Dzieje się Konkursy

Wygraj książkę Błędne siostry Renaty L. Górskiej!

Błędne siostry

Razem z Wydawnictwem Replika przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania powieść Renaty L. Górskiej – Błędne siostry! Już dziś weź udział w konkursie i poznaj wyjątkową historię o powrotach i nieoczekiwanych zdarzeniach!

Błędne siostry – Renata L. Górska

Życie jest niczym podróż pociągiem. Należy liczyć się z objazdami, postojami, przesiadkami, a nawet z kraksami. Nie na wszystko mamy wpływ i dopóki tego nie zaakceptujemy, nie zaznamy wewnętrznego spokoju.
Karola to młoda Polka od wielu lat mieszkająca za granicą. Wydaje się wieść tam szczęśliwe, uporządkowane życie, jednak od dawna cierpi na silne bóle migrenowe, które są niezwykle uciążliwą dolegliwością. Lekarz zaleca kobiecie tymczasowy powrót do ojczyzny, gdyż być może znajomy klimat poprawi jej samopoczucie. Nieoczekiwanie koleżanka z pracy udostępnia jej swój domek w Karkonoszach, położony wśród urokliwych gór i lasów z dala od hałaśliwej cywilizacji. Kobieta przystaje na tę propozycję, bierze półroczny urlop i przyjeżdża na ustronne odludzie.

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Błędne siostry Renaty L. Górskiej!

Aby wygrać jeden z dwóch egzemplarzy książki Renaty L. Górskiej – Błędne siostry, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

W jaki sposób dotknął Cię problem emigracji?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2017 r. do godziny 23:59. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując „Błędne siostry”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 30.11.2017 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Dojrzalakobieta.pl

Fundatorem nagród – 2 egzemplarzy książki Renaty L. Górskiej pt. Błędne siostry jest Wydawnictwo Replika.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Dojrzalakobieta.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Wydawnictwo Replika, w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać  na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (10)

Karolina Magdalena

6 lat temu

Mój młodszy brat wyjechał za granicę do pracy. Było to dokładnie rok temu. Wszystko oczywiście spowodowane było brakiem pracy, możliwości godnego życia, samorealizacji i rozwoju osobistego. Postanowił wyjechać i na chwilę obecną chwali sobie i pracę, i płacę, panujące warunki. Nie planuje jeszcze wracać. Przyjeżdża w rodzinne strony na urlop. Oczywiście dla mnie i rodziców jego pobyt po części przepełnia nas strachem. Oglądając sytuacje jakie mają miejsce na zachodzie martwimy się czy aby nie znajdował się w miejscu, w którym doszło do zamachu. Cieszę się jego szczęściem, tym, że w końcu odczuwa satysfakcję z wykonywanych obowiązków, ale jest też strach w końcu to młodszy braciszek, który zawsze otoczony był parasolem ochronnym, a teraz przebywa tysiące kilometrów stąd. Pocieszające jest myśl, że już niedługo, bo na święta, przyjedzie i zobaczymy się.

eve

6 lat temu

nie mam weny na razie ale postaram sie wziąć udział.

Aszka

6 lat temu

Problem emigracji w chwili obecnej jest już dla mnie bardzo odległy. Ale pamiętam jeszcze dokładnie wszystkie targające mną uczucia w momencie gdy musieliśmy podjąć decyzję o wyjeździe męża do Szwecji. Już sama nie wiem co było gorsze. Czy ta straszna tęsknota na początku czy nasze późniejsze zobojętnienie. Teraz po latach gdy wspominam ten okres to wiem, że jeżeli sytuacja materialna nie zmusi nas do ponownego wyjazdu, nigdy więcej nie zgodzimy się na taką rozłąkę.
A w tym wszystkim trója naszych dzieci. To dopiero był dramat. Na początku był płacz gdy Tata wyjeżdżał i gdy go długo nie była ale po dwóch miesiącach już nikt nie płakał i nawet nie bardzo mieli czas żeby porozmawiać przez skype.
Emigracje odradzam każdemu.

pati25

6 lat temu

Ciężki temat emigracji.Nagroda książkowa świetna 🙂 Powodzenia w konkursie

ewalub

6 lat temu

Chyba każdy ma wśród swoich znajomych kogoś kto przebywa obecnie lub przebywał w przeszłości za granicami. Moi znajomi i rodzina również, ale nie jest to nic niezwykłego, co mogłabym opisać w odpowiedzi konkursowej.

    linea

    6 lat temu

    A ja naskrobałam jakąś odpowiedz. W sumie może i banalaną, ale prawdziwą.

linea

6 lat temu

hmmm byłam kiedyś na pracy zarobkowej za granicą, ale powróciłam do kraju….
Większa połowa moich znajomych i rodziny mieszka i pracuje za granicą. Część z nich nie planuje powrotu do domu, bo i po co…. tam wiodą godne życie. Stać ich na wczasy…

Mindi

6 lat temu

Czuję, że to będzie magiczna opowieść w klimacie pięknych gór. Trzeba pomyśleć o odpowiedzi i zawalczyć o nagrodę 🙂 Nie czytałam jeszcze książek tej autorki a sprawdziłam, że ma kilka tytułów w swoim dorobku literackim.

Danusiate

6 lat temu

oooo, wygląda intrygująco, uwielbiam takie klimaty 🙂 Ale ja chyba też będę musiała kupić tę książkę, bo nic mi ciekawego nie przychodzi do głowy, jeśli chodzi o pytanie konkursowe…

ewalub

6 lat temu

Karkonosze… uwielbiam! Mam tam rodzinę, więc jestem w miarę częstym gościem w tamtych okolicach. Książka pewnie będzie pełna pięknych opisów krajobrazu 🙂 Ale raczej jej nie wygram, ponieważ nie mam nic ciekawego do napisania w odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Zostaw komentarz