Najnowsze Rodzina W związku

Zdrada? Nie tylko ona boli

facet

Zdrada to dla wielu osób oznaka zakończenia relacji. Ale nie tylko zdrada może zaboleć kobietę. Inne zachowania mężczyzn dotykają nas równie mocno. Co takiego robią faceci?

Traktowanie kobiet

Faceci potrafią ranić. Kobiety wcale nie są lepsze, ale skupmy się na płci męskiej. Mężczyźni którzy nie szanują kobiet, być może nie są gotowi na stały związek. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i godne traktowanie. Do zerwania może dojść nie tylko przez zdradę. Inne zachowania także mogą doprowadzić do zakończenia związku. To zawsze boli. Mała błahostka może przerodzić się w ogromny problem, który niewyjaśniony, będzie zadrą w sercu jednego z partnerów. A wtedy pozostaje tylko czekać na wybuch burzy uczuć. Faceci, niektórymi swoimi zachowaniami ranią kobiety. Co takiego może wzbudzić nasz niepokój? Czego nie powinny tolerować kobiety?

Nieustanna kontrola

Pamiętacie program Big Brother? Jego uczestnicy, zamknięci w jednym domu, byli podglądani non stop przez czujne oko kamer i Wielkiego Brata. Miliony widzów przed telewizorami śledziły ich losy. Sytuacja była kontrolowana, w końcu uczestnicy programu zgodzili się na jego warunki. W związku może być nieco inaczej. Nie chcemy być kontrolowane, wręcz inwigilowane przez faceta. A zaborczy typ jest w stanie śledzić każde nasze zachowanie, każdy ruch, telefon i wiadomość. Tego typu kontrola powinna wzbudzić naszą ostrożność. Interesowanie się życiem kobiety to jedno, ale szpiegowanie jej to coś zupełnie innego. Na takich facetów lepiej uważać, bliżej im do stalkera niż troskliwego mężczyzny. A obłęd może doprowadzić do agresywnych zachowań ze strony faceta, co może skończyć się nawet tragicznie.

Przyjaźń z byłymi kobietami

Przyjaźń to piękne uczucie, ale tak bliska relacja z byłymi kobietami może wzbudzić niepokój. Rozstania raczej nie prowadzą do zbyt zażyłych relacji po zakończeniu związku. Oczywiście sympatycznie, jeśli utrzymujemy dobre stosunki z byłymi partnerami. W końcu nie musimy się nienawidzić. Jednak kobieta może być zazdrosna o taką przyjaźń. Dla niej była będzie zagrożeniem. Nic dziwnego, że związki rozpadają się przez coś takiego. Faceci powinni czasem postawić granicę, dla dobra swojego związku.

Zamknięte towarzystwo

Każdy z nas ma swoich przyjaciół, znajomych czy bliskich. Obracamy się w pewnym kręgu towarzyskim. Związując się z drugą osobą, pragniemy wprowadzić go w nasz krąg znajomych. Jeśli facet nie przedstawia swojej kobiety znajomym czy rodzinie, coś jest nie tak. W szczerej relacji, mężczyzna będzie wręcz zabiegał o to, by ukochana poznała jego najbliższych przyjaciół, dzięki czemu stanie się mu jeszcze bliższa. Powinno to działać w obydwie strony. Przy długiej znajomości, zamknięcie się na krąg towarzyski nie wróży dobrze związkowi.

Nadużywanie alkoholu

Wszystko jest dla ludzi, alkohol także. Wiemy jednak, jak alkohol może popsuć nawet najbardziej trwałą relację. Facet, który nadużywa alkoholu, czyli każde jego wyjście kończy totalnym upiciem się, dla kobiety nie jest najlepszym oparciem. Skoro nie może obejść się bez alkoholu, łatwo może popaść w nałóg. A przecież można spędzić miły czas także bez napojów wyskokowych. Nieustanne picie może być poważnym problemem dla związku.

Nagły agresor

kontrolaMężczyzna w żadnym wypadku nie powinien podnosić ręki na kobietę. Agresja nie jest żadną bronią, nie używa jej się do rozwiązywania problemów w związku. Faceci potrafią być agresywni, nerwowi. Facet szanujący kobietę, nigdy jej nie uderzy. Jeśli jest inaczej, radzimy jak najszybciej zakończyć taką, toksyczną relację, która jest nawet gorsza niż zdrada.

Katarzyna Antos

Komentarze (13)

Mindi

3 lata temu

Zgadzam się, że nie tylko zdrada boli. Mężczyźni potrafią ranić kobiety na wiele sposobów, czasami jest to nieplanowane, nie zastanawiają się czy kobiecie pewne sprawy podobają się czy nie. Ale są i tacy mężczyźni, którzy ranią kobiety w celowy sposób aby pokazać swoją dominację. Od takich mężczyzn trzymajmy się z daleka.

Emilly27k

4 lata temu

Zdrada boli w momencie kiedy jesteśmy jej świadkami. Widzimy jak na żywo ona występuje.
Lineo to dobrze,że jesteś traktowana jak księżniczka, to miłe i dodatkowo Ciebie to dowartościowuje.

  linea

  4 lata temu

  Tak Emilly, zwłaszcza że poprzedni związek wyglądał zupełnie inaczej.
  Kiedyś jak byłam młoda dziewczyną nie widziałam nic fajnego w tym, że mężczyzna otwiera kobiecie drzwi do samochodu. Pewnie nawet przeszkadzałoby mi to w jakis sposób. A teraz mój mężczyzna nie pozwala mi otworzyć drzwi, chyba że jadę akurat sama 🙂 Już sie nauczyłam że podchodzę do auta i czekam.
  Myslę, że po prostu spotkała mnie nagroda za ból, który musiałam przeżywać, za te wszystkie złe chwile 🙂

   Aneta

   4 lata temu

   O, ja też taka byłam – chciałam być samowystarczalna, nie chciałam tych wszystkich opiekuńczych gestów ze strony meżczyzny, a teraz sobie myśle, jaka strasznie byłam głupia 😉

    linea

    4 lata temu

    Jak jest się młodym to inaczej podchodzi się do wielu spraw. A tak naprawde fajnie jak mężczyzna okazuje taki szacunek kobiecie. To bardzo miły gest 🙂

     linea

     4 lata temu

     Jeśli chodzi o sprawy finansowe to lubię swoją niezależność w tej kwestii 🙂

     Aneta

     4 lata temu

     Tak, rzeczywiscie, jest to miłe, teraz z radoscią pozwalam otwierać sobie drzwi, ustępować miejsca. Nadal tylko nie lubię, gdy facet za mnie płaci. Pozwolenie na to jest zobowiazujące według mnie.

   ewalub

   4 lata temu

   Super, że tak dobrze się czujesz w swoim związku 🙂

Emilly27k

4 lata temu

Przyjaźni z byłymi kobietami mówię zdecydowanie nie.Znam to z własnego doświadczenia. To obecna dziewczyna zniszczyła związek , ale z perspektywy czasu nie żałuje, gdyż nie wiadomo czy mnie z nią wcześniej nie zdradzał.

  linea

  4 lata temu

  Też miałam taką sytuację z moim byłym facetem. Jego była była tak zazdrosna że on wybrał mnie, że nie dawała mu spokoju. Cały czas knuła coś, zamiast zająć się swoim życiem to robiła wszystko aby zniszczyć nasz związek….. chore. Ale po kilku latach dopięła swego. Cierpliwość popłaciła.
  Teraz on jest sam, co dzieje się z nią nie wiem. A ja mam cudownego mężczyznę, który traktuje mnie jak księżniczkę. Nie muszę być zazdrosna o inne. To inne teraz są zazdrosne o mnie.

   Aneta

   4 lata temu

   No i widzisz – nie ma tego złego… :-). A ja uważam,ze jak ktoś będzie chciał coś zakombinować, to i tak to zrobi niezależnie od tego jak krótko go trzymać bedziemy. Moze jeśli bardzo krótko, to nawet zrobi to szybciej, bo bedzie chciał zerwać sie z tej naszej smyczy…

Aneta

4 lata temu

Mój facet sie akurat z byłymi nie bardzo przyjaźni, ale to by mi chyba nie przeszkadzało.Zresztą ja sama też z jednym z moich byłych chłopakow przyjaźnie się bardzo i troche nie wyobrażam sobie, ze nie mogłabym sie z nim widywać na kawę od czasu do czasu.

  linea

  4 lata temu

  Mój ma sporo koleżanek i przecież nie zabronię mu utrzymywania z nimi kontaktu, bo nic złego nie robi. Nie ma co trzymać faceta zbyt krótko 🙂 Z byłymi raczej kontaktu nie utrzymuje, ale jak spotka którąś przypadkiem i porozmawia to nic złego sie nie stanie.

Zostaw komentarz