Psychologia

Sposoby na powakacyjne przygnębienie

powakacyjne przygnębienie

Wakacje dobiegają końca, co dla wielu osób z pewnością jest trudną do pogodzenia się sytuacją. Powrót do pracy, szkoły i codziennych obowiązków jest koniecznością, co nie oznacza, że mamy popadać w depresję. Nasze sposoby na powakacyjne przygnębienie sprawią, że dobry humor nie będzie nikogo opuszczał, a wtedy czas do następnych wakacji minie zdecydowanie szybciej i przyjemniej.

Powakacyjne przygnębienie

Urlop jest okazją do naładowania baterii, na cały kolejny rok intensywnej pracy i nauki. Odpoczynek i zasłużony relaks jest potrzebny każdemu z nas, nawet tym, którzy zarzekają się, że wcale go nie potrzebują. Uwielbiamy wakacje, moment kiedy możemy odetchnąć, ale to co dobre, szybko się kończy. Więc po urlopie trzeba powrócić do szarej rzeczywistości. Powroty są trudne i w niektórych przypadkach wywołują powakacyjne przygnębienie. Ale życie po wakacjach wcale nie musi być szare i smutne. Sprawdzone sposoby przekonają was, że warto cieszyć się z małych rzeczy i z uśmiechem wyczekiwać na kolejne wakacyjne dni. Jak tego dokonać? Jak skutecznie pokonać powakacyjne przygnębienie?

Zachowaj wspomnienia z wakacji

Nic tak nie poprawia nastroju, jak wspomnienia wakacyjnych chwil. Warto je zachować i wyeksponować. Wywołaj zdjęcia z wakacji i powieś je w widocznym miejscu, także w swojej pracy. Każdego dnia będzie spoglądać na fotografie i wracać myślami do pozytywnych chwil. Rozłóż na biurku muszelki zebrane na słonecznej plaży. Niech wakacyjny klimat zawsze będzie z tobą, nie ważne czy jest wrzesień czy maj. Wspomnienia to najcenniejsza rzecz, jaką można kolekcjonować, a te z wakacji, z pewnością zostaną zapamiętane na długo.

Zaplanuj kolejny urlop

Jedne wakacje się kończą, by można było wyczekiwać kolejnych. Już teraz zaplanuj następny urlop. Zastanów się, co tym razem chcesz zwiedzić i zobaczyć. Będziesz mieć mnóstwo czasu na dokładne zaplanowanie trasy, przejazdu czy wyboru atrakcji. Planując kolejne wakacje zajmiesz czas i myślenie, gdzie nie będzie miejsca na przygnębienie i smutek. W końcu nie możesz doczekać się nowych przygód i fascynujących miejsc.

Nie czekaj na wakacje, wykorzystaj wolne weekendy

Kto powiedział, że wakacje trwają tylko określony rokiem szkolnym czy akademickim czas. Równie dobrze, każdy wolny weekend może być okazją do ciekawej podróży. Zarezerwuj tanie loty lub sprawdź, co kryje twoja okolica. Wyjedź gdzieś na weekend i poczuj się jak na wakacjach. Korzystaj z wolnego czasu i baw się jak najlepiej. W końcu życie jest zbyt krótkie, by spędzić je przed telewizorem.

Pamiętaj o małych przyjemnościach

urlopW walce z powakacyjnym przygnębieniem pomogą małe przyjemności. Kto z nas ich nie lubi? Drobne umilacze czasu sprawią, że szybko odzyskamy dobry humor. Wybierz się po pracy na mrożoną kawę i ciasto do ulubionej cukierni. Uwielbiałaś rozwiane wiatrem fale, które nosiłaś na plaży? Spraw sobie taką fryzurę i ciesz się letnim wyglądem, kiedy tylko chcesz. Idź na spacer do parku lub ogrodu botanicznego. Zrób coś, co po prostu sprawia ci przyjemność. Myśl pozytywnie i zarażaj energią innych, a nim się nie obejrzysz, znów będą wakacje.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

4 lata temu

Wakacje to miły czas.Jednak nie warto popadać w przygnębienie.Sposobów jest wiele i możemy z nich skorzystać

Tess

4 lata temu

Po wakacjach i urlopie to każdy powinien mieć dobry nastrój i mile wspomnienia. Jestem zaskoczona, że skoro udały się wakacyjne wyjazdy i odpoczynek to ciągle mało. Jeśli komuś nie udał się urlop to te pogody można jeszcze wykorzystać. Ja jestem zadowolona.

Emilly27k

4 lata temu

Idealnym sposobem moim zdaniem jest nie myślenie o tym, ale można sprawić sobie przyjemności np. zakupy. Zakupy zawsze były skuteczną metodą na problemy, które nas otaczają.

Mindi

4 lata temu

Myślę podobnie, dopóki trwa lato i jest ładna pogoda trzeba wykorzystać wolne chwile i miło spędzić czas. Wybieramy się na krótki, weekendowy wyjazd, taka wycieczka to okazja do ruchu i spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Zostaw komentarz