Dzieje się Konkursy

Wygraj powieść Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini!

u stóp bogini

Specjalnie dla czytelniczek portalu Dojrzalakobieta.pl Wydawnictwo Kobiece ufundowało dwa egzemplarze powieści Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini. Już dziś weź udział w naszym konkursie i wygraj jeden z nich.

 

Egzotyczna saga przedstawiająca losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu oraz bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości.

Sabitri jest córką niezamożnego piekarza, mieszkającą w indyjskiej wsi, która skrycie pragnie kształcić się na uczelni wyższej. Ciężka sytuacja materialna sprawia, że jej dalsza edukacja jest niemal niemożliwa. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu Lilamoji – wpływowa i bogata kobieta – bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Wkrótce okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, ponieważ jeden błąd młodej kobiety rujnuje jej ambitne plany.

Wiele lat później demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniami udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Ziemia obiecana okazuje się zupełnie odmienna od jej wyobrażeń. Swoim zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na własnej córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.

Chitra Banerjee Divakaruni w niezwykły sposób oddaje złożoność relacji między kobietami w rodzinie – babcią, matką, córką. Pokazuje różne oblicza miłości, które narodziły się wraz z nowymi pokoleniami. U stóp bogini to egzotyczna podróż z niezapomnianą symfonią głosów paru pokoleń w tle.

 

Wygraj powieść Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Z czym kojarzą Ci się Indie?

  • Jaką książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, chciałabyś przeczytać? Podaj jeden tytuł inny niż U stóp bogini. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa Kobiecego.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia br. do godziny 23:59 – odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując – „U stóp bogini”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 29.01.2017 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Dojrzalakobieta.pl

Fundatorem nagród – 2 egzemplarzy książki Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini jest Wydawnictwo Kobiece.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Dojrzalakobieta.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Wydawnictwo Kobiece w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.

Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (16)

lellani

4 lata temu

Indie kojarzą mi się przede wszystkim z intensywnymi zapachami – aromatami przypraw, kadzideł i barwników, z duszącą wonią Gangesu i ulicy. Kojarzą mi się z ogromnym przywiązaniem do tradycji, obyczaju i religii. W końcu kojarzą mi się z egzotyką i pociągającą innością.
Z chęcią przeczytałabym reportaże Anny Badghen – „Cztery pory roku w afgańskiej wiosce”

Magdalena

4 lata temu

Lubię czytać o kulturze kraju tak odmiennego od naszego????

pati25

4 lata temu

Świetna książka o Indiach.Powodzenia w konkursie 🙂

Iryskowa

4 lata temu

Dziewczyny, odpowiedzi należy wysyłać na maila, te z komentarzy w ogóle nie będą brane pod uwagę.

sardynella

4 lata temu

Indie oczywiście kojarzą mi się z mnóstwem przepięknych kolorowych strojów
i z filmami Bollywood oraz muzyką w nich występującą.
A skoro o filmach mowa, to Indie kojarzą mi się też z romantyzmem i wieloma wzruszeniami 🙂
Rachel Roy ‚Zaprojektuj swój styl’

Anka

4 lata temu

Drogie Panie,
przecież w poście wyraźnie napisane, że odpowiedzi wysyłać na maila!
Powodzenia wszystkim 🙂

priekrasna

4 lata temu

Indie to piękny kraj, z przyjemnością zgłoszę się do tego konkursu:)

Rusłana

4 lata temu

Indie to istne bogactwo kolorów i przypraw, muszę wysłać zgłoszenie, aby móc powalczyć o tę ciekawą książkę;)

Asia

4 lata temu

Indie kojarza mi sie z mnustwem kolorow jak by ten fragment swiata byl bardziej nimi nasycony , w architekturze, takaninach, jedzeniu nawet w urodzie tamtejszych mieszkancow. Kiedy zamkne oczy I pomysle Indiach czuje mnustwo roznych zapachow , orientalnych perfume, kadzidel I przypraw
Chetnie przeczytam ksiazke „Robyn Lawley gotuje”

nastka

4 lata temu

Zgłoszenie wysłane na maila – chętnie powalczę o tak ciekawą książkę:)

Aneta Zarazowska

4 lata temu

Mi sie kojarzą Indie z bóstwem,mnostwem świątyń,uduchowionym podejsciem do życia,zapachem kadzidel,z kolorami,z pysznym jedzeniem,zprzyprawami,ze slońcem,z mirdanga,z cudna muzyką,z tłokiem,z pieknymi strojami suri,

Aneta Zarazowska

4 lata temu

mi sie kojarzą Indie z ;z bóstwem,z mnóstwem świątyń,bardziej udochowionym podejsciem do życia,zapachem kadzidłem,z kolorami,z krowami,z pysznym jedzeniem.przyprawami,ze słońcem,z mirdangą,cudną muzyką,tłokiem,pięknym sari

Laliq

4 lata temu

Koniecznie muszę przeczytać tę książkę, kończyłam kulturoznawstwo i bardzo polubiłam Indie.

Aneczka2015

4 lata temu

Lubię czytać i z chęcią wybrałabym się w egzotyczną podróż czytając: ,,U stop bogini!” 🙂

Konkurs

4 lata temu

Witam,
Indie kojarzą mi się z pięknymi kobietami , z egzotyczną urodą, z dużymi brązowymi oczami i oczywiście z pięknym mehendi, które sama chciałabym kiedyś sobie wytattuować. Kojarza mi się również z zupełnie inną kulturą i bardzo chętnie przeczytałabym Waszą książkę właśnie dlatego. Również koajrza mi się z znanym filmem
Milioner z ulicy”, który jest jednym z moich ulubionych filmów.
Co do książki, jaką bym jeszcze przeczytała z wydawnictwa to ”Anhusz”.

Pozdrawiam,
Daria

stashka

4 lata temu

Lubię książki, w której ukazano historie rodzinne na przestrzeni różnych pokoleń. Biorę udział.

Zostaw komentarz