Styl życia

Szkoła językowa dla dzieci – jaką wybrać?

Szkoła językowa dla dzieci

Shutterstock, fotografia dostarczona przez partnera

Inwestowanie w edukację dziecka jest niezwykle istotne. Choć na efekty często będziemy musieli poczekać, to nie można ukryć, że one z pewnością przyjdą! Po prostu potrzebujemy czasu i cierpliwości. To, na co warto postawić, jeżeli chodzi o rozwój naszego dziecka, jest zdecydowanie język angielski. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, dlaczego warto uczyć się tego języka. Jest powszechnie używany, na całym świecie. Przyda się na zagranicznej wycieczce, ale także w pracy czy na uczelni. Niemal każdy pracodawca, szczególnie jeżeli w zakres obowiązków wchodzi kontakt z klientem, będzie wymagał przynajmniej podstawowej umiejętności w mowie i piśmie. Z drugiej strony już wcześniej, przed rozpoczęciem kariery zawodowej, angielski otworzy nam wiele drzwi. Ilość materiałów naukowych, napisanych w tym języku jest ogromna. Szczególnie osoby wiążące swoją przyszłość ze światem nauki powinny płynnie posługiwać się tym językiem.

Szkoła językowa dla dzieci zapewni maluchowi wszystko, co niezbędne, aby w przyszłości dziecko płynnie mówiło po angielsku. Pomoże przełamać barierę językową. Nauczy go słówek, zwrotów i gramatyki. A jeżeli w szkole uczy native speaker, to cała zgromadzona wiedza będzie odnosić się do naturalnego, żywego języka, używanego na co dzień przez innych. 

Jak upewnić się, że dana szkoła językowa dla dzieci jest odpowiednia? Na co zwrócić uwagę, a co powinno zapalić nam czerwoną lampkę? Podpowiadamy!

Jakie są pozytywne cechy szkoły językowej dla dzieci

  • Nowoczesne podejście. Tak jak każda dziedzina życia, dydaktyka także czerpie ze zdobyczy technologii oraz stale się rozwija. Metodycy szukają nowych sposób na to, by uczyć lepiej, efektywniej i szybciej. To, co zmieniło się w ostatnim czasie to nastawienie do samego ucznia. Już nie tylko się wymaga, a kary i nagany odchodzą do lamusa. Wzorem krajów, w których wyniki w edukacji są najwyższe (jak np. Finlandia), wiele szkół zaczyna wprowadzać sposoby nauczania oparte na szacunku i zrozumieniu. 
  • Lekcje indywidualne. Choć nauka w grupach ma wiele zalet, to nauczanie indywidualne pozwala nauczycielowi w pełni skupić się na potrzebach danego dziecka. Dodatkowo maluch nie rozprasza się, pozostaje skupiony. Jego potrzeby mogą być odpowiednio zaadresowane. Nie musi stresować się tym, że np. wypowiada się przed całą grupą.
  • Długość lekcji jest odpowiednia. Pamiętajmy, że małe dzieci nie potrafią skupić się tak samo, jak my, dorośli. Dlatego lekcje dla dzieci w wieku 4-12 lat nie powinny przekraczać około trzydziestu minut.
  • Nauczyciele to profesjonaliści z pasją. Dobry nauczyciel to gwarancja sukcesu. To on musi pokazać dziecku, że nauka to nie tylko przykry obowiązek, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy. Przekazanie wiedzy w przystępny oraz ciekawy sposób jest kluczowe, jeżeli chcemy osiągnąć sukces. Szkoła językowa dla dzieci z dobrą kadrą to prawdziwy skarb!
  • Nauka połączona jest z zabawą. Ta metoda, która propaguje m.in. Novakid jest doskonałym sposobem na naukę dzieci języków obcych. Dzięki temu dzieci uczą się w naturalny dla siebie sposób. Bez nudy i stresu. W takiej sytuacji efekty przychodzą szybciej i są trwalsze. 

Szkoła językowa dla dzieci Novakid

Fotografia dostarczona przez partnera

Co powinno zwrócić naszą uwagę?

Pamiętajmy, że z lekcji powinno być zadowolone przede wszystkim dziecko. To dla niego kolejny obowiązek – nawet jeśli lekcje prowadzone są w formie zabawy. Dlatego zadbaj o to, by szkoła językowa dla dzieci, którą wybierzesz dbała o indywidualne potrzeby dziecka, poziom rozwoju, wiek, ale także charakter czy zainteresowania. Takie empatyczne podejście da o wiele lepsze efekty. Unikaj szkół, które realizują programy masowo, bez uwzględniania jednostek. Pamiętaj też o przypadkowych sytuacjach. Szkoła językowa dla dzieci o dobrej renomie zawsze gwarantuje wygodę użytkowania, możliwość zmiany nauczyciela czy samodzielny wybór terminu i godziny lekcji. Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Ciebie przydatne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *