Uroda

Trwały makijaż ust

trwały makijaż ust

Usta przyciągają męskie spojrzenia, a te pięknie pomalowane są jeszcze bardziej interesujące. Problem jednak polega na tym, że po pomalowaniu ich, w ciągu krótkiego czasu na ogół czar pryska. Wystarczy, że wypije się filiżankę kawy, a pomadka znika z ust, pojawiając się na brzegach naczynia. Czy można przedłużyć trwałość makijażu ust? Tak. Znani makijażyści mają swoje sposoby. Zdradzimy kilka z nich, aby makijaż ust mógł przetrwać wiele godzin.

Jest jedna rzecz, o której trzeba pamiętać zawsze. Otóż makijaż ust będzie trwały tylko wówczas, gdy zostanie wykonany na dobrze zadbanych wargach. Systematyczna, codzienna pielęgnacja ust jest podstawą całego sukcesu. Z tego więc względu nie wolno zapominać o regularnym masażu ust miękką szczoteczką do zębów  i o ciągłym nawilżaniu ich.

Doskonałe efekty osiąga się także, stosując delikatne peelingi. Do tego celu warto wykorzystać miód, ale nie ten płynny. Ten w stanie stałym będzie doskonałym peelingiem naturalnym, a do tego świetnie odżywi usta. Gdy więc będą one w doskonałej kondycji, można zabrać się za perfekcyjny, trwały makijaż ust.

Kolor szminki i konturówki

Trzeba zawsze pamiętać o tym, że kolory tych kosmetyków muszą być odpowiednio dobrane do karnacji, typu urody i oczywiście do indywidualnych preferencji. Jasne kolory pomadek i konturówek powiększają optycznie usta, z kolei te ciemne pomniejszają je. Kolor konturówki może się różnić od koloru szminki maksymalnie o jeden odcień.

Jeśli usta mają być nieco powiększone kolor konturówki powinien być nieco jaśniejszy. Gdy zależy nam na pomniejszeniu ust, postępujemy odwrotnie i dobieramy kolor konturówki o jeden ton ciemniejszy od szminki. Wówczas mamy pewność, że makijaż ust będzie odpowiednio dobrany kolorystycznie.

Makijaż ust krok po kroku

Aby makijaż ust był trwały, zaczynamy od nawilżenia ich. Warto zastosować bezbarwny balsam, a następnie odczekać kilka minut, aż ten zostanie wchłonięty. Jeśli jest go zbyt wiele na ustach należy go usunąć. Kolejnym krokiem jest obrysowanie ust konturówką. Nigdy nie należy jej przyciskać do ust, a jej pociągnięcia powinny przypominać wykonywanie szkicu na kartce papieru.

Warto też wiedzieć, że są dwie szkoły obrysowywania ust. Według pierwszej, rysunek należy rozpocząć od środka ust, druga natomiast twierdzi, że konturówkę nakłada się od zewnętrznego kącika. Wybierz ten sposób, który Ci bardziej odpowiada. Konturówkę możesz oprószyć delikatnie transparentnym pudrem. Dzięki temu makijaż ust dłużej będzie idealny.

Kolejnym etapem jest nałożenie pomadki. Tę aplikować należy powoli, uważając, aby nie przekroczyć linii namalowanej wcześniej konturówką. Nadmiar kosmetyku usuwamy, przyciskając do ust chusteczkę kosmetyczną. Teraz należy odczekać kilka chwil, aż pomadka osadzi się dobrze na ustach. Następnie warto przyprószyć ją delikatnie pudrem transparentnym, a potem nałożyć drugą warstwę pomadki. Po pięciu minutach, kiedy pomadka wyschnie, makijaż ust jest gotowy.

Aby zapobiec osadzaniu się pomadki na zębach, warto wytrzeć wewnętrzną stronę warg chociażby palcem wskazującym. Dzięki temu uniknie się krępującej sytuacji, gdy pomadka pojawi się na przednich jedynkach. Należy też zdać sobie sprawę z tego, że makijaż ust i cały make’up będą znacznie dłużej utrzymywać się na twarzy, gdy będziemy unikać dotykania jej rękami.

Tekst partnera

Komentarze (6)

ines

10 miesięcy temu

Regularnie wykonuję cukrowy peeling ust i makijaż dobrze mi się trzyma;)

eleni

10 miesięcy temu

Dobra szminka po prostu jest trwała sama z siebie. Mam parę takich pomadek, które świetnie się trzymają:)

Tess

10 miesięcy temu

Lubię szminki ale one szybko się ścierają, jak to się mówi, zjadają. Spróbuję zrobić tak jak tu radzą i może wtedy jak wrócę z kościoła czy zakupów będę miała jeszcze szminkę na ustach.

Mindi

11 miesięcy temu

Mam blade i małe usta, dlatego gdy wychodzę od jakiegoś czasu maluję usta. Ze szminkami słabo sobie radzę i muszę spróbować tych opisanych sposobów, może uda mi się uzyskać zadawalający efekt. Tymczasem korzystam z kolorowych błyszczyków 🙂

edysia

11 miesięcy temu

Kocham szminki i codziennie się nimi maluję:) Mam nawet kilka pomadek z L`Oreala. Są przyjemne, nie wysuszają ust.

ewalub

11 miesięcy temu

Nie umiem nosić szminki, zawsze bardzo szybko ją zjadam. Ale też nie rozpaczam z tego powodu, ponieważ wydaje mi się, że nie pasuje do mnie mocny makijaż ust.

Zostaw komentarz