związek na odległość

Związki na odległość nikogo nie dziwą. W pewnym sensie stały się domeną naszych czasów. Tego typu relacja ma równie wiele zalet co wad. Problemem są przede wszystkim kilometry. Związek na odległość – jak go utrzymać?

Związek na odległość

Czasami dwie połówki mogą znajdować się na różnych krańcach świata. Jak już się odnajdą, nie zawsze jest możliwość, by nagle zmieniły całkowicie swoje życie i zamieszkały szczęśliwie w jednym miejscu. Życie jest wymagające, więc musimy tak się do niego dostosować, by móc utrzymać relację z partnerem, nawet jeśli dzieli nas duża odległość. Związki tego typu obserwujemy coraz częściej. To w pewnym sensie zasługa mediów społecznościowych i portali. Dzięki sieci mamy możliwość, by poznawać ludzi z różnych zakątków świata. Ułatwiona komunikacja otwiera nam ogromne możliwości. Nic dziwnego, że możemy zakochać się w kimś, kto mieszka w innym mieście czy nawet kontynencie. W końcu miłość nie ma żadnych granic. Związek na odległość wymaga od nas dobrej organizacji i wysiłku. Jak go utrzymać?

Kontakt w granicach rozsądku

Dzielące kilometry wcale nie oznaczają, że para musi rozmawiać ze sobą non stop. Wzajemny kontakt jest ważny, ale nie możemy przesadzać. W końcu każdy z partnerów ma swoje obowiązki, pracę i znajomych. Ciągłe wiszenie na słuchawce czy godziny spędzone na Skype’e mogą dać odwrotny skutek. Wiadomo, że o wiele trudniej jest parom, które nie mieszkają w tym samym miejscu. Taki związek wymaga zdecydowanie mocniejszych starań, ale nie uzależniajmy swojego codziennego życia od pisania SMS-ów czy rozmów telefonicznych. Komunikujmy się z rozsądkiem, bez przesady i nadmiernej kontroli. Nie ma nic gorszego, niż ciągłe sprawdzanie naszego partnera. Kluczem do zdrowej relacji powinno być zaufanie.

Dobra organizacja czasu to podstawa

W związkach na odległość bardzo ważna jest dobra organizacja czasu. W końcu pracujemy w różnych miejscach a niekiedy strefach czasowych. Nie dzwońmy w godzinach pracy naszego ukochanego. Szanujmy nasz czas. Wspierajmy się w ważnych chwilach wiadomościami tekstowymi. Ukochany będzie wiedział, że o nim myślimy. Odpowiednio planujmy spotkania, dzięki czemu zawsze będziemy mieć czas na wszystko. Zorganizowanie to bardzo praktyczna i cenna cecha, więc starajmy się nad nią pracować.

Codzienna dawka czułości

Pary, których dzielą kilometry mają o tyle trudniej, że nie mogą się przytulić czy pocałować, kiedy tylko chcą. Codzienna dawka czułości jest więc w przypadku takiej relacji, bardzo wskazana. Warto mówić partnerowi, że się za nim tęskni, czeka na spotkanie. Czułe słówka budują odpowiednią atmosferę i całą relację między dwojgiem ludzi.

Wspólne zajęcie

Czy przez Internet nie można wspólnie spędzać czasu? Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy obejrzeć ten sam film czy serial, by móc później podzielić się swoimi wrażeniami. Wspólnym zajęciem może być bieganie. Po treningach można porównać swoje wyniki i osiągnięcia. Warto wykorzystać komunikatory, rozmowa video pozwoli nam robić kilka rzeczy tak, jakbyśmy rzeczywiście byli w jednym pokoju.

Wspólne spotkania

Nic tak nie spaja związku na odległość, jak wspólne wizyty. Takie pary powinny się jak najczęściej odwiedzać. Cotygodniowe spotkania mogą być nierealny przy dużych odległościach, ale gdy tylko mamy możliwości, planujmy wspólne spotkania. Już samo oczekiwanie na nie, podsyci atmosferę, a spędzone we dwoje chwile z pewnością będą niezapomniane.

Samorealizacja

Miłość jest piękna, związek z drugą osobą to często spełnienie marzeń. Ale w tych wszystkich emocjach nie możemy zapominać o swoim życiu i realizacji marzeń, pasji i planów. My także jesteśmy ważne, więc nie zaniedbujmy znajomych i dbajmy o siebie. Inwestujmy w siebie i korzystajmy z możliwości, które przynosi nam życie. Dzięki temu w oczach drugiej osoby będzie znacznie bardziej atrakcyjni. Będziemy mieli o czym rozmawiać i co wspominać.

Pozytywne myślenie

związekPozytywne myślenie to podstawa każdej relacji. Rozłąka jest trudna, ale przecież w końcu dojdzie do spotkania. Nie można się poddawać, załamywać i umierać z tęsknoty. Optymizm pomaga wiele przetrwać, więc warto podchodzi do związku z pozytywnym nastawieniem.

Katarzyna Antos