Najnowsze Rodzina W związku

Zachowania, które zniszczą twój związek

zachowania

Zastanawiałaś się kiedyś, co zrobiłaś nie tak? Dlaczego twoje relacje zwykle kończą się tak samo? Nasze postępowanie może prowadzić do rozpadu znajomości, co robimy często nawet nieświadomie. Istnieją zachowania, które mogą zniszczyć twój związek, szczególnie jeśli będą powielane.

Szczęśliwy związek

Budowanie związku nie jest łatwe. Wymaga pracy, także nad sobą. Relacje z drugą osobą muszą opierać się na zaufaniu i szczerości. Inaczej, prędzej czy później dochodzi do nieporozumień, a w efekcie rozpadu związku. Pragnąc stworzyć szczęśliwy związek, musimy liczyć się z tą drugą osobą, która znajduje się przy naszym boku. Nasze zachowania nie zawsze muszą być tolerowane. My również możemy być przyczyną osłabienia relacji, a właściwie rzecz ujmując, będą to nasze zachowania. Nie jest łatwo ocenić siebie, ale dostrzeżenie złych zachowań może okazać się pomoce w ratowaniu związku. Co robimy źle? Co niszczy miłość?

Ciągłe porównania

Nikt nie lubi być porównywany do innych, szczególnie jeśli chodzi o wady. Kobiet mają tendencję do porównywania mężczyzn, do swoich byłych. Nie jest to przyjemne dla facetów, nic dziwnego, że po jakimś czasie, mogą mieć dość wysłuchiwania tego typu zestawień. Każdy człowiek jest inny, ma swój charakter, więc porównywanie nie będzie prowadziło do niczego dobrego we wzajemnej relacji. „Mój były by tak nie postąpił…” Ale facet, z którym jesteś to nie twój były, więc przestań go porównywać, bo szybko stracić miłość.

Kontrola

Wyobrażasz sobie życie na podsłuchu, nieustanną inwigilację? Z pewnością nie ma w tym nic z poczucia komfortu, nie wspominając o zaufaniu. Kontrola nad partnerem nie jest odpowiednim zachowaniem u osób, które się kochają. Ciągłe sprawdzanie telefonu drugiej połówki, śledzenie jej, wypytywanie, zakrawa o obsesję. Szukają problemów doprowadzimy się do obłędu, a nikt nie chce trwać w takim związku. Warto odpuścić, nie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma. Zaufanie to podstawa szczęśliwego związku. Nieustanne podejrzenia o zdradę mogą doprowadzić do zburzenia tego, co budowaliśmy latami. Kontrolujmy więc siebie, a nie innych.

Krytyka

Konstruktywna krytyka jest budująca i motywuje do dalszej pracy. Lecz ciągłe słowa krytyki, niezależnie od tego co robimy, niszczą poczucie wartości. Mogą prowadzić do załamania nerwowego czy depresji. Nikt nie lubi być ciągle krytykowany. W związku należy doceniać starania drugiej osoby. Nie ma związków idealnych, ponieważ ludzie mają wady. Nie zapominajmy o tym, ponieważ same również nie jesteśmy idealne.

Niedojrzałość

Poczucie humoru i dystans do siebie oraz świata to pozytywne cechy, jeśli potrafimy zachowywać się także poważnie i dojrzale, jak na swój wiek przystało. Mężczyźni lubią kobiety poukładane, które potrafią zachowywać się odpowiedzialnie. Zbyt infantylne zachowania mogą odstraszać partnera. Nie jesteśmy dziećmi, więc zachowujmy się jak na dorosłych przystało, wykazując się dojrzałością emocjonalną.

Ciche dni

związekMilczenie nie rozwiąże żadnego konfliktu. Tylko rozmową możemy dojść do porozumienia. Ciche dni, czyli obrażanie się na drugą osobę i unikanie z nią kontaktu nie jest najlepszym pomysłem. A przecież wystarczy szczerze pogadać i wyjaśnić sobie wszystko, niż tracić czas na niedomówienia. Zdrowa relacja musi opierać się na rozmowach i zrozumieniu.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

rotka

4 lata temu

Wszystko to prawda, co zostało tutaj napisane. Jednak moim zdaniem na to wszystko jest jedno rozwiązanie: dopasowany związek. Jeżeli naprawdę dwie osoby do siebie pasują, to ten związek może uniknąć takich problemów, jakie tutaj zostały opisane. Brak zaufania, ciche dni, to wszystko wynika z tego, że to nie są osoby, które faktycznie do siebie pasują. Widzę to po sobie, odkąd zaczęłam zwracać na to uwagę i wybierałam partnerów pod tym kontem, kto jest bardziej do mnie dopasowany na mydwoje, gdzie są punkty dopasowania na podstawie testu osobowości, to jest mi o wiele łatwiej zbudować szczęśliwy związek. I problemy, z którymi wcześniej się spotykałam, takie jak pojawiająca się nuda, nie potrafienie się dogadać w podstawowych sprawach, czy właśnie ta kontrola, teraz nie występują. Myślę, że to jest klucz odpowiedniej relacji.

Emilly27k

6 lat temu

Rozmowa to podstawa , nie ukrywanie problemów, rozmawianie o nich.
Ukrywanie ich dobrze nie posłuży związkowi. Nie ukrywam,że zaufanie stanowi podstawę związku. Okazywanie uczuć też ma znaczenie w związku i mówienie sobie często słów: Kocham Cię.

pati25

6 lat temu

Takie zachowania o których mowa w artykule źle wpływają na związek.Niszczą go.W związku ważne jest zaufanie do drugiej osoby.Zaufanie to podstawa

    linea

    6 lat temu

    Tak, zaufanie to podstawa, ale właśnie to zaufanie często zostaje nadszarpnięte. Ciężko jest je później odbudować, ale oczywiście jest to możliwe. Wymaga jednak pracy nad sobą, zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Aneczka2015

6 lat temu

Zgadzam się z Mindi rozmowa i okazywanie sobie uczuć to podstawa dobrego związku.

Mindi

6 lat temu

Zgadzam się, że takie zachowania nie ułatwiają dobrej atmosfery w związku. Trzeba być naturalnym, rozmawiać i okazywać sobie uczucia. To moja metoda na dobry związek 🙂

Zostaw komentarz