Dzieje się Konkursy

Wygraj przedmioty inspirowane twórczością Agnieszki Osieckiej!

przedmioty z cytatami Agnieszki Osieckiej

Tej jesieni coroczny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” poprzedzi premiera kolekcji, inspirowanej twórczością poetki. Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek. Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna w Empiku od 14 września.

 

9 października 2016 roku przypada 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, poetki, pisarki, autorki sztuk teatralnych, dziennikarki, a przede wszystkim autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Wiele jej utworów weszło do kanonu piosenki literackiej, a cytaty z nich przeniknęły do języka potocznego. Z tej okazji Empik wraz z Fundacją Okularnicy, przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników twórczości „Poetki Piosenki” – kolekcję Agnieszki Osieckiej.

Kolekcję tworzą przedmioty codziennego użytku ozdobione ilustracjami malarki Marianny Sztymy, która inspirowała się najpopularniejszymi utworami Agnieszki Osieckiej. Powstały barwne i dowcipne grafiki, lekko nawiązujące do stylistyki lat 60., które umieszczone m. in. na kubkach i torbach nadają im literackiego sznytu. W nowym kontekście, dobrze znane cytaty „Tylko nie mów do mnie, jak do żony”, „A ja jestem, proszę pana, na zakręcie”, „Małgośka mówią mi”, czy „Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd” mogą towarzyszyć porannej kawie (kubki ceramiczne i termiczne), być ozdobą wnętrz (poduszki, talerze, pościele, magnesy) i drobiazgów przydatnych w pracy (wizytowniki, pokrowce na okulary czy notesy). Kolekcja Agnieszki Osieckiej będzie dostępna od 14 września w wybranych salonach Empik i na empik.com.

Przywołując szlagiery autorstwa Agnieszki Osieckiej, warto przypomnieć sobie klasyczne i poznać nowe interpretacje jej piosenek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Empik, Universal Music Polska i Fundacja Okularnicy przygotowali płytę pt. „Pamiętajmy o Osieckiej. Kolekcja Okularników”. Premiera płyty – 12 września 2016.

Marianna Sztyma – urodzona w 1973 polska malarka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej grafiki ukazują się m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu” i „Newsweeku”. Otrzymała wyróżnienia za ilustracje i opracowanie graficzne w konkursach Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY za „Legendy o głowie wawelskiej” oraz Najpiękniejsze Książki Roku 2012 powołanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za „Oto kot” Pauliny Wierzby.

Wygraj przedmioty inspirowane twórczością Agnieszki Osieckiej!

Specjalnie dla czytelniczek portalu Dojrzalakobieta.pl ufundowano trzy zestawy nagród, w skład każdego z nich wchodzą następujące przedmioty: kosmetyczka, zestaw magnesów i zestaw ołówków z cytatami Agnieszki Osieckiej. Aby zdobyć jedną z trzech nagród, wystarczy w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

 

Jaka jest twoja ulubiona piosenka napisana przez Agnieszkę Osiecką i dlaczego?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 24 października br. do godziny 23:59 – odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując – „Przedmioty inspirowane twórczością Agnieszki Osieckiej”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 24.10.2016 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Dojrzalakobieta.pl

Fundatorem nagród – 3 zestawów nagród (magnesy na lodówki + kosmetyczka + zestaw ołówków) jest ich producent.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Dojrzalakobieta.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez redakcję portalu Dojrzalakobieta.pl w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez jednego z laureatów, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.

Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Tekst podstawowy

Komentarze (7)

eve

4 lata temu

bardzo mi sie podobaja nagrodzone prace, gratulacje!

Emilly27k

4 lata temu

Pani Agnieszka bardzo lubiła pisać teksty, ale też przebywać w towarzystwie piosenkarzy np. Maryli Rodowicz.

Mindi

4 lata temu

Bardzo sympatyczny konkurs, myślę, że każda kobieta naszego pokolenia nosi w duszy słowa piosenek i wierszy Agnieszki Osieckiej 🙂

pati25

4 lata temu

Piękna ta kosmetyczka z cytatem.Życzę powodzenia w konkursie 🙂

Henryka Z

4 lata temu

Pani Agnieszka Osiecka zostawiła nam zbiór pieknych tekstów

anita.p

4 lata temu

Super te rzeczy inspirowane twórczością Osieckiej! 🙂

Emilly27k

4 lata temu

Z miłą chęcią wezmę udział w tym konkursie. Twórczość Pani Agnieszki trwa z nami do dnia dzisiejszego.

Zostaw komentarz