Artykuły Moda

Buty Crocs – nieprawdopodobny sukces

Buty Crocs

Uwielbiane przez tłumy, znienawidzone przez modowych trendsetterów – buty Crocs to dziś legenda, której znakiem rozpoznawczym jest krokodyl. Założyciele marki wypuścili na rynek pierwszy produkt w 2002 roku, niespodziewanie osiągając zawrotne wyniki sprzedaży. Gdzie tkwi sukces przedsiębiorstwa?

Realizacja niepozornej myśli

Pomysł na stworzenie firmy produkującej buty pojawił się zupełnie spontanicznie podczas wyprawy trójki przyjaciół na Karaiby w celach turystycznych. Po przeprawie łodzią mężczyźni musieli zabezpieczyć stopy przed stąpaniem boso po lądzie. Dokonali więc zakupu sklejonej pianki, którą wykorzystali jako prowizoryczne obuwie.

W trakcie użytkowania okazało się, że materiał jest nie tylko trwały, ale i lekki. Niewiele myśląc, Scott Seamans, Lyndon Hanson i George Boedbecker Jr. po powrocie w swoje strony uzyskali zgodę i nabyli prawo do stosowania pianki Croslite we własnym procesie produkcyjnym. Omawianie ulepszeń zajęło niecałe dwa lata, kiedy w 2004 roku wprowadzono na rynek pierwsze Crocsy o nazwie „The Beach”.

Klapki nie tylko na plażę

Choć nazwa pierwszego modelu Crocsów sugeruje ich przeznaczenie, stało się coś, czego nie spodziewali się sami twórcy. Lekkie i przewiewne obuwie wkrótce nosiły miliony użytkowników na całym świecie. Obuwie o dziwnym wyglądzie pojawiło się na ulicach miast, użytkowane jako najwygodniejsza, a zarazem najbrzydsza para klapek. Produkt podzielił świat mody na pół – po jednej stronie znaleźli się zwolennicy komfortu dla stóp, po drugiej obrońcy ekscentrycznej mody klasy premium.

Synonim trwałości

Nieprzypadkowo w logo obuwia znajduje się krokodyl. To symbol siły, która znakomicie poradzi sobie w kontakcie z naturą. Dokładnie takie same są buty Crocs – trwałe i wytrzymałe, a przy tym niezwykle wygodne.

Na tym jednak nie koniec zalet pary klapek, które wywołały prawdziwy boom na rynku obuwniczym. Pianka Croslite jest antybakteryjna, działa więc przeciwpotnie, ograniczając rozmnażanie się bakterii powodujących przykry zapach. Funkcji materiału sprzyja też fason butów – Crocsy wyglądem przypominają szwajcarski ser, jednak otwory umieszczono na powierzchni butów zupełnie celowo.

Obuwie, które użytkowane jest na co dzień, powinno być dobrze dopasowane do stopy. To kolejna zaleta Crocsów, których materiał rozgrzewa się pod wpływem ciepła stóp, by jeszcze lepiej przylegać do ich kształtu. Co więcej, klapki te są też antypoślizgowe i nie pozostawiają rys na powierzchni.

Od zera do bohatera

Firma Crocs jest stosunkowo młoda, lecz dziś uchodzi za jedną z najprężniej rozwijających się na świecie. Linia obuwnicza marki Crocs wyróżnia się bogatą ofertą i nieprzeciętną kolorystyką, proponując także ciekawe dodatki w formie niewielkich przypinek. Można przymocować je do butów, tworząc swoją niepowtarzalną parę.

Pomimo ogromnego sukcesu firma nadal pozostaje wierna swoim pierwotnym założeniom. Buty Crocs powinny być praktyczne, lekkie i trwałe, a przy tym na każdą kieszeń.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje buty Crocs.

Komentarze (6)

judith

3 lata temu

Mam jedne i planuję zakup kolejnych:)

majeczka

3 lata temu

To moje ulubione buty. Cenię je za wygodę.

cyla

3 lata temu

Mam jedną parę i jestem z nich bardzo zadowolona:)

mandala

3 lata temu

Te buty są bardzo komfortowe w codziennym noszeniu.

justa

3 lata temu

To bardzo wygodne buty, choć do najpiękniejszych nie należą. Ja jednak stawiam na komfort.

frania

3 lata temu

Mam jedne Crocsy, są całkiem wygodne.

Zostaw komentarz