Fitness

Sprawdzone ćwiczenia na mięśnie pośladkowe

ćwiczenia na mięśnie pośladkowe

Kim Kardashian rozpoczęła modę na duże i krągłe pośladki. Kształtne pupy stanowią obiekt męskiej fascynacji, nic dziwnego, że każda z nas chciałaby móc pochwalić się takową. O ile wielkości biustu nie zmienisz ćwiczenia, o tyle pośladki możesz wytrenować.  Przedstawiamy sprawdzone ćwiczenia na mięśnie pośladkowe.

Twoje pośladki tworzą 3 grupy mięśni. Mięsień pośladkowy duży odpowiada za kształt twojej pupy, od niego zależy, czy jest ona okrągła, czy bardziej przypomina odwrócone serce.  Z kolei mięsień pośladkowy średni pracuje, gdy się poruszasz, spacerujesz, biegasz itp. Natomiast mięsień pośladkowy mały jest zlokalizowany najbardziej wewnętrznie i odpowiada za odwodzenie uda. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, musisz ćwiczyć wszystkie partie mięśni pośladkowych.

Podnoszenie miednicy – mostek

Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż siebie, a następnie podnoś brzuch, pośladki, ustawiając nogi pod kątem 90 stopni. W ten sposób wzmacniasz też swój kręgosłup, dbasz o płaski brzuch i zgrabne nogi. Jak widzisz, z jednego rodzaju ćwiczenia płynie mnóstwo korzyści. Na początek możesz wykonywać to ćwiczenia w 15 powtórzeniach po 4 serie.

Wypady nóg

To ćwiczenia podobne do rozciągania nóg przed bieganiem.  Najpierw wysuwasz do przodu prawe kolano zgięte pod kątem 90 stopni, drugą nogę pozostawiając  z tyłu jak przy rozciąganiu. Następnie zamieniasz nogi i powtarzasz ćwiczenie. Wykonaj 15 powtórzeń w 4 seriach dla każdej z nóg.

Przysiad przy ścianie

Opierasz się plecami o ścianę,  po czym robisz przysiad z kolanami pod kątem prostym, wytrzymujesz w  tej niewygodnej pozycji 30 sekund. Ćwiczenie powtarzasz 15 razy w 4 seriach.

Napinanie mięśni podczas spaceru

Kształtne pupy lubią sporą dawkę ruchu. Mięśnie pośladkowe pracują także wtedy, gdy zwyczajnie chodzisz podczas spaceru. Staraj się je tylko napinać, wtedy uzyskasz bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Wchodź do mieszkania po 2 schodki

Mieszkasz w bloku? To wspaniale, wchodź do domu, pokonując 2 schodki jednocześnie. To wzmacnia mięśnie pośladkowe i jest korzystne dla twojego zdrowia. Im wyżej mieszkasz, tym lepiej dla twojej kształtnej pupy.

Taniec

To forma ruchu, która wpływa korzystnie na mięśnie pośladkowe. Nieważny jest jego rodzaj, istotną rolę odgrywa regularność.  Ćwicz taniec jak najczęściej, a już niebawem na własne oczy przekonasz się o efektywności tej formy treningu pośladków.

Komentarze (2)

ELLE

5 lat temu

chcac byc piekna iz grabna trzeba cwiczyc no i dieta!

ewalub

5 lat temu

Pośladki Kim Kardashian są okropne!

Zostaw komentarz