Artykuły Moda

Znana sieciówka wprowadza nową funkcjonalność ułatwiającą zakupy online

Znana sieciówka wprowadza nową funkcjonalność ułatwiającą zakupy online

Masz tak, że widzisz przepiękną sukienkę na blogerce modowej, ale nie wiesz, gdzie ją kupiła i chcesz znaleźć podobną? A może pokochałaś z dnia na dzień baby blue i szukasz sukienki w tym niezwykle dziewczęcym kolorze? Znana sieciówka wprowadza nową funkcjonalność ułatwiającą zakupy online.

Aplikacja ułatwiająca życie

O ileż zakupy byłyby łatwiejsze, gdyby można wrzucić zdjęcie na stronę online sieciówki i wyszukać rzeczy zbliżone fasonem oraz kolorem do tego, co wpadło nam w oko? Nie musisz już godzinami przeszukiwać każdej strony i irytować się, że nie widzisz nic podobnego. Aplikacja Zary wprowadziła wyszukiwanie obrazem. Teraz zakupy z nią będą dużo łatwiejsze.

Zapisz zdjęcie z ubraniem, które ci się podoba

Wystarczy, że zapiszesz zdjęcie sukienki, bluzki lub spodni, które wpadły ci w oko, gdy przeglądałaś Instagram. Następnie skorzystasz  z wyszukiwarki w aplikacji Zary i zamiast wpisywać słowo czy wyszukiwać głosem, wgrasz zdjęcie, korzystając z ikonki obrazka. Aplikacja sama wyszuka ci podobne rzeczy. Jeśli znajdzie się coś zbliżonego kolorem i fasonem, poinformuje cię o tym.

Aplikacja dzieli stylizację na części

Jeśli wrzucasz stylizację składającą się z dwóch elementów – góry i dołu, ona potraktuje każdy z nich jako osobny element i wyszuka ci podobne góry oraz podobne doły. Wyszukiwanie obrazem nie jest niczym nowym, ta funkcja jest dostępna w wyszukiwarce Google Image. Tutaj została jednak udoskonalona na potrzeby konkretnej sieciówki.

Jeśli podobnie jak my traciłaś do tej pory mnóstwo czasu, a i tak nie znajdowałaś podobnej sukienki czy bluzki, to teraz aplikacja znanej sieciówki położy kres twoim frustracjom. Dzięki niej zaoszczędzisz czas i kupisz wymarzone ubranie.  Może niebawem inne sklepy online wezmą przykład z prekursora wyszukiwania obrazem? Wtedy zakupy staną się czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *