielką miłością boli jednak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *