lata-czterdzieste-w-modzie
Źródło zdjęcia: Youtube

Jeśli jesteś ciekawa tego, jak kobiety ubierały, malowały oraz stylizowały się w poprzednich dekadach zapraszamy Cię na do obejrzenia niezwykle ciekawego filmiku „100 lat mody w 2 minuty”. Zobacz wideo, aby przekonać się, jakie trendy panowały w modzie od 1915 do 2015 roku.

Moda jest bardzo dynamiczna, szybko się zmienia, przez co ciężko za nią nadążyć. Każda spośród dziesięciu poprzednich dekad charakteryzowała się swoim niepowtarzalnym stylem oraz określonymi kanonami piękna. Dzięki pomysłowemu filmikowi możemy poczuć się jak w kapsule czasu i przenieść się o sto lat wstecz. Podczas naszej podróży prześledzimy, jak w ostatnim wieku zmieniała się damska moda.

Zmiany w modzie w przeciągu ostatniego stulecia

lata-pięćdziesiąte-w-modzie

Źródło zdjęcia: Youtube

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w roku 1915, po czym szybko trafiamy do specyficznych lat dwudziestych trzydziestych oraz czterdziestych. Następnie obserwujemy kolorowe stroje z lat pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych, po to aby za chwilę przyjrzeć się hippisowskim strojom (artykuł na temat modnych obecnie i w latach siedemdziesiątych frędzli przeczytasz tutaj), które w największy stopniu przypomina nam aktualną modę. Wreszcie nadchodzi pora na szalone, a zarazem kiczowate lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte, następuje początek XXI wieku z którego szybko przenosimy się do współczesności.

Po przeanalizowaniu wszystkich stylizacji możemy z pewnością stwierdzić, iż kobiety z biegiem czasu stały się coraz bardziej śmiałe, stopniowo odsłaniały coraz większe partie ciała, poprzez skracanie długości spódnic oraz sukienek. Panie eksperymentowały z kolorami oraz krojami ubrań, makijażem, fryzurami. Dodatki takie jak, parasolki, halki, elegancie rękawiczki zastąpiono okularami przeciwsłonecznymi, torebkami, czy skórzanymi kurtkami.

Pomysłodawcy projektu

lata-wspolczesne-w-modzie

Źródło zdjęcia: Youtube

Materiał wideo został wyprodukowany przez agencję marketingu internetowego z Wielkiej Brytanii The Viral Factory. Klip trwała dokładnie 100 sekund i przedstawia stuletnią historię mody. Ubrania ukazano na sylwetkach tancerzy, którzy ubrani w rzeczy z wybranej epoki wykonują taneczne ruchy z danego okresu historii. Wideo w ciekawy sposób ukazuje współzależność różnych dziedzin sztuki – dotyczących zarówno przeszłości, jak i obecnych czasów.

Materiał wideo powstał na potrzeby kampanii brytyjskich domów handlowych West-field, a ściślej z powodu otwarcia ich najnowszego butiku w londyńskiej dzielnicy Statford. Filmik osiągnął ogromną popularność w sieci, jego żywotność jest wręcz zadziwiająca. Nie powinnyśmy się jednak dziwić temu zjawisku, w końcu uchwycenie w przeciągu 2 minut stuletniej historii mody to nie lada wyczyn.

Źródło zdjęć i filmu: Youtube