Uroda

Z czym łączyć błękit na powiece?

Z czym łączyć błękit na powiece

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem tego roku jest classic blue. Nic dziwnego, że w makijażach coraz częściej zaczęto przemycać niebieskie cienie do powiek. Z czym łączyć błękit na powiece? Spieszymy z podpowiedzią.

Róż z błękitem

Jest to idealne połączenie dla kobiet, które mają chłodny typ urody. One przepięknie wyglądają w pastelowym makijażu oczu. Mogą śmiało nanieść na powiekę ruchomą blady róż, a w załamanie nieco ciemniejszy błękit i wszystko ze sobą ładnie rozblendować. Taki makijaż odświeża spojrzenie i sprawia, że wyglądamy lekko, dziewczęco. Wspaniale podkreśla brązową tęczówkę na zasadzie kontrastu. Ciemnowłose panie o brązowej tęczówce bosko wyglądają w takiej kombinacji.

Błękit i szarość

Możesz też pójść lekko w kierunku klasyki. To także dobre rozwiązanie dla chłodniejszych typów urody.  Na powiekę ruchomą nakładasz jasny błękit, a w załamanie wędruje nieco ciemniejsza szarość. Taki makijaż wygląda elegancko, sprawdzi się do biura. Także świetnie odmładza, prezentuje się bardzo ładnie i harmonijnie współgra z różowymi podtonami cery.

Fiolet i błękit

To także propozycja dla miłośniczek pasteli, które na zasadzie kontrastu pragną wydobyć brąz tęczówki. Na powiekę ruchomą możemy nałożyć jasny błękit, a w załamaniu zaaplikować nieco ciemniejszy fiolet. Możemy też postąpić na odwrót. Na powiekę ruchomą nakładamy blady fiolet, a załamanie podkreślamy nieco ciemniejszym błękitem. Oba połączenia są doskonałym rozwiązaniem dla pań obdarzonych chłodniejszym typem urody.

Błękit z miętą

To połączenie może kojarzyć się z awangardą, ale oba kolory są utrzymane  w pastelowej, chłodnej kolorystyce. Na powiece będą ładnie w siebie przechodzić. Możesz nałożyć na powiekę ruchomą blady błękit, a w załamanie ciemniejszą miętę. Można też postąpić na odwrót i powiekę ruchomą pokryć jasną miętą, a załamanie ciemniejszym błękitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *