Styl życia

Turystyczne wojaże z językiem obcym

wojaże z językiem obcym

Kto z młodych ludzi nie marzy o przyjemnej nauce języka obcego w miłej scenerii przyrodniczej i architektonicznej? Prawie każdy z nich chciałby chociaż raz mieć szansę wyjechać w takie miejsce, aby tam szlifować swój angielski. Tego typu wyjazdy nie są aż takie drogie, dlatego warto trochę zaoszczędzić, aby wysłać dziecko w atrakcyjną podróż językową.

Może na obóz zimowy?

Dużo dzieci i młodzieży jeździ na obozy letnie, ale coraz częściej słyszy się też o tym, że biura podróży organizują ciekawe obozy w czasie zimowych ferii. Co więcej, dużo ofert dotyczy polskich miejscowości, w których spędza się czas równie miło i efektywnie, jak za granicą. Zimą w polskich górach jest bardzo klimatycznie, dlatego warto wysłać swoją pociechę na kilka czy kilkanaście dni ferii, podczas których będzie dużo możliwości do doskonalenia języka obcego, ale i dobrej zabawy.  Warto zainwestować w obóz tematyczny, np. narciarski, gdzie dziecko będzie mogło poszusować na stokach i pozwiedzać ciekawe okolice, których w górach nie brakuje. Zabytkowe wioski i miasteczka, zabytki kultury, zabytki przyrody, kultura górali i wiele innych atrakcji czeka na młodych ludzi w czasie każdego wyjazdu. Oczywiście można wybrać też obozy ukierunkowane na inne aktywności, np. taneczne, muzyczne, aktorskie czy filmowe. Każdy z nich ma swoich gorących zwolenników.

Obozy młodzieżowe tematyczne dają duże szanse na spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach i zawiązanie przyjaźni, także tych międzynarodowych. Taka relacja to możliwość rozmowy  i pisania maili w obcym języku oraz  poznawania innych kultur. Młody człowiek uczy się więc języka w codziennych, zwykłych sytuacjach i przy tym świetnie się bawi.

Czego uczy wyjazd językowy?

Każdy wyjazd poza miejsce swojego zamieszkania to ogromna szansa na rozwijanie swoich pasji, ale też poznawanie siebie w różnych sytuacjach. Dziecko nie ma obok rodziców, dlatego może liczyć tylko na siebie. Uczy się więc samodzielności i odwagi, rozwiązywania problemów oraz komunikacji międzyludzkiej.  Może w pełni wykorzystywać codzienne możliwości szlifowania języka obcego, rozmawiając np. z lektorem, zarówno podczas zajęć, jak i w trakcie zwiedzania. Szczególnie dla osób nieśmiałych, mało pewnych siebie obozy młodzieżowe otwierają szeroko furtkę do opanowania różnych lęków i barier. Codzienne kontakty z rówieśnikami, wychowawcami, wycieczki, zajęcia warsztatowe, gry i zabawy pomagają przełamać różne problemy natury psychologicznej. Z każdym kolejnym wyjazdem dziecko staje się odważniejsze i nie ma oporów przed dłuższą rozłąką z bliskimi.

 Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Komentarze (5)

ines

8 miesięcy temu

Może wyślę na coś takiego swoją córkę?

alda

8 miesięcy temu

Ferie w górskim kurorcie połączone z nauką języka – świetna sprawa:)

bonita

8 miesięcy temu

Takie wyjazdy najwięcej pomagają w przyswajaniu języków obcych:)

efemeryda

8 miesięcy temu

Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym:)

izabelka

8 miesięcy temu

Taki wyjazd połączony z nauką języków obcych to świetna sprawa.

Zostaw komentarz