Uroda

Thermocut, czyli podcięcie włosów gorącymi nożyczkami

Thermocut

Zdjęcie autorstwa Engin Akyurt z Pexels

Thermocut to rozwiązanie stosowane we fryzjerstwie, o którym ostatnio zrobiło się bardzo głośno. Choć mogłoby się wydawać, że podcięcie włosów gorącymi nożyczkami bardziej im szkodzi, niż pomaga, to okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Poniżej prezentujemy zabiegi techniki thermocut i wyjaśniamy szczegóły z nią związane.

Spis treści:

  1. Zapuszczanie włosów a podcinanie końcówek
  2. Czym jest thermocut?
  3. Podcięcie włosów gorącymi nożyczkami – zalety
  4. Jak działają nożyczki do thermocut?
  5. Najnowsze trendy we fryzjerstwie wcale nie muszą być drogie

Zapuszczanie włosów a podcinanie końcówek

Wiele kobiet zapuszcza włosy przez długie miesiące. Gdy w końcu te uzyskują pożądaną długość, trzeba nadać fryzurze jakiś kształt, korzystając z doświadczenia fryzjera. Niestety, jest to obciążone dużym ryzykiem. Jeśli fryzjer korzysta z kiepskiej jakości narzędzi, to nawet podcinanie końcówek, może zakończyć się kruszeniem włosa i jego uszkodzeniem mechanicznym. Zapobiec temu może innowacyjna metoda thermocut. Podcięcie włosów gorącymi nożyczkami ma wiele zalet. Przede wszystkim nie niszczy samych pukli, które zapuszczałyśmy z taką pieczołowitością.

Czym jest thermocut?

Pod terminem thermocut kryje się nic innego jak podcięcie włosów gorącymi nożyczkami. Ich temperatura może wahać się od 90 do 150 stopni Celsjusza. Mogłoby się wydawać, że w takich warunkach będziemy świadkami spalenia włosów i denaturacji białka, które wchodzi w ich skład. Wszak nie bez powodu odradza nam się korzystanie z prostownicy czy lokówki. Po urządzenia do stylizacji włosów, które rozgrzewają się do czerwoności, sięgamy tylko przed większymi wyjściami. Korzystamy przy tym z kosmetyków termoochronnych. Zbyt częste prostowanie włosow może je niszczyć, prowadząc do ich przesuszenia i rozdwajania końcówek. Tymczasem thermocut, czyli podcięcie włosów gorącymi nożyczkami nie daje takich rezultatów. Wręcz przeciwnie, służy naszym puklom.

podcięcie włosów gorącymi nożyczkami
Zdjęcie autorstwa Nick Demou z Pexels

Podcięcie włosów gorącymi nożyczkami – zalety

Zabieg thermocut przyczynia się do domknięcia łusek włosa. W rezultacie ten nie traci wilgoci oraz substancji natłuszczających.  Cięcie włosów gorącymi nożyczkami pozwala im zdrowo rosnąć, stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które zapuszczają włosy. Nasze pukle po thermocut stają się sprężyste i bardziej zdyscyplinowane. A ich końcówki wykazują mniejszą tendencję do rozdwajania.

Jak działają nożyczki do thermocut?

Nożyczki do thermocut na pierwszy rzut oka wyglądają całkowicie zwyczajnie. Tym, co odróżnia je od zwykłych narzędzi fryzjerskich, jest kabel, który wkładamy do kontaktu, aby urządzenie się nagrzało i było gotowe do pracy. Musimy jednak pamiętać o tym, że cięcie włosów gorącymi nożyczkami należy powierzyć fryzjerowi, który ma w tym doświadczenie. Nie wystarczy od lat prowadzić własnego salonu, by umieć posługiwać się tym nowoczesnym narzędziem. Bez odpowiedniej wprawy można spalić włosy i poważnie je uszkodzić. Ważne też, aby fryzjer miał wprawne ręce i tym samym nie poparzył klienta.

Najnowsze trendy we fryzjerstwie wcale nie muszą być drogie

Nożyczki do thermocut można stosować zarówno w celu pozbycia się rozdwojonych końcówek, jak i uformowania całej fryzury. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką mamy wizję. Jedne fryzury da się uzyskać za pomocą nożyczek do podcinania włosów na gorąco, a inne niekoniecznie. Sam zabieg nie jest dużo droższy od tradycyjnego strzyżenia. Do ceny standardowej należy doliczyć maksymalnie 50 zł. Warto zainwestować nieco więcej w usługę fryzjerską po to, aby cieszyć się zdrowymi puklami, wolnymi od uszkodzeń mechanicznych, które są zmorą wszystkich starających się zapuścić włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *