Kuchnia

Wszędzie dieta pudełkowa! Dlaczego jest tak bardzo popularna?

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa w Polsce to największy rynek tego typu w Europie. W naszym kraju bardzo polubiliśmy ten sposób odżywiania i ciężko nawet określić, dlaczego akurat u nas jest tak popularny. Może się to wiązać z bardzo szybkim rozwojem i jednocześnie mniejszymi tradycjami związanymi z samym spożywaniem posiłków. W krajach śródziemnomorskich sjesta w ciągu dnia daje nam szansę na przygotowanie posiłku, spotkania się z rodziną czy znajomymi przy wspólnym obiedzie. W zachodniej Europie częściej również je się wspólne późne kolacje, natomiast w ciągu dnia jedynie szybkie przekąski.

Nietrudno zauważyć, że catering zagościł na dobre w naszych nawykach związanym z odżywianiem. Ciężko nie trafić na reklamę cateringu czy osobę która taki catering Poleca. Firmy cateringowe powstają jedna po drugiej, a cały rynek jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi biznesu.

Catering Pomelo, jeden z popularniejszych cateringów działający od 6 lat na rynku odnotowuje ciągły wzrost. 

Catering dietetyczny

„2021 rok zaczęliśmy z bardzo optymistycznymi wynikami finansowymi. Zanotowaliśmy wzrost zrealizowanych pakietów oraz 50% wzrost przychodów w stosunku do I kwartału 2020 roku. W marcu 2020 roku przychód wynosił 2,1 mln złotych, a w tym roku jest to 3,1 mln zł” – podsumowuje Bartłomiej Foszer, inwestor i doradca strategiczny cateringu Pomelo.

Dlaczego jednak catering jest aż tak popularny? Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody dla których tak jest, oparte na badaniu klientów cateringu dietetycznego Pomelo.

Oszczędność czasu

Większość klientów zdecydowanie przyznaje, że jest to jeden z najważniejszych powodów dla których korzystają z cateringu. Jeśli przyjrzymy się ile dokładnie poświęcamy czasu na robienie zakupów, przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich, może się okazać, że ten czas jesteśmy w stanie wykorzystać bardziej produktywnie. Wszystko oczywiście zależy od tego, ile zarabiamy i co robimy. Jednak dokładne zliczenie czasu poświęconego na przygotowanie posiłków może nam otworzyć oczy. Jeśli okaże się, że jest to kilkadziesiąt godzin w miesiącu, to na pewno wiele osób z nas wie, że może ten czas wykorzystać lepiej. Biorąc pod uwagę co możemy zrobić z zaoszczędzonym czasem, koszt cateringu może wcale nie być dla nas tak duży.

Kontrola kaloryczności

Jeśli chcemy schudnąć, musimy jeść mniej niż nasze zapotrzebowanie. Jeśli chcemy przybrać na masie – więcej, natomiast jeśli chcemy utrzymać naszą wagę, to tyle ile wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Niestety większość ludzi nie posiada umiejętności oszacowania ile spożywa kalorii w ciągu dnia. Zazwyczaj myślimy, że spożywamy ich o wiele mniej niż w rzeczywistości. Czy ktoś zastanawia się nad tym, że jedno ptasie mleczko ma tyle kalorii co jedno całe jabłko? Niekoniecznie.

W dobrym cateringu dietetycznym nie tylko możemy wybrać o jakiej kaloryczności chcemy dostać nasz zestaw, ale ta jak w cateringu Pomelo, możemy poradzić się profesjonalnego dietetyka za darmo, jaka ta kaloryczność powinna być. Z tego miejsca już tylko wystarczy otwierać co kilka godzin pudełko i trzymać się jedzenia wyłącznie nich. 

Kontrola kaloryczności

Zbilansowane posiłki

Ile z nas pilnuje aby posiłki w ciągu dnia zawierały wszystkie witaminy, minerały czy probiotyki? Nie jest to takie łatwe. Zazwyczaj jemy w kółko to samo o podobnym składzie i nie zawsze jemy to co powinniśmy, ale to co nam po prostu smakuje. W cateringu każdy ma pewność, że jest on odpowiednio zbilansowany pod każdym względem. Nawet jeśli pojawiają się jakieś dziwne połączenia smakowe to mają one swoją zasadność w ogólnym bilansie kalorycznym. Każda dieta ma również swój stosunek białka, węglowodanów oraz białka. W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć powinniśmy wybrać właśnie dietę o określonych wartościach makroskładników.

Zbilansowane posiłki

Diety specjalistyczne

Nie zawsze możemy jeść wszystko. Przygotowywanie posiłków z dużymi grupami produktów, które trzeba wykluczyć, również może być ciężkie i uciążliwe. Dlatego właśnie w większości cateringów można dostać wiele diet wykluczeniowych. Zaczynając od diet wegańskich, przez diety bez laktozy i glutenu po jeszcze bardziej specjalistyczne diety dostosowane do naszych wymagań. W cateringu Pomelo bezpłatnie można również wykluczyć dowolne dwa składniki (oprócz diety SIRT oraz ketogenicznej). To podowuje, że możemy naprawde dobrze dobrac diete do naszych potrzeb.

Diety specjalistyczne

Ekologia

Do niedawna dieta pudełkowa wiązała się z dużą ilością wyrzucanego plastiku. Dziś jednak, jeśli ktoś chce dbać o środowisko i zostawiać po sobie jak najmniejszy ślad, to catering może okazać się jedną z najlepszych opcji. W ofercie są pojemniki ekologiczne, które są biodegradowalne. Nie musimy robić zakupów i zużywać opakowań. Nie musimy używać detergentów i zmywać po posiłkach. Do tego przygotowywanie zbiorowe posiłków jest o wiele bardziej wydajne i ekologiczne niż przygotowywanie ich w domu. Jeśli interesuje was dlaczego catering to jedno z bardziej ekologicznych rozwiązań, więcej przeczytacie w tym artykule.

Komentarze (10)

basia

1 rok temu

Fajnie jest zjeść coś zdrowego bez konieczności gotowania:)

lina

1 rok temu

Super, że mamy do dyspozycji diety specjalistyczne.

luna

1 rok temu

Catering dietetyczny to fajne rozwiązanie dla osób, które chcą jeść zbilansowane posiłki:)

malina

1 rok temu

Nie dziwię się, że jest wszędzie, bo to godne uwagi rozwiązanie.

janka

1 rok temu

Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, gdy w pracy spędza się cały dzień.

kinia

1 rok temu

Sama zamierzam skusić się na taki catering:)

alicja

1 rok temu

Super, że możemy zaoszczędzić czas na gotowaniu, a mimo wszystko jeść zdrowo.

olina

1 rok temu

Ja także nie znoszę gotować i zawsze kupuję gotowe dania. Taki catering mnie kusi i to od pewnego czasu.

mariola

1 rok temu

To bardzo fajne rozwiązanie, bo odpada nam gotowanie, a jemy zdrowo.

juka

1 rok temu

Nie dziwi mnie popularność diety pudełkowej. Jak siedzę w pracy 12 godzin, to nie mam ani czasu, ani sił na gotowanie.

Zostaw komentarz