Kuchnia

Gdzie sprawdzi się ekspres do kawy na kapsułki?

ekspres kapsułkowy

Spotkania przy kawie, nie tylko te w gronie najbliższych, są miłym przerywnikiem codziennych zajęć i synonimem relaksu. Ten z kolei towarzyszą nam w różnych miejscach, niekoniecznie musi to być domowe zacisze. Hotel, biuro, może sala konferencyjna? Sprawdź, w jakich miejscach doskonały będzie ekspres na kapsułki.

Idealna kawa, czyli jaka?

Kawa to jeden z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych napojów, który może być spożywany zarówno na gorąco, jak i na zimno. Pobudza ciało, a nawet – jak twierdzą niektórzy jego miłośnicy – nasze zmysły. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie poranka bez przysłowiowej „małej czarnej”. Mimo wszystko kawa kawie nie jest równa.

Napój idealny powinien bowiem charakteryzować się bogatym smakiem i aromatem. Oczywiście istnieje spora ilość rodzajów kaw. Wśród najpopularniejszych z nich warto wymienić:

 • espresso (czyli wspomnianą już „małą czarną”),
 • flat white,
 • latte,
 • latte macchiato,
 • cappuccino.

Co ciekawe, niemalże każdy ze wspomnianych typów kawy możemy przygotować już nie tylko w kawiarni, ale np. z pomocą ekspresu do kawy na kapsułki. Ekspres kapsułkowy to urządzenie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w sporej ilości miejsc. Świetnie sprawdzi się on zarówno w hostelach, jak i hotelach, biurach czy wynajmowanych salach konferencyjnych.

ekspres do kawy na kapsułki

Dlaczego ekspres na kapsułki?

Ekspresy kapsułkowe umożliwiają bardzo szybkie przygotowanie aromatycznej, smacznej kawy. Są one niezwykle proste w użyciu. Wystarczy, że napełnimy zbiornik urządzenia wodą, włożymy do maszyny kapsułkę z wybranym napojem i naciśniemy odpowiedni przycisk. Teraz wystarczy już podstawić kubek i zaczekać, aż filiżanka napełni się ulubioną kawą. Zaletą opisywanego rodzaju ekspresów jest możliwość przygotowania różnorodnych kaw. Dostępne w sklepach kapsułki występują bowiem w wielu wersjach smakowych.

Zadowoleni będą nie tylko fani klasycznego espresso, ale wariantów mlecznych, nawet wegańskich. Na rynku są bowiem dostępne kapsułki z latte na mleku sojowym. Z takiego ekspresu zadowoleni będą nawet ci, którzy nie lubią kawy. Można już dostać kapsułki umożliwiające przygotowanie gorącej czekolady.

Kawa w biurze i innych miejscach pracy

Oczywiście warto zaopatrzyć biuro również w ekspresy kapsułkowe (np. ekspresy Nespresso od De’Longhi). Ożywcza, aromatyczna kawa pobudzi pracowników, zwiększając tym samym ich efektywność. Z kolei w ciągu dnia zaspokoi ona potrzebę chwilowego oderwania się od pracy.

Spotkania przy kawie są również doskonałą okazją do spotkań pracowników i momentu wytchnienia. To dobry powód, by oderwać wzrok od komputera, zrobić przerwę w zadaniach. Miejsce z ekspresem do kawy może zatem być doskonałym kącikiem relaksu dla wszystkich pracowników.

Ekspres do hotelu

Korytarze większych hoteli często wyposażone są w fotele oraz stoliki umożliwiające komfortowe oczekiwanie np. na pokój bądź też umówioną osobę. To miejsca spotkań; zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Aby umilić gościom czas oczekiwania, warto zaserwować aromatyczny, pyszny napój wprost z ekspresu do kawy na kapsułki. Ten niepozorny, drobny gest sympatii pomoże nam zjednać gości i nierzadko przyczyni się do pozyskania stałych klientów.

Urządzenie do kawy w sali konferencyjnej

Obecnie zdecydowana większość firm – w celu zaoszczędzenia na kosztach wynajmu – decyduje się na zajęcie wyłącznie jednego pokoju stanowiącego jej tymczasową siedzibę. I chociaż wspomniane rozwiązanie z pewnością przyczyni się do poczynienia sporych oszczędności, to jednak nie zaspokoi potrzeb związanych z koniecznością przeprowadzenia szkoleń wewnętrznych czy prezentacji dla potencjalnych klientów bądź też partnerów biznesowych.

Nic zatem dziwnego, że nadmienione przedsiębiorstwa często decydują się na skorzystanie z wynajmowanych sal konferencyjnych. Z kolei wyposażeniem, jakie powinno znaleźć się we wspomnianej sali, jest ekspres do kawy na kapsułki. Zaserwowana kawa nie tylko umili spotkanie, ale dodatkowo pobudzi uczestników do owocnej dyskusji.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

ewalub

2 lata temu

Taki ekspres dale możliwość spróbowania wielu różnych smaków kawy, ale jednak jest to chyba dość drogie rozwiązanie. W moim domu, gdzie kawy pije się dużo jednak lepiej sprawdza się ekspres ciśnieniowy.

  pati25

  1 rok temu

  Tak.Ekspres na kapsułki to dość drogie rozwiązanie.Kapsułki są dość drogie.Ja piję dużo kawy.Ale sypaną

   ewalub

   1 rok temu

   W mojej poprzedniej pracy szef miał ekspres na kapsułki, ale taką kawą częstował tylko specjalnych gości 🙂

linda

2 lata temu

Lubię kawę, może kiedyś skuszę się na ekspres kapsułkowy.

Zostaw komentarz