Fitness

Trening cardio na siłowni – czy warto go wykonywać?

Trening cardio na siłowni

Fotografia dostarczona przez partnera

Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a także zadbać o swoje ciało i kondycję? W takim razie trening cardio powinien znaleźć się w Twoim planie treningowym. Oczywiście najlepsze efekty przyniesie połączenie dobrze zbilansowanej diety, treningu siłowego i treningu cardio. Proces budowania sylwetki wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Jednak zdecydowanie warto podjąć wysiłek i spełniać swoje marzenia. Na czym polega trening cardio? Jak go wykonywać? Sprawdź!

Czym jest trening cardio?

Zastanawiasz się, na czym polega trening cardio? Nazywany jest także treningiem tlenowym. To aktywność fizyczna o różnej intensywności skupiająca się na ćwiczeniach wytrzymałościowych, których zadaniem jest dotlenienie organizmu, a także poprawa pracy układu krążenia i ogólnej kondycji. Wykonywanie tego typu treningu jest świetnym sposobem na utratę nadprogramowych kilogramów.

Wiele osób wciąż ma mylne przekonanie, że powinien on być maksymalnie wyczerpujący. Warto jednak podkreślić, że przede wszystkim musi być dopasowany do Twoich indywidualnych możliwości. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, wybierz na początek szybki marsz. Pamiętaj, że rodzaj aktywności powinien sprawiać Ci przyjemność. To zwiększa szansę na to, że nie zrezygnujesz tak szybko z dodatkowej aktywności fizycznej w ciągu dnia. Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, a np. nie lubisz pływać, nie ma potrzeby, aby na siłę chodzić na lekcje pływania. Rób to, co sprawia Ci przyjemność i jednocześnie może mieć pozytywny wpływ na Twój organizm.

Popularne formy treningu cardio

W klubie fitness Calypso znajdziesz profesjonalne maszyny umożliwiające wykonanie treningu cardio. Należy do nich między innymi rowerek stacjonarny, bieżnia, a także orbitrek czy steper. Jeśli wolisz wykonać trening na świeżym powietrzu, możesz rozważyć jazdę na rowerze lub rolkach. Zwykły spacer również będzie bardzo dobry, szczególnie jeśli jesteś osobą początkującą. Inną formą treningu cardio może być pływanie, skakanie na skakance lub zajęcia fitness.

Korzyści z wykonywania treningu cardio

Aktywność fizyczna właściwie w każdej formie będzie miała pozytywny wpływ na Twój organizm. Oprócz tego, z pewnością szybko zauważysz różnicę w samopoczuciu, poprawi się Twoja kondycja i ogólna sprawność. Kolejnym efektem ubocznym może być utrata zbędnych kilogramów. Sport to również świetna okazja, aby się odstresować i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Połączenie aktywności fizycznej i zdrowej diety to gwarancja prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Trening cardio to bardzo dobry rodzaj aktywności fizycznej, który pomoże poprawić kondycję, wydolność, a także zredukować nadprogramowe kilogramy. Zdecydowanie warto wdrożyć go do swojego planu treningowego. Konkretny rodzaj aktywności, a także jej intensywność powinna zależeć od indywidualnych preferencji i możliwości. Wybierz aktywność, która będzie sprawiała Ci przyjemność. Wtedy zwiększa się szansa na to, że wytrwasz w swoich postanowieniach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *