Psychologia

Sytuacje, w których lepiej pozostać singielką

Sytuacje, w których lepiej pozostać singielką

Podczas urodzin i imienin zapewne często wśród składanych ci życzeń pada to dotyczące miłości. Na dodatek odnosisz czasem wrażenie, że koleżanki usiłują cię na siłę z kimś zeswatać, co wydaje ci się czymś niezwykle żenującym. Przedstawiamy sytuacje, w których lepiej pozostać singielką.

Przeżywanie bolesnego rozstania

Jeśli twój poprzedni związek zakończył się stosunkowo niedawno i wciąż mocno przeżywasz doświadczone krzywdy, to nie jesteś gotowa na nowe znajomości. Najpierw musisz przepracować własne trudne emocje, w tym poczucie straty, ból po utraconym zaufaniu. Jeśli tego nie zrobisz, nie stworzysz z nikim dobrego związku, nawet jeśli trafisz na wartościową osobę.

Niechęć do mężczyzn

Czasem znajdujemy się na takim etapie w życiu, że mężczyźni okropnie nas irytują. Dzieje się tak na ogół, gdy kolejne koleżanki padają ofiarami zdrady, twój eks także nadwyrężył twoje zaufanie, dowiadujesz się o kolejnym kumplu, który  źle traktuje swoją żonę. Do tego dochodzą nieudolni współpracownicy płci przeciwnej, przez których masz ręce pełne roboty. Gdy faceci wyprowadzają cię z równowagi, to znak, że powinnaś poszukać oazy spokoju w towarzystwie koleżanek, a nie umawiać się na randki. Ryzyko, że kolejny koleś wyprowadzi cię z równowagi, jest bowiem wysokie.

Brak 100-procentowego przekonania do danego faceta

Nie umawiaj się na randkę, jeśli na jego widok nie czujesz motyli w brzuchu. Nawet jeśli mężczyzna jest atrakcyjny fizycznie i miły, to brak zachwytu jego osobą nie jest kwestią przypadku. Prawdopodobnie twój narząd lemieszowy ocenił jego układ zgodności tkankowej jako zbliżony do twojego. A to oznacza jedno, brak dobrych genów dla wspólnego potomstwa i brak fascynacji erotycznej drugą osobą.

Chęć zaangażowania się w pracę

Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz rozkręcić własny biznes, wejść ze swoją firmę na giełdę, zarobić na własne mieszkanie, to odpuść sobie związki i randki. To czas, kiedy najlepiej skupić się na własnym rozwoju zawodowym i realizacji swoich marzeń. Randki będą odciągać twoje myśli od pracy i skutkować spadkiem efektywności. Nie będziesz miała też dość czasu, aby poświęcić go drugiej osobie.

Gdy jesteś znacznie szczęśliwsza solo niż w parze

Czasem tak jest, że  w związku czujemy się jak w niewoli, mężczyźni chcą nami sterować i manipulować.  Gdy zostajemy singielkami, czujemy się szczęśliwe, znikają nasze wszystkie problemy i czujemy wreszcie, że możemy oddychać pełną piersią.  Jeśli solo jesteś szczęśliwsza niż w parze, to znak, że powinnaś pozostać singielką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *