Galerie urody Najnowsze Uroda

Typ kolorystyczny – jesień

pani-jesien

Jesień, czyli pora roku która się zbliża się do nas wielkimi krokami charakteryzuje się pięknym krajobrazem w którym dominują takie kolory, jak złoto, brąz oraz zgniła zieleń. Dzieje się tak za sprawą pożółkłych liści znajdujących się w lasach oraz okolicznych parkach. Dookoła nas ciężko jest znaleźć osobę, która nie przepada za taką pogodą. Wśród typów urody oprócz zimy, wiosny oraz lata możemy znaleźć również jesień. Jest to prawdopodobnie najrzadziej występujący typ urody, bardzo charakterystyczny, a zarazem piękny. Opiszemy go ze szczegółami w dzisiejszym artykule.

Charakterystyka typu kolorystycznego – jesień

Panie charakteryzujące się typem urody jesień najczęściej są posiadaczkami włosów w rudym kolorze, mogą być one również jasno brązowe i kasztanowe, zawsze jednak o ciepłym odcieniu. Każda Pani Jesień podczas wizyty u fryzjera powinna korzystać z farb w przybliżonym kolorze do jej naturalnego, są to na przykład kasztanowy, bursztynowy, rudy lub delikatny, ciepły brąz. Z całą pewnością niekorzystnie będzie ona wyglądać w czarnym i popielatym blondzie. Skóra ma bardzo jasny, często brzoskwiniowy kolor, ponadto jest obsypana piegami. Oczy Pani jesieni przeważnie mają odcień zielony, rzadziej zdarza się, że są one szare, brązowe, piwne lub niebieskie. Z całą pewnością nie są one czarne.

Odpowiednia kolorystyka

Kobiety o typie urody jesień prezentują się bardzo dobrze w ciepłych, naturalnych kolorach, najbardziej odpowiednie to: butelkowa zieleń, beż , brąz, ciemna żółć, złoty, szary oraz granatowy. Ponadto odpowiednie będą wszelkie odcienie czerwieni oraz pomarańcz, to właśnie one najlepiej podkreślą urodę kobiety charakteryzującej się takim wyglądem. Pani Jesień nie będzie dobrze wyglądać w  różu, bieli, czerni, czy błękicie. Pod względem makijażowym zasady odnośnie kolorystyki są bardzo podobne. Makijaż Pani Jesieni powinien  być zawsze delikatny i stonowany, wśród szminek najlepiej sprawdzą się odcienie brązowe, koralowe, pomidorowe, łososiowe, ale również delikatnie różowe. Na powiekach powinny znaleźć się cienie o matowe, w ciepłych odcieniach brązu, beżu i zieleni. Najlepszy róż do policzków będzie miał odcień brzoskwiniowy lub łososiowy.

Jako Pani Jesień powinnaś pamiętać, iż w Twoim wypadku niezbędna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli za każdym razem masz trudność z opalaniem, Twoja skóra częściej przybiera koloru czerwonego, niż  brązowego możesz mieć pewność iż ten artykuł został stworzony dla Ciebie, gdyż jesteś typową jesienią.

Znane panie o typie urody jesień: Lindsay Lohan, Marcia Cross, Julianne Moore, Drew Barrymore, Emma Stone.

Komentarze

eve

4 lata temu

jesien to moja mama i siostra, a ja jestem styczniowa zima

Zostaw komentarz