Styl życia

Toaleta dla gości w małym mieszkaniu – wyzwanie aranżacyjne

Toaleta dla gości w małym mieszkaniu

Urządzając nowe mieszkanie lub decydując się na remont nieruchomości z rynku wtórnego, warto nieco zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych wnętrz. Bardzo dobrym posunięciem może okazać się stworzenie oddzielnej toalety dla gości. W ten sposób podczas odwiedzin nie będą musieli korzystać z głównej łazienki, w której często znajdują się osobiste przedmioty czy pranie. Jednak aranżacja toalety w małym mieszkaniu, najczęściej zlokalizowanym w bloku, jest sporym wyzwaniem.

Mini łazienka – z jakimi problemami możesz się spotkać?

Mieszkania w blokach mają ograniczony metraż. Żeby nie zabierać powierzchni innym pomieszczeniom, toalety zazwyczaj zajmują minimalną ilość miejsca, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami i jest sporym wyzwaniem dla osób bez doświadczenia w tym zakresie.

Zazwyczaj w toalecie dla gości znajdują się dwa najważniejsze elementy wyposażenia. Jest to muszla klozetowa oraz umywalka. O ile z pierwszym z nich nie ma większego problemu, o tyle w kwestii umywalki mogą pojawić się pewne przeszkody.

Klasyczna ceramika łazienkowa w przypadku mini łazienki odpada. Wnętrza tego typu zwykle są wąskie, co sprawia, że głębokość umywalki powinna być zredukowana do minimum. W takich sytuacjach zazwyczaj wybierane jest nietypowe wyposażenie. Są to mini umywalki. Inne przeznaczone są do montażu w rogu pomieszczenia, co także ogranicza konieczność wykorzystania dużej przestrzeni. Oferta rynkowa w tym zakresie jest wyjątkowo szeroka. Coraz większa liczba producentów ma świadomość tego, że niestandardowe umywalki wybierane są chętniej niż jeszcze kilka lat temu. Jednym z nich jest Duravit.

Mini łazienka

Sposoby na optyczne zmiany w małej łazience

Niewielkie wnętrza bardzo dobrze prezentują się w jasnych odcieniach. Delikatna szarość lub biel sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Wykorzystanie zbyt ciemnych kolorów mogłoby jedynie optycznie zmniejszyć toaletę.

Bardzo ciekawym sposobem na dodatkowe rozjaśnienie wnętrza jest wykorzystanie płytek z efektem lustra na suficie. Dzięki temu odbijają one światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się nieco większe niż w rzeczywistości. Osoby, które lubią odważne aranżacje, mogą także wyłożyć tego typu płytkami ściany – od wysokości toalety w górę. Najczęściej efekt lustra stosuje się na jednej ze ścian.

Mała przestrzeń będzie także bardzo dobrze prezentowała się w przypadku zastosowania większych płytek o kształcie kwadratu. Absolutnym hitem od kilku sezonów jest motyw marmuru, który urozmaici nieco minimalistyczną przestrzeń.

Urządzenie mini toalety dla gości w przypadku bardzo ograniczonej powierzchni nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest właściwe dopasowanie ceramiki i armatury, które są podstawą funkcjonalności wnętrza. Nie bez znaczenia jest również samo wykończenie, które może decydować o tym, jak ostatecznie wygląda pomieszczenie. Jednak wykorzystując innowacyjne rozwiązania technologiczne i ciekawe sztuczki aranżacyjne, można stworzyć naprawdę interesującą przestrzeń.

Komentarze (10)

marcelina

9 miesięcy temu

Ja mam małą łazienkę, ale z powodzeniem ją urządziłam.

judyta

9 miesięcy temu

Dziś mała łazienka nas tak nie ogranicza jak dawniej, bo w sklepach są naprawdę różne umywalki etc.

Wiki

9 miesięcy temu

Super, że teraz do dyspozycji mamy także niestandardowe umywalki.

olga

9 miesięcy temu

Na szczęście producenci coraz częściej uwzględniają potrzeby właścicieli małych łazienek.

ulka

9 miesięcy temu

Teraz mamy na rynku tyle ciekawych rozwiązań, że bez trudu wyposażymy nawet miniłazienkę w sanitariaty na miarę naszych potrzeb:)

eliza

9 miesięcy temu

Niełatwo jest urządzić małą łazienkę. Zazwyczaj trzeba zrezygnować z wanny, a pralkę przenieść do kuchni. Niestety, w bloku trzeba sobie jakoś radzić.

ilona_s

9 miesięcy temu

Przy odrobinie wiedzy, można świetnie urządzić nawet małą łazienkę:)

marlena

9 miesięcy temu

Przy małym metrażu łazienki trzeba dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych elementów.

malwina

9 miesięcy temu

Ja też mam w bloku miniłazienkę. Jej aranżacja łatwa nie była.

berenika

9 miesięcy temu

Trudno jest urządzić niewielką łazienkę. Sama musiałam zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Zostaw komentarz