Artykuły Moda

Biżuteria na szyję. Jakie naszyjniki, wisiorki wybrać?

Biżuteria na szyję. Jakie naszyjniki, wisiorki wybrać

Która kobieta nie kocha biżuterii? Zwłaszcza ta przeznaczona do zdobienia szyi jest chętnie wybierana przez panie na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, ale też i na co dzień. Naszyjniki, wisiorki – to kwintesencja i piękne dopełnienie wielu stylizacji.

Mówi się, że elementy biżuteryjne, które dobieramy według własnych upodobań, potrafią bardziej odzwierciedlić nasz charakter i sposób bycia niż słowa. I faktycznie coś w tym powiedzeniu jest na rzeczy. Biżuteria bywa naszym sposobem komunikowania się ze społeczeństwem. Dlatego warto wybierać naszyjniki, wisiorki, które pasują do naszego stylu i charakteru.

Naszyjniki i wyjątkowe wisiorki. Jakie Ty byś wybrała?

Moda się zmienia, to niezaprzeczalny fakt. Dyktują ją kolejne pokolenia, ale też zmiany środowiskowe i społeczne. Inne poczucie gustu i stylu mają nastolatki, młode kobiety czy te już dojrzałe. Często dobieramy biżuterię właśnie ze względu na wiek, poglądy subkulturowe czy odgórnie narzucone trendy, chociażby przez nurt mainstreamowy. Niektóre kobiety uwielbiają srebro, inne wolą złotą, a nawet stal chirurgiczną. Są jednak ponadczasowe i klasyczne rodzaje elementów biżuteryjnych, które podobają się praktyczne każdemu. To klasyczne, srebrne lub złote łańcuszki, stworzone z delikatnych splotów. Można do nich dobrać dowolny wisiorek (oczywiście dopasowany pod względem rozmiarów, by nie był zbyt przytłaczający w stosunku do samego łańcuszka, naszyjnika).

Stylowa biżuteria to zawsze idealne dopełnienie konkretnej stylizacji, nie tylko tej wieczorowej, ale też codziennej, bardziej miejskiej. Kochająca modę kobieta na pewno wie, że modne naszyjniki, wisiorki zawsze sprawdzą się w połączeniu z elegancką sukienką, białą koszulą czy nawet nieco bardziej sportowym wyglądem (np. jeansową stylistyką). A dopełnieniem takiego naszyjnika są wisiorki. Plusem jest to, że przewieszki możemy dobierać dowolnie i zmieniać je według naszych upodobań. Na przykład latem modne są wisiorki w formie palm czy kształcie owoców. Uniwersalne są także te, które mają jakieś znaczenia, jak czterolistna koniczynka czy od lat chętnie wybierany jako przewieszka znak nieskończoności.

Warto pamiętać o tym, by wybierać naszyjniki z wysokiej jakości próby srebra czy złota, ponieważ tylko wówczas będziemy mieć pewność, że nasza biżuteria nie ulegnie nieestetycznym przebarwieniom. Jeśli chodzi o wybór zawieszek, to zwracajmy uwagę na sposób ich wykończenia. Tutaj w zależności od indywidualnych preferencji można postawić na wisiorki z połyskiem lub te w całkowitym macie. W sezonie wakacyjnym 2021 na topie jest biżuteria na szyję w stylu boho, z elementami mosiądzu. Modne są też wszelkiego typu zawieszki kojarzące się z wakacjami, jak muszelki, delikatne bursztynki czy tego typu dodatki, w tym te z motywami kwiatowymi. Wybór jest naprawdę szeroki, więc z pewnością każda z pań znajdzie typ naszyjnika i wisiorka, który jej się najbardziej podoba. Dość uniwersalnymi zawieszkami są wzory puzzli, psiej łapki, gałązek i serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *