Uroda

Serum przeciwzmarszczkowe – dlaczego warto wprowadzić je do pielęgnacji twarzy?

Serum przeciwzmarszczkowe

Karolina Grabowska z Pexels

Starzenie się to naturalny proces, którego nie możemy uniknąć, ale podejmując odpowiednie działania, możemy go nieco spowolnić. Na jego tempo wpływa wiele czynników, w tym uwarunkowania genetyczne. Po jednych nie widać wieku metrykalnego, drudzy starzeją się szybciej, niż wskazywałaby na to ich data urodzenia. Serum przeciwzmarszczkowe może zdziałać wiele dobrego. Dlaczego warto wprowadzić je do pielęgnacji twarzy?

Spis treści:

  1. Spadek aktywności fibroblastów a pierwsze zmarszczki mimiczne
  2. Co przyspiesza starzenie się skóry?
  3. Dlaczego pierwsze zmarszczki pojawiają się wokół oczu i ust?
  4. Dlaczego warto postawić na dobre kosmetyki anti-aging?
  5. Serum przeciwzmarszczkowe podstawą pielęgnacji
  6. Jak rozpoznać dobre serum przeciwko zmarszczkom?
  7. Kompleksowa pielęgnacja twarzy

Spadek aktywności fibroblastów a pierwsze zmarszczki mimiczne

Czy wiesz, że nasza skóra traci jędrność już po 25. roku życia? Oczywiście u niektórych ten proces może zajść jeszcze szybciej. Szacuje się jednak, że w tym wieku stopniowo zaczyna się zmniejszać aktywność fibroblastów. Pod tym terminem kryją się komórki, które odpowiadają m.in. za syntezę kolagenu i elastyny, dwóch ważnych białek strukturalnych skóry, które odpowiadają za jej elastyczność. Ich niedobór prowadzi do wiotczenia skóry i powstawania zmarszczek.

Co przyspiesza starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to proces, na który oddziałuje wiele czynników. Przebiega on niewątpliwie szybciej u osób, które nadmiernie eksponują skórę na działanie promieni UV. Te przyspieszają fotostarzenie i sprzyjają powstawaniu nieestetycznych przebarwień. Ponadto zła dieta bazująca na produktach wysoko przetworzonych także może stać się źródłem wolnych rodników, czyli reaktywnych cząstek, które uszkadzają duże cząsteczki w naszych komórkach, w tym białka i kwasy nukleinowe. Stres oksydacyjny nasila także niedobór snu, palenie papierosów, picie alkoholu i zanieczyszczenie środowiska.

Dlaczego pierwsze zmarszczki pojawiają się wokół oczu i ust?

Czy zauważyłaś, że pierwsze zmarszczki mimiczne na ogół pojawiają się wokół oczu i ust, czyli miejsc, gdzie mięśnie silnie pracują, wyrażając nasze emocje? Na domiar złego te okolice są niezwykle delikatne. Skóra wokół oczu jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych. Tymczasem sebum pełni rolę naturalnego emolientu, czyli substancji natłuszczającej, która chroni przed przeznaskórkową utratą wody.  Wokół oczu też najszybciej powstają zasinienia i worki, które zdradzają nasze zmęczenie.

Dlaczego warto postawić na dobre kosmetyki anti-aging?

Czy wiesz, że dobre kosmetyki anti-aging mogą znacząco poprawić stan skóry, przyczyniając się do jej nawilżenia, odbudowy i wzrostu elastyczności? Codzienna pielęgnacja twarzy z użyciem odpowiednio dobranych specyfików nie tylko spowalnia proces starzenia się, ale też wypełnia już istniejące zmarszczki, przez co te ulegają spłyceniu.

Serum przeciwzmarszczkowe podstawą pielęgnacji

Dobre serum przeciwzmarszczkowe powinno stanowić podstawę naszej pielęgnacji. Jest to kosmetyk, który wykazuje silniejsze działanie niż krem do twarzy. Wynika to z faktu, iż charakteryzuje się wyższą zawartości substancji aktywnych. To właśnie one odpowiadają za działanie anti-aging i wzrost elastyczności skóry. Profilaktyka przeciwzmarszczkowa potrafi zdziałać wiele dobrego. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym serum przeciwzmarszczkowe warto wdrożyć do swojej pielęgnacji już od 25. roku życia, a nawet nieco wcześniej. Wbrew obiegowej opinii skóra nie przyzwyczaja się do składników czynnych i wcale z wiekiem nie trzeba jej dostarczać coraz silniejszych substancji anti aging.

Jak rozpoznać dobre serum przeciwko zmarszczkom?

Po czym rozpoznać dobre serum przeciwzmarszczkowe? Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na skład produktu. Dokładnie się w niego wczytaj i sprawdź, czy produkt zawiera substancje o działaniu anti aging. Jeśli tak, to czy znajdują się one na początku czy pod koniec składu. Pod koniec zawsze wymienia się te składniki, których do wyprodukowania kosmetyku użyto najmniej. Jeśli substancje przeciwzmarszczkowe występują tuż przed konserwantami, może to oznaczać, iż jest ich na tyle mało, że nie uchronią naszej skóry przed pierwszymi oznakami starzenia się.

Kompleksowa pielęgnacja twarzy

Czy decydując się na serum przeciwko zmarszczkom, należy zrezygnować z kremu na dzień? Absolutnie nie jest to dobry pomysł! Krem do twarzy wspiera działanie serum. Te produkty stosowane łącznie, zwłaszcza jeśli pochodzą z jednej serii, przynoszą najlepsze rezultaty w walce z pierwszymi oznakami starzenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *