Fitness

Wszystko, co musisz wiedzieć o rurze do pole dance przed pierwszym treningiem

rura do pole dance

Zdjęcie autorstwa naopolewear nadege z Pexels

Podjęcie decyzji o zapisaniu się na zajęcia pole dance to moment, w którym pojawia się ogromna ilość wątpliwości, przemawiających za tym, że jest to jednak zły pomysł. Szukając odpowiedzi na każde z pytań rodzących się w Twojej głowie, skutecznie zapanujesz nad tą nierzadko wyczerpującą walką pomiędzy zaletami i wadami pole dance. Kiedy będziesz wiedzieć, czego spodziewać się po treningu pole, wizja pierwszego nie będzie już taka straszna. Co więc musisz wiedzieć o tańcu na rurze?

Rura do pole dance – czyli po czym poznać dobre studio?

Może się zdarzyć, że po pierwszym treningu będziesz chciała zapomnieć na zawsze, że kiedykolwiek na nim byłaś. Dzieje się tak, kiedy wybierzesz pierwsze z brzegu studio pole dance. Sama rura do pole dance nie wystarczy, by treningi były satysfakcjonujące i po prostu przyjemne. Duże znaczenie będzie mieć także pozostałe wyposażenie (maty, materace, duża ilość luster) i towarzystwo. Z reguły trenerzy doskonale znają położenie osób rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem. Pierwszy trening to nie moment, w którym przyjmiesz na rurze pole dance najefektywniejszą figurę. Wybór studia powinien być więc dobrze przemyślany i poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z opiniami.

Pierwsze spotkanie z rurą do pole dance – co Cię może zaskoczyć?

Oglądanie zjawiskowych występów profesjonalistów tańczących na rurze pole dance potrafi jednocześnie zachęcić do pierwszego treningu, ale także rozczarować, w momencie, gdy dowiemy się, jak długa droga przed nami. Są jednak momenty, które w pole dance potrafią szczególnie zaskoczyć. O jakich mowa?

Rura do pole dance a ubranie

Utrzymanie na rurce nie jest tak łatwym zadaniem, jak moglibyśmy wnioskach z oglądanych filmów. Ogromną pomocą okaże się zrezygnowanie z jak największej ilości ubrań. W tym przypadku atmosfera studia również ma ogromne znaczenie. W dobrym, wyrozumiałym towarzystwie nie będziesz krępować się ćwiczyć w samych spodenkach i staniku sportowym.

Potliwość dłoni – jak nie ześlizgnąć się z rurki pole dance?

Zrzuciłaś z siebie niemal wszystkie ubrania, a utrzymanie się na rurze nadal graniczy z cudem. Jeśli problem nie tkwi w zbyt małej sile, tylko potliwości, jest na to rozwiązanie – magnezja. Warto początkowo wyrabiać własną siłę bez niej, a produkt ten wykorzystywać wyłącznie w przypadku zbyt dużej potliwości. Z zaopatrzeniem się w niego nie powinnaś mieć większych problemów – najczęściej kupisz magnezję w studiu.

Średnica rury do pole dance

Problemem z utrzymaniem się na rurze pole dance może być także wybór nieodpowiedniego drążka dla siebie. Dobre studio pole dance to takie, które dba o to, by był on dostosowany dla każdego. Na sali treningowej nie powinno więc zabraknąć drążków o różnej średnicy. Mocne, pewne objęcie rury dłońmi daje gwarancję nie tylko rezultatów, ale także bezpieczeństwa treningu. Zanim jeszcze zapiszesz się na pierwszy trening pole dance, zapytaj pracownika studia o pełne wyposażenie, a także rodzaje dostępnych rur pole dance. Informacje te możesz także bardzo często uzyskać na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *