Najnowsze Sekrety kosmetyków Uroda

Suchy szampon – zbędny kosmetyk czy genialny wynalazek?

szampon

Kobiety oszalały na punkcie suchych szamponów, gdy tylko pojawiły się na rynku. Zadbana fryzura to jeden z elementów dobrego wyglądu, ale czy suchy szampon zastąpi nam ten tradycyjny?

Idealna fryzura

Odpowiednio ścięte włosy to nie wszystko. Nie możemy zapominać o ich myciu. Włosy myjemy tak często, jak tylko mamy taką potrzebę. Do ich pielęgnacji używamy właściwych kosmetyków. Maska czy odżywka to produkty, które powinny znaleźć się w naszej łazience. Nasze pukle poddawane są różnym zabiegom takim jak suszenie, czesanie czy modelowanie. Takie czynności mają wpływ na wygląd naszej fryzury i stan włosów.

Suchy szampon na ratunek włosom

Każda kobieta zna uczucie, kiedy po przebudzeniu fryzura nie wygląda zachwycająco. Spieszymy się i nie mamy czasu na umycie głowy a założenie czapki, która ukryłaby nieatrakcyjny wygląd nie wchodzi w grę. Z pomocą przychodzi suchy szampon. To produkt w sprayu, który odświeży naszą fryzurę, sprawiając, że włosy będą prezentowały się jak po umyciu, na które nie miałyśmy czasu. Niestety żaden produkt, nawet tak innowacyjny kosmetyk nie zastąpi nam mycia włosów. Raz możemy odświeżyć fryzurę, ale potem najlepiej umyć głowę. Suchy szampon możemy zaaplikować na świeżo umyte włosy lub te, które nie prezentują się najlepiej. Pozwoli to przedłużyć ich lepszą prezencję nawet do doby.

Pomoc w stylizacji

fryzura

Włosy spryskane suchym szamponem zyskują objętość, więc jeśli marzymy o bujnej fryzurze, możemy spróbować z tego typu produktem. Zapewni on też atrakcyjny zapach, jeśli wybierzemy szampon zapachowy lub niezwykły blask. Potraktowane nim pukle ułatwią ułożenie fryzury. Składniki szamponu pochłaniają sebum, przez co włosy stają się bardziej suche i uniesione. Wystarczy spryskać je szamponem i wmasować. Zyskujemy więc ekspresowy efekt umytych włosów bez użycia wody. Taki szampon to idealny kosmetyk, który warto zapakować w długą podróż. Bez problemu odświeżymy za jego pomocą fryzurę, jeśli nie będziemy miały czasu na mycie czy dostępu do wody. Należy także pamiętać, aby nie nadużywać dobroci szamponu. Włosy nie lubią nadmiaru kosmetyków, a nic nie zastąpi ich tradycyjnego mycia i pielęgnacji.

Stosujmy suche szampony tylko w sytuacji awaryjnej, kiedy bardzo się spieszymy i wymaga od nas tego dana sytuacja. W każdej drogerii bez problemu znajdziemy suchy szampon, także w mini wersjach podróżnych, które zmieszczą się do damskiej torebki.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Tess

7 lat temu

Nie znam suchego szamponu, ciekawy kosmetyk. Zapytam wnuczkę o niego, dobrze mieć coś takiego w podróży gdy nie można umyć głowy.

majra2601

7 lat temu

Suchy szampon to rzecz, którą powinna każda z nas mieć. Nie raz uratował moją czuprynę w sytuacji awaryjnej, kiedy nie miałam czasu na mycie włosów. Z wyczesaniem takiego kosmetyku nie ma większych problemów. Obecnie można kupić dobre produkty w atrakcyjnych cenach. Dla brunetek polecam szampon specjalnie dla nich stworzonych – nie musimy się obawiać, że jakaś część kosmetyku zostanie na włosach a nawet jeśli to nie będzie się rzucać w oczy tak jak w przypadku ‚zwykłych’ suchych szamponów.

pati25

7 lat temu

Może to i dobry kosmetyk.Jednak trzeba go potem bardzo dobrze wyczesać.A na moich ciemnych włosach…byłby problem

sirena46

7 lat temu

Suchy szampon jest bardzo wygodny i pomocny jeżeli nie chcemy lub nie możemy umyć włosów. Działa doraźnie i skutecznie. Świetnie sprawdza się przy wyjazdach. Używałam go nieraz i polecam szczególnie jak ktoś ma długie włosy i ma tylko przetłuszczone u nasady głowy, świetna sprawa na odświeżenie 🙂

Mindi

7 lat temu

Mam taki szampon w swojej lazience. Kupiłam go sobie z ciekawości, chcialam wypróbować. Tylko kilka razy potrzebowałam go użyć, ale dzięki niemu czułam się bardziej zadbana, Szampon jest prosty w użyciu a włosy są po wyczesaniu bardziej puszyste i ładniej się układają.

Zostaw komentarz