Kultura Styl życia

Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy – Eliza Piotrowska

tupcio chrupcio mama idzie do pracy

Niektóre bajki dla dzieci nie tylko mają piękne obrazki, ale też niosą ze sobą wartościową treść. Tak właśnie jest w przypadku książki Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy. Eliza Piotrowska ukazała w niej mysią rodzinę, która staje przed pewnym wyznaniem.  Dlaczego warto sprawić tę bajkę swojemu dziecku?

Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy – ilustrowana książka dla dzieci

Żyjemy w XXI wieku, kobiety prowadzą aktywne życie zawodowe, realizują się poprzez wykonywaną pracę. Ponadto wiele polskich rodzin nie byłoby w stanie utrzymać się, gdyby żona pozostała w domu i zajmowała się wyłącznie dziećmi.  Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy to historia mysiej rodziny, której nie stać na opłacenie wszystkich rachunków. Dlatego też mama poszukuje zatrudnienia i dość szybko je znajduje. Ta sytuacja jednak nie do końca odpowiada jej synkowi. Tupcio Chrupcio przyzwyczaił się, że całymi dniami bawi się ze swoją mamą. To ona szuka go po całym domu podczas chowanego.  Małej myszce trudno się pogodzić ze zmianą sytuacji. Mimo to rodzice robią wszystko, by uświadomić Tupciowi, że mama musi iść do pracy, ale to nie sprawi, że synek przestanie być dla niej ważny.

Eliza Piotrowska edukuje dzieci

Chrupcio, choć początkowo nie może pogodzić się z myślą, że musi rozstać się z mamą na kilka godzin, szybko odnajduje się w przedszkolu wśród rówieśników. Już pierwszego dnia dzieci rozmawiają o różnych zawodach, a nauczyciel pyta  ich o plany na przyszłość.  Na dodatek koledzy Tupcia chwalą się tym, jaką pracę wykonuje ich mama. To rodzi w małej myszce poczucie, że wszystkie mamy zarabiają pieniądze, realizując się zawodowo.

Gdy mama odbiera Tupcia z przedszkola, wręcza mu upominek w postaci łakoci, które otrzymała w swojej firmie. To utwierdza  synka w przekonaniu, że jej pójście do pracy ma więcej zalet niż wad.

Książka Elizy Piotrowskiej pt. Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy jest pięknie ilustrowana. Wszystkie obrazki myszek są kolorowe i na dobrym papierze. Gorąco polecamy tę pozycję wszystkim mamom i babciom, które szukają prezentu mikołajkowego dla swoich maluchów.

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Mindi

5 lat temu

To ciekawa książka dla młodszych dzieci. Może pomóc im w rozstaniu, gdy przyzwyczajone do obecności mamy dziecko musi iść do przedszkola gdy mama wraca po urlopie wychowawczym do pracy. Bajki mogą w delikatny sposób edukować dzieci i wprowadzać w dorosły świat bez stresu. Dlatego warto czytać i uczyć tego dzieci 🙂

Zostaw komentarz