Rozmowy z eks rzadko są przyjemne dla obu stron. Bardzo często zdarza się, że wolałybyśmy, aby w ogóle do nich nie dochodziło. Po rozstaniu często z trudem powracamy do psychicznej równowagi. Gdy tę udaje nam się osiągnąć, nasz świat ponownie wywraca się do góry nogami. Mętlik w głowie po rozmowie z eks to często spotykany problem, z którym często nie wiemy, jak sobie poradzić.
Spis treści:
- Burzliwe rozstanie z partnerem i cierpienie
- Utrata psychicznej równowagi po rozmowie z eks
- Rozmowa z eks – nie wierz we wszystko, co mówi były partner
- Rozstanie z eks i niewyjaśnione sprawy z przeszłości
- Co mówią emocje, które czujesz po rozmowie z eks?
- Mętlik w głowie po rozmowie z eks – czy oznacza wciąż silne emocje?
- Powrót do eks – jak nie ulec emocjom?
Burzliwe rozstanie z partnerem i cierpienie
Rozstanie z partnerem rzadko kiedy przebiega w spokojnej atmosferze. Zazwyczaj towarzyszą mu ogromne emocje. Jeśli przygotowywałyśmy się do odejścia, ponieważ uczucie wygasło, to rozmowa z eks nie będzie niosła ze sobą większych wrażeń. Jednak zazwyczaj rozstanie przebiegało w burzliwej atmosferze, co w praktyce przekłada się na duży ładunek emocjonalny. Nic dziwnego, że nawet po jakimś czasie pewne rzeczy nas bolą, irytują i budzą strach.
Utrata psychicznej równowagi po rozmowie z eks
Rozmowa z eks po 10 latach, gdy zdążyliśmy sobie ułożyć życie na nowo, nieco różni się od rozmowy po kilku miesiącach, gdy dopiero powracamy do psychicznej równowagi. W tym drugim przypadku łatwo można ją zachwiać. W związku z tym powinnyśmy unikać spotkań i rozmów z byłym partnerem, chyba że istnieją do nich wyraźne przesłanki, np. dobro wspólnego dziecka. Jeśli jednak nie mamy wspólnego potomstwa, domu czy firmy, lepiej unikać jakiegokolwiek kontaktu i miejsc, które mogłyby nam przypominać o nim i budzić uśpione emocje. Jeśli on będzie powracał do naszego życia jak bumerang, to nigdy o nim nie zapomnimy. Metoda ostrego cięcia najlepiej zdaje tutaj egzamin. Warto całkowicie zerwać kontakt, nie zaglądać na profil eks na portalach społecznościowych. To droga donikąd, a właściwie rzecz biorąc najprostsza ścieżka do cierpienia.
Rozmowa z eks – nie wierz we wszystko, co mówi były partner
Rozmowa z eks jest najbardziej emocjonująca wówczas, gdy mamy niedokończone sprawy. Czasem rozstajemy się w tak burzliwej atmosferze, że nawet nie wyjaśniamy ze sobą pewnych kwestii. Te lubią jednak do nas powracać. Rozmowa z eks może pomóc nam zrozumieć pewne rzeczy. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze tak się dzieje. Czasem wprowadza tylko mętlik w głowie i nie kończy się niczym dobrym. Dziś on może twierdzić, że miał dobre intencje, tylko go źle zrozumiałaś. Jesteś szczególnie podatna na zręczne próby manipulacji. On miał czas, żeby wszystko sobie przemyśleć i znaleźć sensowne wytłumaczenia, które mogą mijać się z prawdą. Gdybyś zapytała go o pewne rzeczy w gniewie, on prawdopodobnie musiałby powiedzieć prawdę, bo nie miałby czasu do namysłu.
Rozstanie z eks i niewyjaśnione sprawy z przeszłości
Jeśli rozstanie z eks odbyło się z dość niejednoznacznych przyczyn – zaczęło cię niepokoić jego zachowanie, zaczęłaś się obawiać, że cię zdradza, bałaś się go po tym, jak sięgał po alkohol, chociaż nie doszło do jednoznacznych aktów przemocy, to teraz masz mętlik w głowie. Zastanawiasz się, czy postąpiłaś słusznie, a może pomyliłaś się, oceniając jego zachowanie. Zaczynasz tracić zaufanie do samej siebie, bo z jednej strony chciałabyś mu dać szansę i wierzyć w to, że jest drugim człowiekiem. Z drugiej przemawia do ciebie zdrowy rozsądek, który nakazuje dbać o własny dobrostan i kierować się instynktem samozachowawczym. Co zrobić, gdy nie wiesz, jak postąpić, gdy eks odzywa się do ciebie? Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i intuicją. Nie musisz go od razu odrzucać, nawet jeśli nie do końca mu wierzysz. Spróbuj wszystko zweryfikować. Zastanów się, w jaki sposób możesz sprawdzić, czy twoje podejrzenia są słuszne. Tak naprawdę nie chodzi o żadne oryginalne pomysły. Często nasza intuicja i inteligencja emocjonalna podpowie nam, co powiedzieć i zrobić, aby wyciągnąć cenne informacje. Powrót do eks nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że dokładnie go sprawdzisz w różnych okolicznościach. Nie bądź naiwna. Pamiętaj, że emocje mogą odebrać ci zdrowy rozsądek.
Co mówią emocje, które czujesz po rozmowie z eks?
Mętlik w głowie po rozmowie eks, nawet złość czy wewnętrzny niepokój zazwyczaj mają logiczne uzasadnienie. Daj sobie prawo do trudnych emocji. One niosą ze sobą ważną informację. Jeśli odczuwasz złość, to były partner zapewne niejednokrotnie przekraczał twoje granice, a teraz wcale nie zachowuje się lepiej. Natomiast wewnętrzny niepokój może świadczyć o tym, że teraz sama się miotasz, jak postąpić. Boisz się go odrzucić, ponieważ możesz stracić szansę na szczęście, ale też mu nie ufasz. Wiele z nas zdaje sobie sprawę, że ma słabą wolę i łatwo ulega, gdy ktoś obierze odpowiednią strategię. Zastanów się, czy w takim stanie w ogóle potrafisz racjonalnie ocenić postawę swojego eks. Jeśli obecnie nie jest to możliwe, nie rozmawiaj z nim, nie umawiaj się też w miejscu publicznym. To jest wprawdzie bezpieczne, on raczej nie pobije cię na środku ruchliwej ulicy, też nie wykorzysta cię seksualnie, ale spotkanie z eks może obudzić w tobie zapomniane emocje. Gdy te wezmą górę, zaczniesz postępować irracjonalnie, wbrew własnemu interesowi.
Mętlik w głowie po rozmowie z eks – czy oznacza wciąż silne emocje?
Mętlik w głowie po rozmowie z eks może wynikać także z tego, że same nie wiemy, co czujemy. Czy przemawia przez nas złość, miłość, a może obojętność połączona z silnymi emocjami, o których sobie przypomniałyśmy? Na pewno on nie jest ci obojętny, skoro po rozmowie z nim nie potrafisz dojść do siebie. To niepokojący znak. Zarówno miłość, jak i nienawiść rodzą ryzyko, że mu ulegniesz, ponieważ wciąż budzi w tobie emocje. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące własnych uczuć, tego, czy on naprawdę jest wolny, czy w przeszłości cię zdradzał, czy od krzyków potrafi przejść do agresji fizycznej, odpuść go sobie. Spotkanie z eks czy kolejna rozmowa to złe rozwiązania, mogą bowiem uruchomić kaskadę zdarzeń, których wolałabyś uniknąć.
Powrót do eks – jak nie ulec emocjom?
Tak naprawdę powinnaś kierować się rozumem, a nie tym, co czujesz. Wielkie emocje zazwyczaj czynią nas bezbronnymi w starciu z byłym partnerem, który w przeszłości nas skrzywdził. Ludzie rzadko się zmieniają. Robią to tylko wówczas, gdy w ich życiu zajdzie znacząca zmiana. Tak naprawdę jeśli on nie odbył psychoterapii, nie zrozumiał własnych błędów, to masz marne szanse na udaną relację z nim. Możesz z nim porozmawiać o błędach z przeszłości. Jeśli zacznie siebie wybielać lub przepraszać tylko za wybrane występki, to znak, że niczego nie zrozumiał. On wciąż jest takim samym draniem jak dawniej. Niektórzy przepraszają za wszystko, ale jeśli dostrzegasz w tym cień nieszczerości, także odpuść sobie powrót do eks. Nasza intuicja zazwyczaj wyłapuje znaczące niuanse, które mogą ujawniać jego rzeczywiste intencje.