Felietony Najnowsze Styl życia

Walentynki według singielki

walentynki

Walentynki to powszechnie znane święto zakochanych, ale co z osobami, które nie posiadają swoje drugiej połówki? Według singielki to doskonała okazja, aby skupić się na sobie samej.

„Samotni nie chodzą do kina” czyli życie singielki

Jako singielka nie do końca zgadzam się frazą piosenki. Faktem jest, że zdecydowanie mniej osób samotnych odwiedza kino. Zdarzyło mi się pójść do kina bez towarzystwa, ale zaledwie kilka razy. Czułam się nieco dziwnie spoglądając na pary czy grupki osób, które przyszły na seans. Udało mi się jednak wypatrzeć tych, którzy tak samo jak ja przyszli bez partnera. Co czuli inni single? Tego nie wiem, mogę tylko snuć domysły. Wyjście do kina to tylko jeden z przykładów. Ale jeśli idziemy z myślą obejrzenia filmu, to przecież nie potrzebujemy towarzystwa. Zgodnie z panującymi zasadami, podczas seansu nie należy rozmawiać. Sprawa wydawałaby się rozwiązana, jednak niektórzy mogą stwierdzić, że chodzi o sam fakt bliskości drugiego człowieka. Oczywiście, jeśli singielka ma wybrać pomiędzy samotnym wypadem do kina a wyjściem z przyjaciółkami, postawi na tę drugą opcję. Taka już jest ludzka natura, że chcąc czy nie, potrzebujemy towarzystwa. Nawet będąc singlem, głęboko w środku wierzymy, że w końcu spotkamy miłość. Pewnie wielu z was wydaje się, że życie singielki jest ponure i smutne. Jeśli tak, to jesteście w błędzie. Brak partnera ma swoje plusy i minusy. Warto jednak skupić się na tych pozytywnych aspektach. Singielka ma więcej czasu na wszystko. Może poświęcić się karierze zawodowej, zwiedzać świat i robić to, na co ma ochotę. Nie ma mowy o rezygnacji z przyjemności. I choć Walentynki są dniem zakochanych, single też mają prawo do zabawy. Nie ważne czy ma się partnera czy nie, każda okazja jest dobra do świętowania, nawet w pojedynkę. Może to trochę egoistyczne podejście, ale trzeba umieć kochać siebie samego.

Walentynki z przyjaciółkami

Wokół nas jest mnóstwo singli. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile takich osób mijamy każdego dnia. Nie zapominajmy, że wśród naszych przyjaciół również mogą być single. Dlaczego nie spędzić razem z nimi Walentynek? Towarzyskie spotkanie to okazja do wspólnej zabawy. Zamiast przynudzać w domu najlepiej zorganizować miły wieczór w ulubionej knajpce lub postawić na domówkę. Dobre jedzenie i muzyka uzupełnią atmosferę. Słodkie serduszka nie będą nam potrzebne. Liczą się ludzie, których mamy wokół siebie. Nie zapominajmy o tym. Życie zbyt szybko mija, więc warto wykorzystać każdą chwilę czasu, spędzonego wśród naszych przyjaciół. W Walentynki czy każdy inny dzień możemy się dobrze bawić. Bo nie ważne kiedy i gdzie, ale przede wszystkim z kim!

Dzień rozpieszczania

singiel

Wyjście do SPA? Może nowy manicure hybrydowy albo maraton po ulubionych butikach? Dlaczego nie! Często brakuje nam czasu dla samych siebie. Jesteśmy zapracowani i zapominamy o tym, żeby sprawić sobie przyjemność. W Walentynki możemy nadrobić zaległości. Poświęćmy cały dzień na rozpieszczanie. Wyjdźmy na miasto i zróbmy sobie samej prezent. Singielce też należy się coś od życia. Przy takim wyjściu dobry humor mamy zagwarantowany. A szczęśliwa kobieta, zaraża pozytywną energią wszystkich wokół i kto wie, może spotka miłość szybciej niż myśli.

Walentynki to dość komercyjne święto. Wiele osób traktuje je raczej z przymrużeniem oka. Singielka czy nie, każda z nas ma prawo do szczęścia i decydowania o swoim życiu. Czerpmy z niego jak najwięcej i cieszmy się wszystkim wokół nas, niezależnie od tego czy jesteśmy w związku czy prowadzimy życie singla.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Czy singielki nie mogą miło i przyjemnie spędzić Walentynek ?? Mają tyle różnych możliwości.Nawet w domu przy dobrej książce,filmie też super 🙂

majra2601

5 lat temu

Myślę, że single nie mają co żałować, że kilka walentynek spędzają sami bez swojej drugiej połówki. Pary takie walentynki mogą robić sobie kilka razy w roku, bo kto powiedział, że romantyczna kolacja, wyjście do kina itd. zarezerwowane są tylko na 14 lutego? Single tego dnia mogą równie dobrze się bawić ze znajomymi, przyjaciółmi. Wspólny wypad na kręgle, do kina czy na imprezę wcale nie brzmi źle ;).

iwonaannadominika

5 lat temu

Walentynki to stosunkowo nowe święto w Polsce, a przecież też niedługo Dzień Kobiet. Jedni uznają to święto inni tamto. U nas w rodzinie wysyłamy sobie Walentynki wzajemnie i jest miło. A z meżem dajemy sobie jakieś drobnostki, kupujemy torcik i wino i tak troszkę świętujemy 🙂

Mindi

5 lat temu

Takie walentynki są nie tylko dla singielek. Wielu panów nie lubi okazywania uczuć, zwląszcza starsze pokolenie nie uznaje takich świąt. Wtedy panie same mogą zorganizować coś miłego w takim dniu lub umówić się z koleżanką czy siostrą. Można także samemu obejrzeć jakąś komedię romantyczną i przytulić się do wiiernego partnera, który pewnie w inny sposób okazuje swoje uczucia.

Tess

5 lat temu

To nieznane dla mnie święto ale widzę jak młodzi okazują sobie miłość i to mnie cieszy. I ja troszkę doznam tego okazywania uczuć, zwykle córka szykuje mi jakiś słodki lub kosmetyczny drobiazg. Choć mnie wystarczy przytulenie.

Zostaw komentarz