Styl życia

W poszukiwaniu najlepszego basenu ogrodowego

W poszukiwaniu najlepszego basenu ogrodowego

Lipcowe i sierpniowe popołudnia bywają w ostatnich latach piekielnie gorące. Z myślą o ochłodzie wielu właścicieli ogrodów rozważa zakup basenu dla rodziny. Jest to rozwiązanie idealne dla domowników z małymi dziećmi. Dmuchany, rozporowy czy stelażowy – na który rodzaj basenu warto się zdecydować?

Baseny dmuchane – opcja minimum

Baseny ogrodowe dmuchane są najtańsze i najczęściej spotykane. Ich dużą zaletą jest łatwość montażu i ustawienia w ogrodzie. Dmuchane baseny stanowią dobre rozwiązanie w przypadku domowników, którzy dysponują niedużymi ogródkami i mają w domu małe dzieci. Dmuchane baseny są zazwyczaj dość płytkie, a zatem bezpieczne dla najmłodszych. Z tego też powodu nadają się raczej do biernego wypoczynku w wodzie niż do pływania. Niska cena wiąże się też, niestety, z niższą trwałością produktu – względem basenu rozporowego czy stelażowego.

Baseny rozporowe – idealne do pluskania

Baseny rozporowe są bardziej wytrzymałe od basenów dmuchanych, jednak wciąż nie spełnią oczekiwań osób aktywnych, nastawionych na prawdziwe pływanie. Są raczej przyjemnym rozwiązaniem dla domowników, którzy chcą się ochłodzić w upalne dni. Wykonuje się je z PCV. Zaletą basenów rozporowych jest ich dość duża powierzchnia. Zapoznaj się z ofertą sklepu Merkury Market i znajdź akcesoria ogrodowe idealne do swoich potrzeb.

Baseny stelażowe – rozwiązanie dla bardziej wymagających

Poważniejsza propozycja, która sprawdzi się w przypadku osób dorosłych. Ścianki basenu stelażowego są o wiele sztywniejsze niż w przypadku basenu dmuchanego czy rozporowego. Produkty tego typu wymagają równego podłoża, zatem należy dobrze przygotować miejsce pod ich rozłożenie w ogrodzie. Optymalnym rozwiązaniem może być sięgnięcie po specjalną matę kładzioną pod basen, która ma działanie zabezpieczające jego spód.

W którym miejscu w ogrodzie najlepiej ustawić basen?

Basen najlepiej ustawić w takim miejscu, w którym promienie słońca będą naturalnie podtrzymywać temperaturę wody. Istotne jest to, aby wokół nie było drzew liściastych, które mogłyby zanieczyścić wodę w basenie i kompletnie zepsuć zabawę na świeżym powietrzu. Gnijące w wodzie liście mogą być ponadto źródłem bakterii. Ustawiając basen należy również zwrócić uwagę, aby nieopodal nie znajdowała się instalacja elektryczna – rozchlapywana woda może zamoczyć kable i być potencjalnie niebezpieczna. W przypadku basenów stelażowych ważne jest również zadbanie o równe podłoże. Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, warto tak wkomponować je w układ działki, aby dobrze się prezentował, a zarazem zapewniał poczucie prywatności przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów czy przechodniów.

Komentarze (6)

elena

2 tygodnie temu

Basen w ogrodzie – czy może być coś piękniejszego w upały?:)

lola

2 tygodnie temu

My zamierzamy sprawić sobie basen ogrodowy, bo upały w Polsce bywają nieznośne.

irina

2 tygodnie temu

Zbliża się lato, mam nadzieję, że upalne. Warto już teraz pomyśleć o basenach ogrodowych:)

lidka

3 tygodnie temu

Super, że mamy kilka rodzajów basenów do wyboru:)

lula

3 tygodnie temu

Ja ciągle namawiam męża na basen ogrodowy.

kalina

3 tygodnie temu

Basen ogrodowy to moje marzenie.

Zostaw komentarz