Styl życia

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Łazienka na kolorowo

Łazienka na kolorowo

Chastity Cortijo z Unsplash

Aranżacja wnętrz podobnie jak przemysł beauty czy odzieżowy rządzi się swoimi prawami. Co sezon pojawiają się trendy, które można próbować przemycić do swojego mieszkania czy biura. Warto jednak dobierać je rozsądnie, w oparciu o dotychczasowy charakter lokalu. Przedstawiamy najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Łazienka na kolorowo stanowi niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, które wpisuje się w nurt dopamine dressing.

Spis treści:

  1. Kolorowe wnętrza to dziś wyszukana znajomość trendów!
  2. Dopamine dressing, czyli magiczna moc koloru
  3. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Kolorowe wnętrza
  4. Kolorowe dekoracje do wnętrz
  5. Moda na kolorowe kuchnie
  6. Łazienka na kolorowo
  7. Kolorowa łazienka – co wyraża?

Kolorowe wnętrza to dziś wyszukana znajomość trendów!

Kolor w ubiorze, makijażu czy aranżacji wnętrz niegdyś był traktowany jako krzykliwy. Osoby, które na niego stawiały, były zaś posądzane o zły gust. Na szczęście czasy się zmieniły. Psychologia koloru wciąż się rozwija, ale wiemy, że poszczególne barwy wpływają w określony sposób na nasze samopoczucie. Także samopoczucie rzutuje na dobór odcieni. Jest to zatem zależność, która działa w obie strony.

Dopamine dressing, czyli magiczna moc koloru

Kolor po części został odczarowany przez wielkie domy mody i światowej klasy wizażystów. Ci jako pierwsi ulegli nurtowi dopamine dressing i postanowili go wdrożyć do swoich kolekcji oraz makijaży. Zauważyli oni, że nasycone kolory korzystnie oddziałują na nasze samopoczucie. Dodają energii niezbędnej do działania. Dziś najnowsze trendy w aranżacji wnętrz obejmują również kolorowe elementy, których do niedawna na próżno było szukać. Dominowały barwy neutralne – beże, brązy, biele czy czerń. Te zawsze wyglądają elegancko i stylowo. Poza tym można je łączyć z innymi kolorami, stanowią swego rodzaju bazę.

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Kolorowe wnętrza

Kolorowe wnętrza do niedawna nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Z czego to wynikało? Prawdopodobnie z tego, iż są one niezwykle wymagające. Decydując się na kolor, musimy się liczyć z tym, że pozostałe dekoracje wnętrz należy dobierać rozważnie. O ile fiolet dobrze łączy się z zielenią i żółcią, o tyle niekoniecznie współgra z koralem. Wyczucie koloru przydaje się przy bardziej szalonej aranżacji wnętrz.

Kolorowe dekoracje do wnętrz

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz obejmują kolorowe sypialnie, salony i łazienki. Do tych ostatnich żywe barwy zawędrowały jednak jako ostatnie. O ile do sypialni czy salonu łatwo było wprowadzić dekoracje wnętrz w żywych kolorach, wystarczyło postawić na barwny wazon, pościel czy poduszki dekoracyjne, o tyle kolorowa armatura łazienkowa wydaje się wyrazem ogromnej odwagi.

Moda na kolorowe kuchnie

Kolorowe kuchnie również stały się faktem. Niektórzy decydują się wprowadzić do nich barwne blaty, ścierki czy garnki. Drudzy stawiają na czerwone, niebieskie, fioletowe czy zielone kafelki. Niewątpliwie wprowadza to spore ożywienie do pomieszczenia, w których przygotowujemy posiłki. Psychologia koloru wykazała, że fiolet rozwija kreatywność. Może warto chociaż postawić na fioletowy talerz, skoro ten może pobudzić naszą wyobraźnię, co zaowocuje przygotowaniem oryginalnej potrawy.

Łazienka na kolorowo

Łazienka na kolorowo wydaje się skokiem na głęboką wodę. To pomieszczenie kojarzy nam się z neutralnymi, jasnymi kolorami. Biel, jasny popiel czy beż doskonale wpisuje się w aranżację łazienki. Jak się jednak okazuje, nadeszła pora, aby odrobinę zaszaleć. Dekoracje wnętrz są dziś niezwykle barwne. Kolorowa łazienka może opierać się na dodatkach takich jak ręczniki, dywanik, uchwyty na ręcznik, dozownik papieru toaletowego czy szczotka do WC. Możemy jednak bardziej zaszaleć. Kolorowa armatura łazienkowa znajduje się dziś na wyciągnięcie ręki. Do tego możemy dobrać kolorowe płytki ceramiczne, a nawet szafki czy wannę.

Kolorowa łazienka – co wyraża?

Pamiętajmy o tym, że kolor to energia. Wyraża nasz nastrój, osobowość i charakter pomieszczenia. Wpływa też na to, czy chętnie w nim przebywamy. Łazienka na kolorowo wiele mówi też o właścicielach. Pokazuje ich oryginalność, odwagę i kreatywność. Czy kolorowe łazienki przemawiają do twojej wyobraźni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *