Problematyczne ubrania
Pawel Czerwinski z Unsplash

Wszyscy czasem trafiamy na problematyczne ubrania. W sieciówkach częściej wręcz można natknąć się na rzeczy, które budzą zastrzeżenia aniżeli takie, w których moglibyśmy wyjść ze sklepu. Czasem jednak mimo wszystko jesteśmy zmuszeni dokonać zakupu, bo np. zbliża się wesele siostry czy urlop w Grecji. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto dać szansę problematycznym ubraniom.

Spis treści:

  1. Gdy piękna sukienka ma wadę…
  2. Sznurki przy dekolcie można obciąć
  3. Sukienka bez ramiączek
  4. Sukienka na ramiączkach z rękawkami a la hiszpanka
  5. Marynarka z poduszkami na ramionach
  6. Sukienka babydoll
  7. Sposoby na problematyczne ubrania. Zbyt głęboki dekolt
  8. Głęboki dekolt na plecach i zabudowany przód
  9. Problematyczne ubrania. Zbyt ciasne gumki na rękawach
  10. Krótka sukienka

Gdy piękna sukienka ma wadę…

Czasem czujesz, że znajdujesz się o krok od modowego sukcesu. Sukienka ma naturalny skład, piękny kolor, który pasuje do twojego typu urody.  Czasem też po prostu bardzo ci się podoba. Niestety posiada także jakiś feler, który zniechęca cię do zakupu. Czasem przekreśla on jednoznacznie daną rzecz. Kiedy indziej pewne wady można przeskoczyć. Problematyczne ubrania nie zawsze są trudne do ogrania. Czasem wystarczy niewiele, by stały się wygodne i komfortowe.

Sznurki przy dekolcie można obciąć

Sznurki przy dekolcie typu serek często mają nadać mu elegancji. Kojarzą się nieco ze stylem wiktoriańskim. Ich zawiązanie ma imitować stójkę. Jednak nie każda z nas lubi wiązanie pod szyją, zwłaszcza w upalne dni. Zazwyczaj jednak sznurki można odciąć bez jakiejkolwiek straty dla samej sukienki.

Sukienka bez ramiączek

Nie każda z nas lubi sukienki bez ramiączek. Wymagają one bowiem doboru odpowiedniej bielizny. Stanik z odpinanymi ramiączkami lub klasyczna bardotka stanowią tutaj must have. Jednak przy większych biuście nie zapewniają właściwej podpory i wsparcia. Poza tym wiele z nas czuje się niekomfortowo, gdy zarówno stanik, jak i sukienka nie posiadają ramiączek. Obawiamy się, że ubranie oraz bielizna nagle się z nas zsuną, odsłaniając piersi.  Czasem jednak sukienka bez ramiączek jest do ogrania. Jeśli świetnie leży, ma piękny kolor lub wzór oraz naturalny skład, można pokusić się o wykonanie własnych ramiączek. Te można doszyć np. z materiałowego paska dołączonego do kreacji, który ma za zadanie jeszcze mocniej podkreślić nam talię.  Takie drobne przeróbki krawieckie świetnie sprawdzą się, gdy kupimy sukienkę za niewielkie pieniądze, np. na wyprzedaży, w outlecie czy lumpeksie. W przypadku sukienek za kilkaset złotych warto poszukać takiej, która od początku nam pasuje.

Sukienka na ramiączkach z rękawkami a la hiszpanka

Niekiedy producenci odzieży idą o krok za daleko. Sukienka na ramiączkach wygląda dobrze, ale postanawiają ją urozmaicić, doszywając dodatkowo rękawki, które opadają na ramiona, imitując dekolt carmen. Nie każda z nas czuje się komfortowo z tego typu ozdobami.  Bardzo często podkreślają one masywność ramion lub zwyczajnie nas irytują, gdy pracujemy przed komputerem czy robimy zakupy. Na szczęście takie rękawki często można odpruć. Trzeba tylko upewnić się, że sposób ich wszycia to umożliwia.

Marynarka z poduszkami na ramionach

Masz proporcjonalną sylwetkę i gdy zakładasz marynarkę z poduszkami, pojawiają się niechciane dysproporcje. Niestety w tym sezonie trudno o żakiet, który nie posiada mocno zarysowanych ramion. Ten trend ma podkreślić siłę kobiet, jednak nie wszystkie czujemy takową potrzebę.  Marynarka z poduszkami na ramionach jest dość problematyczna, zwłaszcza dla klepsydr oraz stożków. Kolumny czy gruszki mogą wykorzystać ją na swoją korzyść. Na szczęście takie problematyczne ubrania są do ogrania. Jeśli poduszki nie są wszyte głęboko, lecz dość płytko osadzone, można je po prostu wyciąć i zyskać zwykłą marynarkę, która nie robi z nas amerykańskiego futbolisty.

Sukienka babydoll

Sukienka babydoll charakteryzuje się tym, że jest odcinana pod biustem, nie każda z nas dobrze się czuje w takim fasonie. Z drugiej strony tego typu kreacje często mają naturalne składy, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Co zrobić w takiej sytuacji? Sukienka babydoll może zyskać talię, jeśli zepniemy ją odpowiednim paskiem.

Sposoby na problematyczne ubrania. Zbyt głęboki dekolt

Niektóre sieciówki słyną z tego, że głęboki dekolt to ich znak rozpoznawczy. Czasem ten jednak sięga pępka i nie wygląda korzystnie ani na dużym, ani na małym biuście. Po prostu jest niepraktyczny. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy sukienka czy bluzka dobrze leży? Najlepiej kupić daną rzecz i zszyć dekolt lub wprowadzić do niego zatrzaski. Można jednak ograniczyć się do samej igły z nitką i złapania połówek materiału.

Głęboki dekolt na plecach i zabudowany przód

Czasem bluzka lub sukienka ma głęboki dekolt, ale na plecach. Z przodu zaś jest bardzo zabudowana. Gdy mamy masywniejsze ramiona czy większy biust, to dodatkowo nadaje nam objętości. W takiej sytuacji warto kupić daną rzecz, wyciąć z niej metkę i nosić na odwrót, to znaczy tył założyć na swój przód.

Problematyczne ubrania. Zbyt ciasne gumki na rękawach

Nawet osoby mające drobne ręce skarżą się, że gumki na rękawach je gniotą, wpijają się w skórę i utrudniają krążenie krwi. Nie jest to zbyt komfortowe doznanie, a samo ubranie nie należy przez to do specjalnie wygodnych. Niemniej gumki na rękawach czasem da się odpruć. Niektórzy też przeprasowują je gorącym żelazkiem, przez co gumka nieco puszcza i zwalnia ucisk.

Krótka sukienka

Czasem sukienka jest dosyć krótka. Teoretycznie zasłania wszystko, co powinna, ale nie czujemy się w niej w pełni komfortowo. Mimo tych niedogodności podoba nam się jej krój czy kolor. W takiej sytuacji krótka sukienka może zostać zestawiona z cielistymi, dopasowanymi szortami, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo.