Styl życia

Smart House a oświetlenie – dlaczego warto z niego korzystać?

Smart House a oświetlenie

Gdy planujemy oświetlenie do domu, najczęściej zwracamy uwagę najpierw na wygląd lamp. To jednak nie wszystko. Zdecydowanie ważniejsza jest kwestia dobrania właściwych parametrów, dzięki czemu lampy dają wystarczającą ilość światła, komfort i bezpieczeństwo.

Funkcjonalność punktów świetlnych wynika również z odpowiednich metod sterowania lampami. W wielu domach oprócz standardowych włączników zaczyna się wprowadzać też rozwiązania typu smart.

W jaki sposób wpływają one na warunki w domu? Poniżej pokażemy, z jakiego powodu takie rozwiązanie bywa niezmiernie praktyczne i przydatne.

Smart systemy oświetleniowe – na czym polegają nowoczesne metody zarządzania domem?

Oświetlenie typu smart to rozwiązanie cieszące się wielkim zainteresowaniem wśród użytkowników prywatnych, dla których jest to sposób na poprawę komfortu, obniżenie wysokości rachunków oraz lepszą organizację domowej przestrzeni.

Inteligentnym oświetleniem zainteresowali się także deweloperzy, którzy w takim rozwiązaniu widzą sposób na podwyższenie wartości budowanych przez nich mieszkań.

Smart oświetlenie staje się zatem nowym standardem, który zwiększa funkcjonalność i praktyczność każdego budynku prywatnego i firmowego.

Większa wygoda sterowania oświetleniem

Podstawową zaletą, która wyróżnia na przykład nowoczesne oświetlenie Azzardo Smart, jest poprawa komfortu domowego. Sterowanie inteligentnymi lampami odbywa się bowiem za pośrednictwem dedykowanego pilota, komend głosowych, czujników ruchu lub praktycznych aplikacji na telefon.

Dzięki temu w wielu przypadkach nie trzeba zatem odrywać się od pracy, żeby dopasować warunki oświetleniowe w domowej przestrzeni do bieżących potrzeb.

Poprawa bezpieczeństwa w domu

Sprawniejsze zarządzanie oświetleniem w domu i w jego pobliżu pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa domowników.

Wygodne sterowanie lampami zwiększa bezpieczeństwo podczas przemieszczania się, bez obaw o potknięcie w ciemności na klatce schodowej lub na ścieżce dojścia do domu. Włącznik światła mamy bowiem zawsze na wyciągnięcie ręki (w aplikacji lub pilocie), a niekiedy wręcz instalacja sama reaguje na nasze pojawienie się (czujniki ruchu).

Niezmiernie ciekawą opcją jest funkcja symulowania obecności, w którą wyposaża się niektóre inteligentne rozwiązania. Włącza się ją do systemu antywłamaniowego. W chwili gdy czujniki wykrywają na terenie posesji nieproszonych gości, uruchamia się światła w różnych częściach domu. W wielu przypadkach pomaga to skutecznie przepłoszyć intruzów.

Smart systemy oświetleniowe

Idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych

Prostota obsługi nowoczesnego, inteligentnego oświetlenia sprawia, że produkty tego typu chętnie wprowadza się w domach, w których mieszkają osoby niepełnosprawne, o ograniczonej możliwości poruszania się.

Dla nich sterowanie oświetleniem przy pomocy aplikacji lub pilota, uruchamianie całych zespołów lamp lub tworzenie harmonogramów oświetleniowych to olbrzymia wygoda, która znacząco zwiększa samodzielność i komfort wykonywania codziennych czynności.

Obsługa pilota lub aplikacji jest prosta i intuicyjna. Dlatego bez trudu mogą korzystać z nich też osoby starsze, dla których przemieszczanie się po domu wiąże się z wielkim wysiłkiem.

Oszczędności dla domowego budżetu

Inteligentne oświetlenie do domu wpływa także na wysokość domowych rachunków za prąd. Wykorzystuje się przy jego pomocy znacznie mniej energii elektrycznej, ponieważ ogranicza się natężenie światła, gdyż w odpowiednim momencie włącza się bądź wyłącza poszczególne źródła światła.

Wielkim wsparciem są także nowoczesne czujniki. W domach największą popularnością cieszą się sensory ruchu. Gdy tylko wyczują, że ktoś wchodzi do pomieszczenia, od razu uruchamiają lampy. Jeżeli jednak przez dłuższy czas nie zaobserwują ruchu, automatycznie wyłączą oświetlenie. Dzięki temu nie trzeba się już dłużej martwić o bezpieczeństwo przemieszczania się, a także każdorazowo pamiętać o wyłączeniu lamp, jeśli wychodzi się z danego wnętrza.

Inteligentne oświetlenie – lepsza strona domowego oświetlenia

Smart oświetlenie staje się coraz popularniejsze. O ile jeszcze kilka lat temu rozwiązania tego typu uznawano za zbędny gadżet, to obecnie postrzega się je jako wielkie ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu w domowych wnętrzach.

Inteligentne lampy sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach i dają olbrzymi komfort. Warto je przetestować również we własnym domu. Zwłaszcza, że do rozpoczęcia przygody ze smart oświetleniem potrzeba naprawdę niewiele. Niekiedy wystarczy raptem jedna żarówka oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Komentarze (12)

marcysia

3 miesiące temu

Teraz nawet oświetleniem można sterować, nie ruszając się z fotela:)

jowita

3 miesiące temu

Mnie zawsze fascynowały nowinki technologiczne. Taki system oświetleniowy jest bardzo ciekawy:)

malwina

3 miesiące temu

Świetnie, że mamy teraz tak nowoczesne rozwiązania, które można wdrożyć w swoich domach:)

judyta

3 miesiące temu

Może kiedyś zdecyduję się na takie nowoczesne oświetlenie, bo ma ono wiele zalet:)

agatka

3 miesiące temu

Teraz mamy do czynienia z inteligentnymi systemami oświetleniowymi.

lusia

3 miesiące temu

Super, że oświetleniem można dziś sterować za pośrednictwem pilota:)

ida

3 miesiące temu

Super, że oświetlenie można dostosować do swoich potrzeb za pomocą pilota.

amelia

3 miesiące temu

Dobre oświetlenie to dziś podstawa. Dobrze, że wchodzą nowe technologie.

misia_pysia

4 miesiące temu

Takie sterowanie inteligentnymi lampami to ciekawa sprawa.

mircia

4 miesiące temu

Super, że istnieje dzisiaj takie inteligentne oświetlenie. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

iwona.s

4 miesiące temu

Dobrze, że można teraz oszczędzać na prądzie, wybierając oświetlenie smart.

vivid

4 miesiące temu

Ostatnio rozwiązania typu smart cieszą się coraz większą popularnością. Dobrze wiedzieć, o co w nich chodzi:)

Zostaw komentarz