Artykuły Moda

Zakup spodni – jakie generuje trudności?

Zakup spodni

Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Zakup spodni to dla niektórych kobiet prawdziwa zmora i nie lada wyzwanie. Choć wiele pań ceni sobie jeansy za ich wygodę i funkcjonalność, to nie każda potrafi trafić na takie, które odpowiadają jej potrzebom. W naszym artykule podpowiadamy, jakie trudności generuje zakup spodni.

Spis treści:

  1. Duża różnica w obwodzie talii i bioder a zakup spodni
  2. Zbyt obcisłe jeansy, przez które nie przechodzi kostka
  3. Zbyt przylegające spodnie, które krępują ruchy
  4. Jeansy kompresujące, które deformują biodra i pośladki
  5. Zakup spodni. Zbyt twardy materiał spodni a wysoka wrażliwość
  6. Zbyt krótkie nogawki spodni

Duża różnica w obwodzie talii i bioder a zakup spodni

Producenci ubrań często zapominają o tym, że kobieca sylwetka rządzi się swoimi prawami. Mężczyźni zazwyczaj mają zbliżony obwód w pasie do obwodu bioder. U pań różnica jest czasem znaczna. To wynik działania estrogenów oraz genów warunkujących sylwetkę klepsydry lub gruszki. Duża różnica w obwodzie talii i bioder utrudnia jednak zakup spodni. Bardzo często jeansy, które dobrze leżą na pośladkach i biodrach, są sporo za luźne w pasie i w rezultacie zsuwają się z niego. Natomiast spodnie, które ściśle przylegają do talii, za mocno ściskają nasze biodra i pośladki. W takiej sytuacji zalecamy trzy rozwiązania. Przede wszystkim kupujemy zawsze spodnie, które nas nie ściskają. Jeśli zdecydujemy się na zbyt opięte, ucierpi na tym nasze samopoczucie i zdrowie. Nie jest wskazane, aby denim przez wiele godzin uciskał narządy wewnętrzne. Jeśli jeansy okażą się zbyt luźne talii, możemy poratować się paskiem. Jednak ten także lubi wpijać się w ciało. W takiej sytuacji sprawdzi się krawcowa i przeróbka spodni. Czasem warto zamienić jeansy na materiałowe spodnie z gumką w pasie, dzięki czemu te bez problemu przylegają do talii.

Zbyt obcisłe jeansy, przez które nie przechodzi kostka

W sieciówkach często możemy spotkać zbyt obcisłe jeansy, przez które nie przechodzi kostka, która uchodzi za najszczuplejszą część naszych nóg. Nie wiadomo tak naprawdę, dla kogo zostały opracowane tego typu spodnie. Jeśli kobieta nosząca rozmiar XS musi sięgać po jeansy w rozmiarze L lub XL, żeby przeszły przez kostkę, to nie należą one do zbyt praktycznych rozwiązań. Producenci często przesadzają, produkując zbyt obcisłe spodnie, które uciskają narządy wewnętrzne i obcierają miejsca intymne.

Zbyt przylegające spodnie, które krępują ruchy

Wiele kobiet mierzy spodnie w sklepach stacjonarnych, aby uniknąć zakupu bubla. Niestety, o to bardzo łatwo. W sklepach królują zbyt przylegające spodnie, które krępują ruchy. Nie tylko nie zrobimy w nich przysiadu, ale też nie zegniemy nogi w kolanie podczas wchodzenia po schodach. Przecież nie o to chodzi, aby jeansy przypominały zbroję. Lubimy ładnie wyglądać, ale we wszystkich należy znaleźć złoty środek i unikać przesady. Co z tego, że spodnie tak nas ścisną, że będziemy pięknie wyglądać na zdjęciu, skoro nie zrobimy w nich dziesięciu kroków, gdyż tak krępują ruchy?

Jeansy kompresujące, które deformują biodra i pośladki

Niektóre jeansy kompresujące przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Producenci chyba zakładają, że każda z nas lubi opięte ubrania, które nas wyszczuplają. Tymczasem wiele z nas ceni sobie wygodę. Poza tym szczupła dziewczyna, która założy jeansy kompresujące, których de facto nie potrzebuje, nie wygląda dobrze. Spodnie deformują biodra i pośladki, spłaszczając je do rozmiarów naleśnika.

Zbyt obcisłe jeansy
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Zakup spodni. Zbyt twardy materiał spodni a wysoka wrażliwość

Zakup spodni nie jest łatwym zadaniem dla kobiet o wysoko wrażliwym ośrodkowym układzie nerwowym. Takie panie bardzo mocno odbierają bowiem bodźce zewnętrzne. Cały czas odczuwają ucisk w niektórych częściach ciała, a jeans jest dla nich zbyt twardy i szorstki. Co zrobić w takiej sytuacji? W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie, czy musimy ubierać się jak wszyscy wokół. Może warto postawić na materiałowe dzwony, które przylegają w pasie, na pośladkach i udach, ale później mamy luz, który nie krępuje ruchów. Szczupłe kobiety o figurze klepsydry bardzo ładnie w nich wyglądają. Czują się też niezwykle komfortowo.

Zbyt krótkie nogawki spodni

Niestety, sieciówki mają to do siebie, że szyją ubrania na pewien standardowy rozmiar. Jeśli jesteś szczuplejsza lub krąglejsza, wyższa lub niższa, to masz problem, bo nic dla siebie nie znajdziesz. Zbyt krótkie nogawki spodni stanowią prawdziwą zmorę dla szczupłych, ale wysokich dziewczyn. One zawsze wyglądają w nich tak, jakby ubrały spodnie od młodszej siostry. W takiej sytuacji zakup spodni warto skoncentrować na poszukiwaniach dzwonów. Te zazwyczaj produkuje się dłuższe. Jeśli jesteś wyższa, nie będziesz musiała nosić ich w połączeniu z obcasami. Wystarczą ci zwykłe trampki czy baleriny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *