Dzieje się Konkursy Najnowsze

Wygraj książki Charlesa Phillipsa trenujące mózg!

Charles Phillips

Lubisz rozwiązywać  łamigłówki i zadania logiczne? Z pewnością zainteresują cię książki Charlesa Phillipsa – Trening mózgu i Pamięć doskonała! Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Helion możesz je wygrać w naszym konkursie.

Specjalnie dla użytkowniczek serwisu Dojrzalakobieta.pl Wydawnictwo Helion ufundowało 3 zestawy książek Charlesa Phillipsa. W skład każdego pakietu wchodzą następujące pozycje:

  • Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę

Ludzki mózg jest jednym z najbardziej skomplikowanych tworów we wszechświecie. Żadne komputery nie są w stanie precyzyjnie odtworzyć jego struktury, ale sporo wiemy już o tym, za co odpowiedzialna jest każda z półkul mózgowych. Wiemy na przykład, że lewa odpowiada za analizy logiczne i myślenie matematyczne, a także umożliwia nam korzystanie z języka, natomiast prawa jest centrum kreatywności oraz wszelkich talentów artystycznych. Wiemy też, jak pobudzić do pracy szare komórki lewej lub prawej półkuli…

Ta książka pomoże Ci ocenić, czy jesteś lewo- czy prawopółkulowcem. A to z kolei pozwoli Ci zacząć świadomie używać obu półkul mózgowych i znacząco podnieść jakość swojego myślenia. Znajdziesz tu pół setki zabawnych, interesujących łamigłówek, które wciągną Cię bez reszty. Będziesz tropić ślady na miejscu zbrodni, jeść śniadanie na orbicie, przeżywać najazd Majów i grać w bilard. A gdy rozwiążesz wszystkie łamigłówki, zauważysz, że wiele codziennych zadań nagle przestało sprawiać Ci trudności. Naucz się lepiej myśleć!

  • Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli

Czy wiesz, która półkula Twojego mózgu ma więcej do powiedzenia? Osoby kreatywne, często kierujące się intuicją, zazwyczaj polegają głównie na prawej półkuli, natomiast logiczni, analityczni myśliciele wykorzystują lewą. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czas zacząć trenować także tę drugą półkulę — a wyniki nie każą długo na siebie czekać.

Ta książka stanowi kontynuację Treningu mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę. Zawiera kolejne pół setki łamigłówek, które pomogą Ci osiągnąć równowagę myślenia i ujarzmić moc Twojego umysłu. Będziesz dokować czarny statek, rozwiązywać zagadkę włamania do Lilianny i głowić się nad guzikowym problemem Tomka. Na podstawie cząstkowych wyników kolejnych zadań samodzielnie określisz swoją ścieżkę przez łamigłówki, aby osiągnąć jak największy balans w myśleniu. Testy umysłowe na początku i na końcu książki pomogą Ci ocenić ogólne postępy.

  • Pamięć doskonała! 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą ci zapamiętać wszystko

Każdemu z nas zdarza się czasem zapomnieć o czymś ważnym, o czym właśnie chciał powiedzieć. Wszyscy znamy anegdoty dotyczące tego zjawiska: o wybitnym specjaliście od Mickiewicza, który przez cały wykład mówi o poecie „mistrz Adam”; o znakomitym dyrygencie, który nagle myli nuty; o dziennikarzu prowadzącym debatę, który nie potrafi sobie przypomnieć nazwiska polityka. Taka niepamięć nie zawsze ma dramatyczne skutki, ale bywa irytująca i pogłębia się z wiekiem. Naszej pamięci nie sprzyja też internet — wszystko możemy przecież łatwo sprawdzić. Ale to droga donikąd. Czas zacząć ćwiczyć zapamiętywanie, zanim nasz mózg zacznie w szybkim tempie redukować ilość połączeń międzykomórkowych.

W tej książce znajdziesz pół setki zabawnych, ciekawych, wciągających łamigłówek, dzięki którym Twój mózg zacznie wracać do formy. Testy pamięciowe i na orientację, ćwiczenia liczbowe i wymagające kombinacji — to wszystko pozwoli Ci poznać techniki stosowane przez mistrzów pamięci. Z całą pewnością zwiększą one Twoją zdolność zapamiętywania i doprowadzą do fizycznych zmian w strukturze mózgu. Dzięki aktywności intelektualnej zabezpieczysz się przed skutkami naturalnej degeneracji tego ważnego organu. A w ocenie własnego stanu przed ćwiczeniami i po nich pomoże Ci test pamięci: zobaczysz, jak zbawiennie wpływają na Ciebie ćwiczenia!

Wygraj zestaw książek Charlesa Phillipsa!

Zaintrygowały cię opisy książek Charlesa Phillipsa?  Weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Helion mamy do rozdania trzy zestawy tych wyjątkowych, trenujących mózg książek. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy odpowiedzieć w sposób kreatywny na poniższe pytanie.

Jaka jest twoja ulubiona zagadka logiczna z dzieciństwa? 

Spośród nadesłanych wypowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2015 r. do godziny 23:59. Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@menopauza.pl

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

1) Spośród wypowiedzi nadesłanych do 30.11.2015 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.
2) Fundatorem nagród – 3 zestawów książek Charlesa Phillipsa (1.Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli, 2. Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę, 3. Pamięć doskonała! 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą ci zapamiętać wszystko) jest Wydawnictwo Helion.
3) Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Dojrzalakobieta.pl.
4) Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Redakcję portalu Dojrzalakobieta.pl w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.
5) Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl
6) W przypadku nieodebrania nagrody przez jednego z laureatów, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
7) Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
8) Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Tekst sponsorowany

Komentarze (5)

Stasia

7 lat temu

No to i ja zawalczę:) o rozwój mojego cennego organu – mózgu:)

eve

7 lat temu

fajne ksiazki, warto cwiczyc mozg

pati25

7 lat temu

Fajny konkurs.Ciekawie byłoby porozwiązywać różne zadania,łamigłówki

drobina

7 lat temu

Coś mi się wydaje, że chyba wezmę udział w tym konkursie – książki zapowiadają się ciekawie.

filodendron 2

7 lat temu

Bardzo ciekawe ksiażki . Na pewno każdemu się przyda poćwiczyć mózg .Chciałabym spróbować 🙂

Zostaw komentarz