Artykuły Moda

5 zalet posiadania sporej szafy z ubraniami

5 zalet posiadania sporej szafy z ubraniami

Obecnie panuje moda na minimalizm. Zachęca się nad do zredukowania liczby ubrań, kosmetyków i ozdób w naszym domu. Jest w tym troszkę racji, ale wszystko zależy od punktu widzenia. Przedstawiamy 5 zalet posiadania sporej szafy z ubraniami.

Posiadasz rzeczy, na które moda niebawem powróci

Naszym zdaniem sporym błędem jest nie tyle posiadanie sporych zasobów ubrań, z których rzeczywiście się korzysta, ale wyrzucanie dobrej rzeczy tylko dlatego, że przestała być modna. Przecież niebawem kropki znów będą w trendach. Nie ma sensu pozbywać się ich z szafy i robić miejsca dla stylu safari.  W ten sposób unikasz powiększania stosu niepotrzebnych ubrań na wysypisku, nie wyrzucasz pieniędzy w błoto i nie przyczyniasz się do wzrostu produkcji tekstyliów.

Korzystanie z ubrań do końca jest ekologiczne

Tak naprawdę warto zachować każde ubranie, w które wchodzisz i w którym wyglądasz korzystnie. W ten sposób wszystko wychodzisz i spożytkujesz do samego końca. Jest to niewątpliwie ekologiczne rozwiązanie, gdy wciąż zakładasz spódniczkę ze studiów, zamiast kupować identyczną w sieciówce.

Każdego dnia wyglądasz inaczej

W kobietach drzemie ogromna potrzeba zmiany, ale nie chodzi tutaj o zmienianie swojego życia o 180 stopni. Cenimy sobie stabilizację, ale lubimy zmieniać swój wygląd, bawić się stylizacjami, czerpiąc z tego ogromną przyjemność. Gdy nie wyrzucasz dobrych ubrań i masz ich całkiem sporo w szafie, to każdego dnia możesz sobie pozwolić na inną stylizację. To zapobiega wkradnięciu się nudy do twojego życia.

Masz co ubrać na każdą okazję

Jeśli nie jesteś odzieżową minimalistką, to masz co ubrać na każdą okazję.  W twojej szafie nie brakuje bowiem szortów oraz topu na rowerową przejażdżkę w środku lata. Masz też sukienkę na urodziny znajomych oraz taką na wesele. Gdy otrzymujesz zaproszenie na imprezę, nie musisz martwić się zakupem ubrań, tylko skupiasz się na prezencie.

Możesz pożyczać ubrania swojej siostrze lub mamie

Posiadanie sporej szafy pozwala na pożyczanie ubrań mamie, siostrze czy przyjaciółce. Możesz dla nich stać się cennym wsparciem, gdy wybierają się na imprezę i nie mają, co na siebie włożyć. Oczywiście, musicie wszystkie być zbliżonego rozmiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *