Felietony Najnowsze Styl życia

Za co kochamy mamy?

za co kochamy mamy

Mama – jedna osoba, która potrafi zastąpić sztab specjalistów od najbardziej niezwykłych problemów. Zawsze zrozumie, pomoże, wysłucha, choć jej cierpliwość z pewnością ma swoje granice. Z okazji Dnia Matki postanowiłyśmy odpowiedzieć na pytanie za co kochamy mamy?

Troskliwe mamy

Kobieta matka jest osobą, która troszczy się o innych. To szczęście dzieci jest dla niej najważniejsze. Dba o dom i swoją rodzinę, gotowa na wiele poświęceń. Zapewne każda z nas pamięta może zbyt nadopiekuńcze sytuacje z życia. Pamiętajmy jednak, że nasze matki nie chcą dla nas źle. One po prostu się o nas troszczą. I nawet jak już czasy dzieciństwa dawno minęły, a my założyłyśmy własne rodziny – dla nich wciąż pozostaniemy dziećmi. Kochamy mamy za ich troskę i opiekę, za to, że zawsze możemy liczyć na ich wsparcie. Macierzyństwo nie jest łatwe, ale nie można odebrać mu piękna i emocji, które jak żadne inne spajają relacje.

Ratunkowa mama

Mama to sprytna kobieta. Ona zawsze potrafi zrobić coś z niczego. Brak pomysłu na obiad to nie problem, tak samo jak oryginalny strój dla dziecka na bal przebierańców. Dla niej nie ma sytuacji bez wyjścia. Podziwiamy matki za to, że nigdy się nie poddają. Potrafią walczyć, szczególnie gdy w grę wchodzą kwestie rodzinne. Mama niczym superwoman przybiegnie na ratunek. Opatrzy obdarte kolano, obetrze łzy czy przygotuje ulubione smakołyki. Zabierze na spacer czy pogada przy filiżance kawy. Jest niczym ostoja, która swoją mądrością i doświadczeniem życiowym daje nieocenione wsparcie, a my powinniśmy to doceniać, nie tylko w Dzień Matki.

Na pełen etat

Macierzyństwo nie ma określonych ram czasowych. Owszem, możemy wychować dziecko, które prędzej czy później opuści rodzinne gniazdo i zacznie życie na własny rachunek. Mama jednak pozostaje mamą 24/h, 7 dni w tygodniu, bez względu na jakiekolwiek święta i inne wydarzenia. Ona jest zawsze i wszędzie, nawet jeśli fizycznie nie ma jej obok, jest z nami swoimi myślami. Mówi się, że mamy pracują na pełen etat. To trafne określenie, dlatego zadbajmy o to, by i one miały czas na odpoczynek i przyjemności. Nikt tak jak mama nie zasługuje na relaks, chwilę tylko dla siebie. W końcu każdy jest tylko człowiekiem, nawet jeśli według nas mam niezastąpione supermoce.

Wszystkiego najlepszego dla każdej mamy

Dzień MatkiKochamy nasze mamy za bezwarunkową miłość, bliskość, za cenne rady i wyrozumiałość. Jesteśmy pełne podziwu, że tyle wytrzymują, wychodzą z każdej burzy i zawsze mają dla nas słowa otuchy. Uśmiech mamy to dla nas najpiękniejszy prezent. W dniu 26 maja życzymy mamom optymizmu, wielkiego ducha walki i więcej czasu, którego wciąż im brakuje, zwłaszcza na odpoczynek od szarej codzienności. Niech każdy nowy dzień będzie dla nich piękny i wyjątkowy, bo one są wyjątkowe i zasługują na to, co najlepsze.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

5 lat temu

Za wszystko.Za opiekę,troskę,za to,że jest z nami.Za jej poświęcenie

Aneczka2015

5 lat temu

Mamy kochamy za to, że są- po prostu 🙂

Tess

5 lat temu

Wzruszający temat. Moja mamusia już nie żyje ale kocham ją za to, że była i zajmowała się serdecznie rodziną.

Mindi

5 lat temu

Mama to wyjątkowa osoba. Kocham ją za czas poświęcony rodzinie, za opiekę w chorobie, trzymanie za rękę w kłopotach i wspólną radość z sukcesów. Teraz jest w podeszłym wieku a cenię każdą chwilę jaką mogę z nią spędzić.

Zostaw komentarz