Artykuły Moda

Wybieramy idealny portfel damski!

idealny portfel damski

Nicola Styles z Unsplash

Portfel damski pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Z jednej strony powinien umożliwiać nam organizację skrojoną na miarę naszych potrzeb. Panie, które korzystają głównie z karty i noszą przy sobie dowód osobisty, potrzebują bardziej minimalistycznych portfeli lub card holderów. Natomiast kobiety, które posiadają wiele kart lojalnościowych do znanych sieci, do tego posługują się zarówno gotówką, jak i korzystają z terminali płatniczych, potrzebują większego portfela. W związku z tym, iż panie mają silnie rozwinięty zmysł estetyczny, ten przedmiot codziennego użytku powinien wyróżniać się również ciekawym designem. Wybieramy idealny portfel damski!

Spis treści:

  1. Prostokątny portfel damski umożliwia doskonałą organizację
  2. Kiedy przyda się damska portmonetka?
  3. Skórzany portfel damski – inwestycja na lata!
  4. Portfele z zabezpieczeniem RFID
  5. Idealny portfel damski cechuje dbałość o detale
  6. Czarny portfel kontra czerwony portfel damski – jaki kolor wybrać?

Prostokątny portfel damski umożliwia doskonałą organizację

Jeśli nosimy przy sobie różne rzeczy – banknoty, monety, karty płatnicze, dowód, prawo jazdy i karty lojalnościowe, potrzebujemy wielu przegródek, aby zapanować nad chaosem i móc ułożyć poszczególne elementy w funkcjonalną całość. Niewątpliwie w tym wypadku warto postawić na duży, prostokątny portfel damski. Ten może być zapinany na magnes lub zamek. Naszym zdaniem jednak bardziej praktycznym rozwiązaniem jest suwak, ponieważ dzięki niemu zyskujemy pewność, że nie zgubimy żadnej cennej rzeczy – pieniędzy, karty czy  dokumentów.

Kiedy przyda się damska portmonetka?

Damski portfel bywa czasem za duży na nasze potrzeby, zwłaszcza gdy idziemy z dziećmi na basen czy wybieramy się do przyjaciółki. W takiej sytuacji potrzebujemy drobnych na wstęp lub taksówkę. Ewentualnie przyda się trochę gotówki na jakiś posiłek lub deser. W takiej sytuacji nie ma sensu dźwigać ze sobą ciężkiego portfela z wieloma przegródkami. Na basenie nie jest to wręcz wskazane, ponieważ ktoś może nam go łatwo ukraść wraz z całą zawartością. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, gdy akurat uczymy dziecko pływać. W takiej sytuacji sprawdzi się portmonetka na bigiel. Jest ona stosunkowo niewielka, co przekłada się również na jej pojemność. Jednocześnie stanowi idealne rozwiązanie, aby wrzucić do niej drobne, które mogą się przydać.

Skórzany portfel damski – inwestycja na lata!

Skórzany portfel damski nie tylko wygląda efektownie, ale też stanowi inwestycję na lata. Jeśli postawimy na akcesorium dobrej jakości, to nieprędko się zniszczy. Skórzany portfel prezentuje się nader elegancko i klasycznie. Może być wykonany ze skóry licowej lub zamszowej. Na pierwszej widać wszelkie zarysowania, chyba że wybierzemy skórę saffiano. Pod tym terminem kryje się materiał naturalny, w który w wysokiej temperaturze wtłacza się wosk. Skutkuje to powstaniem charakterystycznej faktury, która znacznie zwiększa wytrzymałość mechaniczną. Skóra saffiano jest praktycznie nie do zdarcia. Co ciekawe, opracowano też technologię, która pozwala ją uzyskać z poliuretanu, czyli popularnej „ekoskóry”. Jeśli nie chcesz mieć akcesoriów i ubrań z naturalnej skóry, to syntetyczna skóra saffiano stanowi dla ciebie idealne rozwiązanie.

Portfele z zabezpieczeniem RFID

Niezależnie, czy zdecydujesz się na skórzany portfel damski, czy wybierzesz ten wykonany z ekoskóry lub materiału, to warto zadbać o to, aby zapewniał ci ochronę przed cyberprzestępczością. Czy wiesz, że przed Bożym Narodzeniem w warszawskich galeriach handlowych grasowała grupa młodych ludzi sczytująca dane z kart do bankomatu? W ten sposób uzyskiwała środki z transakcji bezdotykowych, które nie wymagają wprowadzenia kodu PIN. Ponadto dane sczytane z twojej karty mogą posłużyć przestępcom także do innych celów. Na szczęście można się zabezpieczyć przed potencjalnym zagrożeniem. Polecamy portfele z RFID, które chronią twoje karty i zapewniają ci bezpieczeństwo.

Idealny portfel damski cechuje dbałość o detale

Idealny portfel damski powinien charakteryzować się dbałością o detale. Szczegóły związane chociażby z suwakiem czy wykończeniem sporo mówią o jakości danej rzeczy. Jeśli z portfela nieestetycznie wystają nitki, a zamek błyskawiczny ciężko chodzi i jest niedopasowany kolorystycznie do portfela, to znak, że prawdopodobnie mamy do czynienia z dodatkiem kiepskiej jakości.

Czarny portfel kontra czerwony portfel damski – jaki kolor wybrać?

Najmodniejsze są czarne portfele, które pokochały minimalistki. Panie, które po nie sięgają, cenią sobie fakt, iż ten kolor ma charakter uniwersalny i doskonale zgrywa się z innymi barwami. Ponadto stanowi kwintesencję klasyki i ponadczasowej elegancji. Czerwone portfele wybierają kobiety, które lubią wyróżniać się z tłumu i chcą przyciągnąć do siebie bogactwo oraz powodzenie w życiu zawodowym. Liliowy, zielony czy pomarańczowy dodatek jest raczej rzadko wybierany. Niestandardowe kolory portfeli cieszą się mniejszym zainteresowaniem, ale niewątpliwie eksponują indywidualizm właścicielki.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *