Styl życia

Szafa do sypialni – jak wybrać odpowiednią?

szafa do sypialni

Zdjęcie autorstwa M&W Studios z Pexels

Sypialnia stanowi doskonałe miejsce do wstawienia szafy, w której pomieścimy swoje elementy garderoby. Tych raczej nie chcemy przechowywać w salonie, aby nie psuć jego gościnnego charakteru. Szafa do sypialni powinna być dobrze przemyślana, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, dobrze uporządkować odzież i zapobiec jej gnieceniu. Jak wybrać odpowiednią?

Spis treści:

  1. Dobrze przemyślana szafa do sypialni
  2. Szafa do sypialni – wykorzystaj dostępną powierzchnię
  3. Wnętrze szafy – dlaczego warto je dokładnie zaplanować?
  4. Jaką szafę do sypialni wybrać?
  5. Szafa do sypialni z lustrem

Dobrze przemyślana szafa do sypialni

Szafa do sypialni powinna być dobrze przemyślana, aby spełniała pokładane w niej nadzieje. Jeśli zastanowimy się nieco dłużej nad wyborem odpowiedniej, łatwo będzie nam zachować porządek. Bez trudu znajdziemy potrzebny element garderoby. Ba, o żadnym nie zapomnimy i nie będziemy musiały prasować każdej wyjętej z szafy sukienki czy bluzki.

Szafa do sypialni – wykorzystaj dostępną powierzchnię

Wiele z nas popełnia ten sam błąd. Zamiast zainwestować w wysoką szafę, najlepiej taką po sufit, wybieramy taką, która zajmuje prawie całą ścianę. Słowo prawie robi tutaj jednak istotną różnicę. Często do sufitu brakuje nam jakichś 30 centymetrów. Gdybyśmy kupili wyższą szafę do sypialni, to w pełni wykorzystalibyśmy dostępną przestrzeń. W rezultacie pomieścilibyśmy w niej nie tylko swoje ubrania, ale też bieliznę, rajstopy, buty, torebki i paski.  Jeśli mieszkasz w kamienicy, postaw na bardzo wysoką szafę. Jeśli nie znajdziesz takiej w sklepie stacjonarnym, skorzystaj z usług stolarza. Dziś wiele osób zamawia szafy na wymiar. Te najlepiej odzwierciedlają bowiem potrzeby i preferencje ich właścicieli.

Wnętrze szafy
Pexels

Wnętrze szafy – dlaczego warto je dokładnie zaplanować?

Wnętrze szafy odgrywa kluczową rolę. Co nam po dużej szafie, w której jest tylko drąg na wieszaki, a brakuje półek? Nawet jeśli powiesimy wszystkie sukienki, koszule, spodnie i spódnice, to zabraknie nam półek do składowania bielizny. Stanika czy majtek raczej nie powiesimy na wieszaku. Warto przypatrzeć się temu, jakich ubrań mamy najwięcej. Jeśli w naszej garderobie przeważają sukienki, to dobrym rozwiązaniem będzie szafa z dużą ilością miejsca na wieszaki. Jednak nawet w niej nie może zabraknąć szuflad, chyba że bieliznę chcemy przechowywać w osobnej komodzie. Jeśli masz dużo torebek i butów, uwzględnij to, planując wnętrze szafy. Dobrze, aby ta zawierała narożne półki na twoje dodatki.

Jaką szafę do sypialni wybrać?

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Na rynku mamy szafy w stylu minimalistycznym, skandynawskim, białe, brązowe, dwudrzwiowe, czterodrzwiowe i otwarte. Także spotykane są szafy przesuwne. Tak naprawdę należy uwzględnić własne preferencje oraz aspekt praktyczny. Minimalistyczny styl sypialni narzuca nam od razu prosty model szafy na ubrania. Jeśli wszystko w naszych wnętrzach jest utrzymane w jasnej kolorystyce, raczej nie sięgniemy po ciemnobrązowe czy czarne meble. Te również nie sprawdzą się w małych sypialniach, ponieważ tylko optycznie je pomniejszą.

Szafa do sypialni z lustrem

To bardzo praktyczne rozwiązanie. Po pierwsze, kompletując swoją stylizację, możemy od razu śledzić efekt końcowy i szybko podmienić niepasujące elementy. Po drugie, lustro rozświetli sypialnię i sprawi, że ta będzie wydawała się bardziej przestronna, niż jest w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *