Pandemia koronawirusa stanowi ogromne wyzwanie społeczno-gospodarcze. Ze względu na ten groźny patogen wiele osób nie chodzi do pracy, nie możemy też jadać w restauracjach czy organizować domówek dla znajomych. Jak pandemia koronawirusa wpływa na związek?
Uważaj na portale randkowe!
Pandemia koronawirusa wywarła ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Wielu singli, lecz nie tylko, z powodu nudy i samotności zaczęło szukać szczęścia na portalach randkowych. Aplikacje randkowe przeżywają ostatnio prawdziwe oblężenie. Coraz więcej osób zakłada na nich konta, aby jakoś przetrwać dzień i nie dać się nudzie, a może przy okazji poznać kogoś ciekawego. Trzeba jednak uważać. Gdy rozmawiamy z kimś całymi dniami, rodzi się w nas złudne poczucie bliskości. Wydaje się nam, że dobrze znamy drugą osobę. Tymczasem 30-latek może okazać się 55-letnią panią, której się nudzi i postanowiła zrobić coś niekonwencjonalnego. Osoby z tego typu aplikacji i portali mogą nie istnieć naprawdę. Poza tym nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Może to być oszust, który będzie próbował wyłudzić od nas pieniądze. Może to być także facet, który sypia z różnymi kobietami, tylko teraz nie ma ku temu sposobności. To, że dużo z tobą pisze, wcale nie znaczy, że chce cię lepiej poznać, bo szuka związku. Może szuka rozrywki, doskonali sztukę podrywu lub organizuje sobie grupę kobiet, z którymi prześpi się po ustaniu pandemii koronawirusa.
Częste telefony od faceta w dobie pandemii koronawirusa nie oznaczają zainteresowania
Osoby, które dopiero zaczęły randkować, teraz nie widują się. Są zdane na korzystanie z telefonu i różnego rodzaju aplikacji, w tym takich, które zapewniają wideorozmowę. Ma to swoje dobre i złe strony. Gdy rozmawiamy z kimś przez telefon, możemy wszystko tak zorganizować, żeby było ciekawie i intrygująco. Tutaj także możemy poczuć złudne poczucie bliskości. Gdyby nie pandemia koronawirusa i nuda, to ten facet w ogóle by do ciebie nie dzwonił. To, że dużo rozmawiacie, o niczym konkretnym nie świadczy. Życie spowolniło i ludzie szukają dla siebie różnych form rozrywki.
Konflikty w związku z powodu pandemii koronawirusa
Osoby, które żyją w stałych związkach, w wyniku pandemii koronawirusa albo umocnią swoją relację, albo prędzej czy później zdecydują się na rozstanie. Ciągłe przebywanie razem zmusza nas do kompromisów, prowadzenia ciekawych rozmów itp. Teraz wychodzi na jaw, jak bardzo druga osoba jest uciążliwa w codziennym współżyciu, ponieważ np. non stop puszcza głośno muzykę, nie pozwalając drugiej spokojnie pracować. Często wychodzi na jaw też brak więzi, wspólnych tematów do rozmów. Niektóre pary po pandemii koronawirusa z pewnością się rozstaną.