Artykuły Moda

Ubrania tuszujące szerokie ramiona

Ubrania tuszujące szerokie ramiona

engin akyurt z Unsplash

My, kobiety, lubimy świetnie wyglądać. Czasem jednak mamy pewne zastrzeżenia do swojej sylwetki. Na szczęście te elementy naszego ciała, które z jakiegoś powodu nam nie odpowiadają, możemy ukryć za pomocą odpowiednio dobranych elementów garderoby. W naszym artykule przedstawiamy ubrania tuszujące szerokie ramiona.

Spis treści:

  1. Bluzka z baskinką do obcisłej spódnicy
  2. Rozkloszowana spódnica. Dlaczego typ sylwetki stożek świetnie w niej wygląda?
  3. Rozkloszowana sukienka
  4. Dopasowana sukienka z szerokimi ramiączkami
  5. Ubrania tuszujące szerokie ramiona. Dzwony
  6. Rozkloszowana marynarka
  7. Szorty paper bag z szerszymi nogawkami

Bluzka z baskinką do obcisłej spódnicy

Bardzo często typ sylwetki stożek unika obcisłych ubrań, ponieważ źle się w nich czuje. Tymczasem dopasowana ołówkowa spódnica nie musi wyglądać źle, jeśli odpowiednio się ją zestawi. Tutaj świetnie sprawdzi się bluzka z baskinką. To właśnie dodatkowy element w górnej części garderoby optycznie poszerza biodra i tym samym wyrównuje proporcje sylwetki.

Rozkloszowana spódnica. Dlaczego typ sylwetki stożek świetnie w niej wygląda?

Jeśli chcesz założyć zwykłą bluzkę lub top na ramiączkach, a zależy ci na połączeniu ich ze spódnicą, postaw na tę o rozkloszowanym fasonie. Dzięki temu optycznie poszerzysz biodra i twoje szerokie ramiona będą wydawały się mniejsze. Rozkloszowana spódnica powinna być przed kolano, ponieważ stożki często mają długie i zgrabne nogi, które stanowią ich atut.

Rozkloszowana spódnica

Larm Rmah z Unsplash

Rozkloszowana sukienka

Ubrania tuszujące szerokie ramiona to także rozkloszowana sukienka. Ważne, aby miała dekolt w serek, ponieważ ten wysmukla górną część sylwetki. Należy unikać prostokątnych wycięć przy szyi, ponieważ te optycznie poszerzają ramiona.  Warto pamiętać również o tym, że falbanki, świecące dżety czy cyrkonie, jak również bufiaste rękawy nadają sporo objętości górnej części sylwetki.

Dopasowana sukienka z szerokimi ramiączkami

Czy typ sylwetki stożek może nosić sukienki bodycon? Wszystko zależy od tego, czy dobrze się w nich czuje. Poza tym nie każdy stożek wygląda tak samo. Niektóre kobiety mają prostokątne ramiona oraz krągłe biodra i wyraźne wcięcie w talii, przy czym to właśnie ramiona ze względu na swój ostry kształt wysuwają się na pierwszy plan.  W takiej sytuacji sprawdzi się dopasowana sukienka z szerokimi ramiączkami. Te ostatnie rozbiją górną część sylwetki. Przy braku wcięcia w talii i równie wąskich biodrach sukienka bodycon nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ubrania tuszujące szerokie ramiona. Dzwony

Chcesz zatuszować szerokie ramiona? Dzwony nie tylko wyrównają proporcje sylwetki, ale też odwrócą uwagę od twoich barków. Warto nosić je zamiast rurek, które dość mocno opinają ciało i nierzadko dodatkowo kompresują sylwetkę, przez co nasze biodra wydają się jeszcze węższe niż w rzeczywistości.

Rozkloszowana marynarka

Marynarka to element garderoby, po który stożek sięga niechętnie. Obecnie w każdej sieciówce znajdziemy modele z mocno zarysowanymi ramionami za sprawą wszytych poduszek.  Najlepiej takowych unikać, bo można wyglądać w nich jak amerykański rugbysta. Warto natomiast sięgnąć po marynarkę bez poduszek o rozkloszowanym dole albo marynarkę z baskinką. Ta  ostatnia nie jest jednak ostatnio zbyt popularna, dlatego należy jej szukać w lumpeksach.

Szorty paper bag z szerszymi nogawkami 

Jak ukryć szerokie ramiona? Najlepiej poprzez nadbudowywanie dolnej części sylwetki. W tym celu warto sięgnąć po szorty paper bag z szerszymi nogawkami. One doskonale sprawdzą się w tej roli. Szersza nogawka doda objętości naszym biodrom. Zarazem podkreśli szczupłość naszych nóg.

 

Zapraszamy do lektury:

Jak dopasować bieliznę damską do codziennych zestawów? Praktyczne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *