Artykuły Moda

Spadające ramiączka od stanika – poznaj przyczyny!

Spadające ramiączka od stanika

Matteo Petralli z Pexels

Spadające ramiączka od stanika rodzą ogromny dyskomfort. Nieustannie musimy je poprawiać, w tym w miejscach publicznych, gdy znajdujemy się między ludźmi. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ponadto odbiera na pewność siebie. Dlaczego ramiączka od stanika spadają? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Spis treści:

  1. Problemy ze stanikiem, czyli najczęstsze zmory kobiet
  2. Spadające ramiączka od stanika a wysłużona gumka
  3. Zbyt grube fiszbiny a spadające ramiączka od biustonosza
  4. Dlaczego ramiączka od stanika spadają?
  5. Jedwabny stanik a spadające ramiączka od biustonosza
  6. Wąskie ramiona a problemy z ramiączkami od stanika
  7. Jak dobrać szerokość ramiączek do wielkości biustu?

Problemy ze stanikiem, czyli najczęstsze zmory kobiet

Pamiętasz te czasy, kiedy siedziałaś na wykładzie, robiłaś skrupulatne notatki i nagle poczułaś, że spadające ramiączka od stanika cię dekoncentrują? W takich sytuacjach odczuwamy ogromny dyskomfort. Inni widzą, że one spadły. Zauważą też, gdy zaczniemy je poprawiać. Przez ten drobny problem czujemy się skrępowane. Gorsze od spadających ramiączek od stanika są tylko odpinające się biustonosze. Wtedy trzeba pilnie skoczyć do toalety i jakoś zapiąć stanik. Z kolei ramiączka odpinane, które wychodzą ze szlufek, często wymagają pomocy osób trzecich, np. przyjaciółki.

Spadające ramiączka od stanika a wysłużona gumka

Dlaczego ramiączka od stanika spadają? Okazuje się, że dzieje się tak m.in. z powodu ich zużycia. Gdy nosimy biustonosz od trzech lat, gumka ma prawo się wyrobić, przez co staje się luźniejsza. Początkowo można wspomagać się regulacją ramiączek. Z czasem jednak dochodzimy do ściany. Nie da się już bardziej wyregulować opadających ramiączek od biustonosza. Ten wciąż może być dobry i stanowić świetne podparcie dla naszych piersi. Nic dziwnego, że nie chcemy się z nim rozstawać. W takiej sytuacji przychodzą klipsy ściągające ramiączka na plecach. Wykorzystuje się je m.in. przy bokserkach, gdy okolice ramion są mocniej wycięte i nie chcemy, aby ramiączka od biustonosza psuły efekt. Wówczas się je zbiera i łączy razem na plecach. To także świetne rozwiązanie w przypadku wysłużonych, mocno zużytych ramiączek.

Zbyt grube fiszbiny a spadające ramiączka od biustonosza

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ramiączka od stanika spadają, musisz wiedzieć, że zbyt grubsze fiszbiny często całkowicie podtrzymują biust, przez co ramiączka stają się luźniejsze, nie są tak napięte i zsuwają się z ramion. W takiej sytuacji trzeba je po prostu mocniej ściągnąć, korzystając z możliwości  regulacji.

Dlaczego ramiączka od stanika spadają?

Spadające ramiączka od biustonosza to często spotykany problem wśród Polek. Niestety, mimo licznych kampanii brafitterskich, wciąż nosimy źle dobrany stanik. Ten z reguły ma za małą miskę i jednocześnie zbyt dużych obwód. W rezultacie pod biustem powstaje luz. Stanik kiepsko się układa, co próbujemy sobie jakoś zrekompensować poprzez regulację ramiączek. W ten sposób jednak powstaje za dużo luzu i te zsuwają się z ramion.

Jedwabny stanik a spadające ramiączka od biustonosza

Ramiączka z gładkich materiałów, vide jedwab, satyna poliestrowa, będą zsuwały się z ramion, ponieważ mamy tutaj do czynienia ze zbyt małym tarciem. Kupując stanik, warto zwrócić uwagę, z czego wykonano jego ramiączka. Niestandardowe tkaniny, które są śliskie, zazwyczaj stanowią źródło problemów i dyskomfortu.

Wąskie ramiona a problemy z ramiączkami od stanika

Z jednej strony wiele z nas marzy o wąskich, spadzistych ramionach, które są drobne i przez to szalenie kobiece. Z drugiej strony taka budowa ciała sprawia, że spadające ramiączka od biustonosza stają się naszą zmorą. Te po prostu nie mają należytego oparcia i odpowiedniego rozkładu ciała.  Gruszki, które mają ramiona węższe od bioder, często skarżą się na ten problem. Rozwiązanie stanowią fantazyjne ramiączka od biustonosza, które krzyżuje się na plecach.

Jak dobrać szerokość ramiączek do wielkości biustu?

Warto również podkreślić, że z przyczyn praktycznych panie o większym biuście powinny nosić szersze ramiączka, a panie o mniejszym mogą pozwolić sobie na subtelniejsze i wąskie. Chodzi o to, że większe piersi potrzebują mocniejszej podpory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *