Indywidualistka wyizolowana

Można zauważyć różne typy osobowości, które pasują do modelu szarych myszek. Często np. w szkole, na takie osoby nikt nie zwraca uwagi, bo to przecież to i tak wielka indywidualistka, która ma swoje zdanie na każdy temat, choć unika publicznych konfrontacji. Swoją wiedzę czy przemyślenia woli zachować dla siebie. No chyba, że już musi się gdzieś odezwać, to zrobi to. Na szarą mysz mało kto zwraca uwagę, bo przecież jest jak powietrze. Nawet jak jest, to i tak jej nie ma. I co czasem bardzo niedobre – tak chce być traktowana.

Ubiór traktuje także jako sprawę indywidualną, niekoniecznie dba o to, by jej strój był zestawem z najnowszej kolekcji znanej marki. Bywa też tak, że prezentuje wyjątkowo oryginalny styl czy sposób bycia – jednak pozostawiający ją na uboczu i poza pewnym kręgiem. Szarą myszą zostaje często osoba nietypowa lub po prostu niepopularna wśród rówieśników, taka które nie potrafi się przebić na tle znajomych ze swoimi zainteresowaniami, poglądami czy stylem bycia. Nie ma cech dominujących i liderskich. Woli podporządkować się reszcie lub być zupełnie obok niej. Nieraz szare myszki czują się zagubione i odizolowane od rówieśników.

1 KOMENTARZ

  1. Przeczytałam o różnych typach osób zwanych “szarą myszką”.Pasuje do mnie typ szara myszka:mądra,skromna i lubiana.Zawsze taka byłam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ