Najnowsze Poradniki Styl życia

Sposoby na obcierające buty

obcierające buty

Która z kobiet nie zna bólu, jaki czasem pozostawiają po sobie nowe buty? Piękne szpilki czy modne sandały nie zawsze są wygodne, tak jak na to liczyłyśmy. Ale my mamy sprawdzone sposoby na obcierające buty i nie zawahamy się ich użyć!

Obcierające buty – problem wielu kobiet

Nowa para szpilek czy eleganckich klapek to dla kobiety zawsze okazja do poprawy nastroju czy zrobienia sobie małej przyjemności. Ale nowe buty, które tak doskonale wyglądały w sklepie, często okazują się bardzo niewygodne podczas noszenia. Mogą uciskać i obcierać, powodując bolesne odciski i otarcia skóry. Wymarzone szpilki w mig stają się znienawidzoną parą butów. I choć wiemy, że są niewygodne, jeszcze nie raz będziemy cierpieć, zakładając je na swoje stopy. A wszystko dla pięknego i atrakcyjnego wyglądu. Ale chwila, przecież nikt nie karze nam cierpieć z powodu obuwia. Dlatego w zanadrzu mamy sposoby na obcierające buty, które pozwolą pozbyć się problemu i z pełnym komfortem nosić modne buty!

Silikonowe wkładki i zapiętki do butów

W sklepach obuwniczych a nawet drogeriach czy aptekach znajdziemy silikonowe wkładki i zapiętki do butów. Specjalne wkładki są idealne do szpilek, butów na obcasie czy wyciętych sandałków. Zapobiegają przesuwaniu się stopy i otarciom skóry. Obcierające buty szybko przestaną być naszym koszmarem, z pomocą takiego gadżetu. W tego typu zapiętki warto zaopatrzyć się przed całonocną imprezą taneczną, spędzoną na szpilkach czy koturnach.

Talk do stóp

Talk do stóp to kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Nie dość, że zapobiegnie poceniu się stopy to ochroni skórę przed wszelkimi podrażnieniami i otarciami. Trik z aplikacją talku na stopy możemy wykorzystać, jeśli zakładamy buty na gołe stopy. Talk zabezpieczy skórę przed skaleczeniami, a my będziemy mogły swobodnie chodzić w nowych butach.

Krem do obuwia

Najbardziej obcierają nowe buty, których tworzywo jest twarde i nierozchodzone. Nie miało szans dopasować się do naszej stopy, więc nic dziwnego, że jest niewygodne. Możemy to zmienić, smarując miejsca w bucie kremem nawilżającym. Skóra buta zmięknie i nie będzie już tak obcierać naszej stopy.

Mokre skarpetki

Jeśli mamy czas na rozchodzenie nowej pary butów, warto wypróbować stary i sprawdzony sposób. Wystarczy założyć namoczone wcześniej w wodzie skarpetki oraz nowe buty. W takiej stylizacji należy się przechadzać po domu. Zabieg możemy powtarzać do momentu, aż poczujemy, że nasze buty przestały cisnąć i obcierać.

sposoby na obcierające butyIstnieją różne sposoby na obcierające buty. W przypadku, kiedy zupełnie nie możemy poradzić sobie z naszymi butami, a szkoda nam trzymać je w szafie, najlepiej udać się do szewca, który na pewno sprawi, że będziemy mogły nosić swoje szpilki czy inne buty, bez żadnych ran i dyskomfortu.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

Emilly27k

7 lat temu

Mindi plasterek stosuje również, ale należy pamiętać, aby nie przyklejać małego plastra lecz średni. Odklejają się małe zbyt szybko powodując przy tym większy ból. Pati wiadomo,że jak się kupi nowe buty wymagają rozchodzenia. Dlatego nie jestem zwolenniczką butów nie na szpilkach.

pati25

7 lat temu

Miałam ten problem.Gdy kupiłam nowe buty to przez kilka dni chodziłam w nch po domu.Teraz odkąd noszę tylko adidasy to ten problem mnie już nie dotyczy.Ale te sposoby podrzucę moim znajomym

Mindi

7 lat temu

Oczywiście mam też problem z obcierającymi butami. Najczęściej z nowymi butami ale także po zimie gdy noszę luźne kozaki to w pełnych butach na wiosnę moja noga musi się przyzwyczaić i też mam podrażnioną skórę. Radzę sobie z tym na kilka sposobów. Jeśli noga jest już obdarta to pod stopę wkładam wkładkę podwyższającą aby ranka nie stykała się z butem, dodatkowo przyklejam palsterek. Gdy poczuję, że nowy but jest trochę ciasny to staram się chodzić codziennie kilkanaście minut po domu albo daję kuzynce do ponoszenia bo ona ma trochę szerszą stopę. Raz próbowałam skórkowe buty rozciągnąć na mokro ale potem wkłądka nie wyglądała estetycznie.

Emilly27k

7 lat temu

Zgodzę się,że najbardziej ocierają nowe buty. Jest to tragedia dla kobiet. Można założyć cienką skarpetkę i jest to wówczas mniejszy ból.

    luna

    7 lat temu

    Chyba nie ma dobrego sposobu na uniknięcie otarć na stopach chodząc w nowych butach, ja zawsze je mam

Tess

7 lat temu

Mam wielki problem z obcierającymi butami. Spróbuję rozbić buty mokrą skarpetką. Jak żył mąż to miał jakiś sposób na rozbijanie ale nie wiem jak to robił.

Zostaw komentarz