Uroda

Worki i cienie pod oczami. Nie musisz się na nie godzić!

Worki i cienie pod oczami

Fotografia dostarczona przez partnera

Sińce pod oczami to defekt urody, który może być widoczny już w dzieciństwie. Bywa jednak, że towarzyszy im efekt „worków”. Za ich pojawienie się mogą być odpowiedzialne upływający czas lub poważne choroby. Jeżeli cierpisz na kompleksy z powodu worków pod oczami lub sińców, z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Worki pod oczami – skąd się biorą?

Worki pod oczami to zwykle objaw naturalnego procesu starzenia się skóry. Z wiekiem jest ona coraz bardziej wiotka, co dotyczy również twarzy.

Skóra w okolicy oczu staje się osłabiona, dlatego w tym miejscu zaczyna być widoczny obwisły woreczek. Po czasie zostaje on wypełniony zsuwającymi się poduszkami tłuszczowymi. Ponadto gromadzi się w nim woda, jeśli jej nadmiar jest magazynowany w organizmie.

Czasami powstawanie worków pod oczami wskazuje na stany chorobowe organizmu, w tym:

 • choroby nerek,
 • anemię,
 • choroby przewlekłe – np. układu krążenia, cukrzycę.

Można też samemu przyczynić się do powstawania worków pod oczami. Sprzyjają temu m.in.:

 • palenie papierosów,
 • przewlekły stres,
 • niewystarczająca ilość snu,
 • przemęczenie,
 • nadmierne opalanie.

Same cienie pod oczami to najczęściej cecha osobnicza. Jeśli pojawiają się z dnia na dzień, zwykle świadczą o przemęczeniu. Mogą jednak być symptomem anemii, niedoborów witamin czy nadczynności tarczycy.

Od dziś koniec z nieestetycznymi workami i sińcami!

Aby cienie po oczami nie szpeciły, można je ukryć, wykonując sprytny makijaż. Jak go wykonać?

 • Na skórę pod oczami nałóż intensywnie nawilżający krem, który odżywi skórę. Poprawi on jej napięcie, dzięki czemu nie tylko cienie, ale też worki pod oczami będą mniej widoczne.
 • Następnie na dolną powiekę nałóż bazę rozświetlającą, a zaraz potem podkład kryjący. Możesz też wykorzystać podkład o właściwościach rozświetlająco-kryjących. Do jego nakładania użyj gąbki do makijażu. Gąbkę zwilż wodą, nałóż na nią podkład i delikatnie „stempluj” nią skórę wokół oczu.
 • Na końcu zastosuj korektor – wybierz taki o półpłynnej konsystencji. Nałóż jego niewielką ilość w okolicę oczu, a następnie wklep kosmetyk w skórę – w ten sposób osiągniesz naturalny efekt.

Domowe sposoby na worki pod oczami

Aby nie tylko wizualnie zmniejszyć worki i cienie pod oczami, możesz wykorzystać domowe sposoby i wdrożyć dobre nawyki:

 • stosuj chłodne okłady pod oczy

Wykorzystaj kilka schłodzonych plasterków ogórka i ułóż na je dolnych powiekach. Możesz też sięgnąć po pokruszone kostki lodu – wystarczy, że owiniesz je w czystą ściereczkę i będziesz przykładać ją pod oczami;

 • zadbaj o dietę

Unikaj spożywania potraw o dużej zawartości soli. Sprzyja ona odkładaniu się wody w organizmie. Zrezygnuj zwłaszcza z niezdrowych, słonych przekąsek;

 • stosuj dobre kosmetyki

Codzienna pielęgnacja to klucz do tego, aby poradzić sobie z utratą jędrności skóry. Okolice oczu smaruj intensywnie nawilżającym kremem – najlepiej takim, który zawiera kwas hialuronowy.

Zmiany pod oczami? W Velvet Clinic łatwo się ich pozbędziesz!

Jeśli domowe sposoby na worki pod oczami nie zdadzą egzaminu, a dolne powieki są przyczyną kompleksów, konieczne mogą okazać się specjalne zabiegi. Poprawiają one kondycję skóry i wyrównują jej koloryt.

Do takich zabiegów, które można wykonać m.in. w Velvet Clinic, należą:

 • terapia z użyciem fibryny bogatopłytkowej – fibryna jest pozyskiwana z krwi pacjenta. Następnie dolne powieki są delikatnie nakłuwane, a substancja ta jest wprowadzana w głąb skóry. Efektem zabiegu jest redukcja cieni pod oczami oraz zmniejszenie widoczności worków pod oczami
 • mezoterapia igłowa z wykorzystaniem preparatu NCTF 135 HA – w preparacie tym znajduje się nieusieciowany kwas hialuronowy. Aplikuje się go w skórę, wykonując niewielkie nakłucia na powiece dolnej. Dzięki temu cienie pod oczami stają się mniej widoczne, a skóra jest wyraźnie napięta;
 • zabiegi z wykorzystaniem osocza pacjenta – ostrzykiwanie preparatem na bazie osocza to sposób na rewitalizację skóry pod oczami;
 • zabieg Dermapen 4 – zabieg ten polega na intensywnym nakłuwaniu okolic oczu bardzo małymi igłami. W ten sposób aplikuje się substancje czynne oraz stymuluje się skórę do odbudowy i produkcji kolagenu.

Nieestetyczne worki pod oczami mogą być spowodowane przez zatrzymywanie wody w organizmie, niezdrowy styl życia lub przez zachodzące w skórze procesy starzenia. Jeśli nie można ich ukryć, wówczas jedynym sposobem na zmniejszenie ich widoczności stają się specjalistyczne zabiegi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *