Seks

Seks bez zobowiązań – czego masz prawo oczekiwać?

Seks bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polek i Polaków. Nie każdy ma ochotę i czas na budowanie związku, ale pojawiają się potrzeby do zaspokojenia. Czego masz prawo oczekiwać, nawet wówczas, gdy decydujesz się na seks bez zobowiązań.

Szacunek

Niezależnie od tego, jaka relacja was łączy, masz prawo oczekiwać szacunek. To, że uprawiasz z kimś seks bez zobowiązań, nie daje mu prawa, aby traktował cię jako człowieka gorszego sortu. On nie powinien się z ciebie naigrywać i wykorzystywać cię jako obiekt, na którym może wyładować swoją złość. W dobrych układach friends with benefits ludzie nie tworzą związku, ale darzą się szacunkiem i nie widzą w drugiej osobie kogoś gorszego, skoro zdecydowała się na taką relację.

Zaspokojenie potrzeb seksualnych

Seks bez zobowiązań służy zaspokojeniu potrzeb obu stron. Masz prawo oczekiwać, że realizowane będą nie tylko pragnienia twojego kochanka, ale też twoje. W końcu co to za układ, gdy zyski znajdują się tylko po jednej stronie? Nie pozwól się wykorzystywać.

Bezpieczny seks

Uprawiając seks bez zobowiązań, kluczową rolę odgrywa stosowanie zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Ważne jest, aby partner był odpowiedzialny i też preferował bezpieczny seks, niektórzy mężczyźni lubią jednak robić różnego rodzaju niespodzianki i wykorzystywać swoją przewagę fizyczną.  Dlatego uważaj na to, z kim decydujesz się na taki układ. Twoje zdrowie i życie to bezcenne wartości.

Prawo do odmowy

To, że uprawiacie seks bez zobowiązań, nie oznacza, że ten układ musi wiecznie trwać. Każda ze stron ma prawo rozmyślić się, zrezygnować z niego lub z powodu braku nastroju po prostu odmówić.  Trzeba o tym pamiętać i nie pozwalać sobie na to, aby ktoś wchodził nam na głowę, awanturując się z powodu odmowy.

Luźne podejście bez zarzutów

Seks bez zobowiązań ma sens tylko wówczas, gdy  stanowi dobrą zabawę wolną od zarzutów. Gdy jedna ze stron zaczyna się czepiać drugiej o różne kwestie – brak czasu, brak ochoty na seks, o wyjścia ze znajomymi, to znaczy, że układ szwankuje i trzeba z niego wyjść.

Szczera rozmowa

Jeśli decydujesz się na friends with benefits, masz prawo do szczerej rozmowy i wymienienia rzeczy, które ci pasują, ale też tych, które ci nie odpowiadają.  Druga strona nie powinna ci zarzucać nadmiernej gadatliwości i czepiania się, bo przecież o to chodzi, by komunikować sobie swoje potrzeby i stawiać granice, których nie należy przekraczać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *