Studia prawnicze
Grafika dostarczona przez partnera

Studia na kierunku prawo zawsze były uważane za prestiżowe, dające perspektywę dobrze płatnej pracy. Sędzia, adwokat, radca prawny czy prokurator to szanowane profesje, wymagające przyswojenia dużej ilości fachowej wiedzy. Jednak studia prawnicze przydają się nie tylko w tych zawodach. Dlaczego warto zostać prawnikiem?

Dostać się na studia prawnicze na uczelni państwowej jest bardzo trudno. Liczy się bardzo dobrze zdana matura z przedmiotów takich jak język polski, historia czy wiedza o społeczeństwie. Studia na tym kierunku są typowo humanistyczne, jednak wymagają sporo ciężkiej pracy. Prawo można studiować nie tylko na uczelniach państwowych w trybie dziennym. Kierunek nie jest łatwy i wymaga intensywnej nauki, lecz można z powodzeniem potrzebną wiedzę zdobyć na uczelniach niepublicznych. Wcale nie trzeba też koniecznie robić aplikacji sędziowskiej czy adwokackiej. Prawnik odnajdzie się na rynku pracy w wielu miejscach.

Jak zdobyć zawód prawnika?

Aby zdobyć zawód sędziego, prokuratora czy adwokata, nie wystarczą pięcioletnie studia magisterskie. Trzeba zdać egzamin państwowy na aplikację, osiągając określony pułap punktów na teście. Aplikacja odbywa się w kancelarii prawnej i trwa trzy lata. Kandydat przez ten okres jest pod opieką jednego prawnika, tak zwanego patrona. Po zakończonej aplikacji studenci często zostają zatrudnieni w danej kancelarii. Najmniej oblegana jest aplikacja komornicza.

Dostać się do pożądanej kancelarii nie jest łatwo, konkurencja jest duża. Jednak wykształcenie prawnicze daje szersze możliwości. Warto już w trakcie nauki zdecydować się na praktyki, które można odbywać również w prywatnych firmach lub w jednostkach administracji publicznej. WSB-NLU to wyjątkowa uczelnia, która oferuje jednolite studia magisterskie na kierunku prawo, również w specjalnościach prawo w biznesie i prawo w administracji.

Kierunek prawo – wiele możliwości

Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University kształci przyszłych prawników nie tylko przekazując im potrzebną wiedzę, lecz także kompetencje interpersonalne, samoorganizacyjne i kognitywne. Firmy potrzebują prawników do sporządzania umów, zeznań podatkowych, oraz do doradzania w kwestiach prawnych.

Specjalność prawo w administracji przeznaczona jest dla kandydatów do pracy w urzędach i jednostkach samorządowych. W sektorze publicznym prawnicy zajmują się sporządzaniem aktów prawnych, rozpatrywaniem spraw interesantów, doradztwem.

Oczywiście po każdej specjalności, student może ubiegać się o dowolna aplikacje.