Porady Zdrowie

Tabletki na gardło dla dzieci

tabletki na gardło dla dzieci

Problemy z gardłem często dotykają również dzieci. Rodzice zadają sobie wtedy pytanie, jak im pomóc, jakie tabletki można zastosować, czy aby pastylki, z których korzystają dorośli, są dla ich pociech bezpieczne i właściwe? Grupa czynników, które wywołują u dzieci ból gardła, jest bardzo rozbudowana. Trudno określić, co przyczynia się do takiej sytuacji najbardziej. Co więcej, kłopoty z gardłem bardziej dokuczają dzieciom niż dorosłym.

Mają one problemy z przełykaniem, czują ciągły ból, przez co są bardzo rozdrażnione. To oczywiście wpływa również na ich rodziców, którzy muszą znaleźć rozwiązanie tego problemu. Najczęściej ból gardła dotyka dzieci, które przybywają w licznych grupach swoich rówieśników. Do tego dochodzą często ogrzewane i źle wentylowane pomieszczenia, mocno zatłoczone, jak np. szkoły. To definitywnie wpływa na błonę śluzową gardła i dróg oddechowych. W ostateczności pojawiają się problemy z mówieniem, chrypka, ból i drapanie w gardle. Najczęściej wykorzystuje się wtedy domowe sposoby, jak podawanie dużych ilości płynów, a także łagodnych potraw z ograniczeniem soli, pieprzu i innych ostrych przypraw. Często dodatkowo stosuje się nawilżacze powietrza, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie błony śluzowej gardła. Jednak nie zawsze takie metody są na tyle skuteczne, by dziecko w miarę szybko doszło do siebie i odczuło ulgę. Pozostaje wtedy szukanie innych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Jednym z nich są pastylki do ssania.

Pojawia się więc pytanie, jakie tabletki na gardło dla dzieci będą najodpowiedniejsze?

Najlepiej, jeżeli można liczyć na takie, które są specjalnie dedykowane małym pacjentom. Powinny zawierać naturalne składniki, które złagodzą infekcję, ułatwią dziecku porozumiewanie się i wpłyną tym samym na jego nastawienie i samopoczucie.

Taką propozycję mogą stanowić tabletki firmy Fiorda – http://fiorda.pl/. Jest to nowe i innowacyjne rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną, by ich pociechy cieszyły się dobrym i długim zdrowiem. Co ważne, tabletki nie są twarde, swoją konsystencją przypominają żelki, dlatego dzieciom łatwiej się do nich przekonać. Ponadto ich malinowy smak przypomina cukierek. Ważną informacją dla zdrowia zębów tych dzieci jest fakt, że pastylki nie zawierają cukru. Z punktu widzenia rodzica liczy się przede wszystkim skład takiej tabletki. Są to jedynie naturalne i bezpieczne dla dzieci elementy. Na główną uwagę zasługuje tutaj porost islandzki oraz lipa, które najbardziej efektywnie wpływają na śluzówkę gardła, przynoszą natychmiastowe ukojenie, a także tonizują i chronią gardło przed pogłębieniem się infekcji. Takie rozwiązanie powstało specjalnie z myślą o dzieciach. Można więc bez żadnych zastrzeżeń zastosować je u swoich pociech.

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

ewalub

3 lata temu

Moja córka lubi maliny więc może zaakceptuje takie tabletki. Do tej pory najczęściej stosowaliśmy spray, ponieważ tabletki dziecku nie smakowały.

pati25

3 lata temu

Świetne tabletki o różnych smakach.Na pewno dzieci chętnie po nie sięgną i wybiorą swój ulubiony smak 🙂

thalia

3 lata temu

Malinowe tabletki na gardło – świetna sprawa nie tylko dla dzieci:)

yola_s

3 lata temu

Dobrze wiedzieć, że istnieją tabletki na gardło dla dzieci, bo każdego malucha szybciej czy później łapie infekcja.

truskawkowa

3 lata temu

Moja wnuczka aktualnie jest zdrowa, ale pewnie jesienią nawiedzi ją ból gardła. Warto wiedzieć, co można jej podać.

Mindi

3 lata temu

Dobrze znać nazwę leku, który możemy bezpiecznie kupić na gardło małym pociechom. Teraz nie znam nowych leków. Kiedyś znanym lekiem dla wszystkich był Akron, potem wycofano go i zastąpiono wieloma innymi.

Aneczka2015

3 lata temu

Nie znam tych tabletek, ale jestem ich ciekawa bo nie zawierają cukru a to dzisiaj mało spotykane…

Zostaw komentarz