Gdzie sprawdzi się ekspres do kawy na kapsułki?

ekspres kapsułkowy

Spotkania przy kawie, nie tylko te w gronie najbliższych, są miłym przerywnikiem codziennych zajęć i synonimem relaksu. Ten z kolei towarzyszą nam w różnych miejscach, niekoniecznie musi to być domowe zacisze. Hotel, biuro, może sala konferencyjna? Sprawdź, w jakich miejscach doskonały będzie ekspres na kapsułki.

Idealna kawa, czyli jaka?

Kawa to jeden z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych napojów, który może być spożywany zarówno na gorąco, jak i na zimno. Pobudza ciało, a nawet – jak twierdzą niektórzy jego miłośnicy – nasze zmysły. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie poranka bez przysłowiowej „małej czarnej”. Mimo wszystko kawa kawie nie jest równa.

Napój idealny powinien bowiem charakteryzować się bogatym smakiem i aromatem. Oczywiście istnieje spora ilość rodzajów kaw. Wśród najpopularniejszych z nich warto wymienić:

 • espresso (czyli wspomnianą już „małą czarną”),
 • flat white,
 • latte,
 • latte macchiato,
 • cappuccino.

Co ciekawe, niemalże każdy ze wspomnianych typów kawy możemy przygotować już nie tylko w kawiarni, ale np. z pomocą ekspresu do kawy na kapsułki. Ekspres kapsułkowy to urządzenie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w sporej ilości miejsc. Świetnie sprawdzi się on zarówno w hostelach, jak i hotelach, biurach czy wynajmowanych salach konferencyjnych.

ekspres do kawy na kapsułki

Dlaczego ekspres na kapsułki?

Ekspresy kapsułkowe umożliwiają bardzo szybkie przygotowanie aromatycznej, smacznej kawy. Są one niezwykle proste w użyciu. Wystarczy, że napełnimy zbiornik urządzenia wodą, włożymy do maszyny kapsułkę z wybranym napojem i naciśniemy odpowiedni przycisk. Teraz wystarczy już podstawić kubek i zaczekać, aż filiżanka napełni się ulubioną kawą. Zaletą opisywanego rodzaju ekspresów jest możliwość przygotowania różnorodnych kaw. Dostępne w sklepach kapsułki występują bowiem w wielu wersjach smakowych.

Zadowoleni będą nie tylko fani klasycznego espresso, ale wariantów mlecznych, nawet wegańskich. Na rynku są bowiem dostępne kapsułki z latte na mleku sojowym. Z takiego ekspresu zadowoleni będą nawet ci, którzy nie lubią kawy. Można już dostać kapsułki umożliwiające przygotowanie gorącej czekolady.

Kawa w biurze i innych miejscach pracy

Oczywiście warto zaopatrzyć biuro również w ekspresy kapsułkowe (np. ekspresy Nespresso od De’Longhi). Ożywcza, aromatyczna kawa pobudzi pracowników, zwiększając tym samym ich efektywność. Z kolei w ciągu dnia zaspokoi ona potrzebę chwilowego oderwania się od pracy.

Spotkania przy kawie są również doskonałą okazją do spotkań pracowników i momentu wytchnienia. To dobry powód, by oderwać wzrok od komputera, zrobić przerwę w zadaniach. Miejsce z ekspresem do kawy może zatem być doskonałym kącikiem relaksu dla wszystkich pracowników.

Ekspres do hotelu

Korytarze większych hoteli często wyposażone są w fotele oraz stoliki umożliwiające komfortowe oczekiwanie np. na pokój bądź też umówioną osobę. To miejsca spotkań; zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Aby umilić gościom czas oczekiwania, warto zaserwować aromatyczny, pyszny napój wprost z ekspresu do kawy na kapsułki. Ten niepozorny, drobny gest sympatii pomoże nam zjednać gości i nierzadko przyczyni się do pozyskania stałych klientów.

Urządzenie do kawy w sali konferencyjnej

Obecnie zdecydowana większość firm – w celu zaoszczędzenia na kosztach wynajmu – decyduje się na zajęcie wyłącznie jednego pokoju stanowiącego jej tymczasową siedzibę. I chociaż wspomniane rozwiązanie z pewnością przyczyni się do poczynienia sporych oszczędności, to jednak nie zaspokoi potrzeb związanych z koniecznością przeprowadzenia szkoleń wewnętrznych czy prezentacji dla potencjalnych klientów bądź też partnerów biznesowych.

Nic zatem dziwnego, że nadmienione przedsiębiorstwa często decydują się na skorzystanie z wynajmowanych sal konferencyjnych. Z kolei wyposażeniem, jakie powinno znaleźć się we wspomnianej sali, jest ekspres do kawy na kapsułki. Zaserwowana kawa nie tylko umili spotkanie, ale dodatkowo pobudzi uczestników do owocnej dyskusji.

Tekst sponsorowany

4 KOMENTARZE

 1. Taki ekspres dale możliwość spróbowania wielu różnych smaków kawy, ale jednak jest to chyba dość drogie rozwiązanie. W moim domu, gdzie kawy pije się dużo jednak lepiej sprawdza się ekspres ciśnieniowy.

  • Tak.Ekspres na kapsułki to dość drogie rozwiązanie.Kapsułki są dość drogie.Ja piję dużo kawy.Ale sypaną

   • W mojej poprzedniej pracy szef miał ekspres na kapsułki, ale taką kawą częstował tylko specjalnych gości 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ