Styl życia

Schody z granitu – idealne wewnątrz i na zewnątrz

Schody z granitu

W ostatnich latach naturalne materiały budowlane cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie modne stały się kamienie i skały. Wykorzystuje się je w formie elementów wykończeniowych, ozdobnych, ale też architektonicznych. Wyjaśniamy, dlaczego coraz częściej wykonuje się schody z granitu!

Schody z granitu – zalety

Granit jest jednym z najtwardszych oraz najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych naturalnego pochodzenia. Wykazuje wysoką odporność na rozmaite szkodliwe czynniki zewnętrze, m.in. częste użytkowanie, nacisk, zmienne temperatury, wilgoć czy promieniowanie UV. Dzięki temu nie pęka, nie rysuje się ani nie odbarwia. Z tego względu doskonale sprawdza się w roli stopni schodów, które przecież każdego dnia są mocno eksploatowane.

Ze względu na właściwości granitu z tego kamienia można z powodzeniem wykonać nie tylko schody wewnątrz domu, ale też na zewnątrz. Są odporne nawet na siarczysty mróz. Co więcej, wybrane odmiany (o odpowiednim wykończeniu) nie są śliskie, dlatego nie stanowią zagrożenia podczas deszczu lub przymrozków. Do tego są niewrażliwe na zabrudzenia organicznego pochodzenia, m.in. żywice, martwe owady czy ptasie obchody. Nawet po wielu latach nie zmieniają swojego wyglądu.

Dlaczego warto zainwestować w schody z granitu?

Schody z granitu są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale też niesamowicie estetyczne. Można wybierać spośród wielu różnych odmian tej skały, które mają rozmaite kolory oraz tekstury. Kamienne stopnie prezentują się oryginalnie, elegancko i stylowo. Przy tym są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je regularnie zamiatać, myć oraz od czasu do czasu impregnować przeznaczonymi do tego preparatami.

Ogromną zaletą granitu jest też to, że wbrew pozorom nie jest drogim materiałem. Wybrane gatunki prezentują się równie pięknie, co najdroższe marmury, a przy tym są o wiele tańsze. Takie schody potrafią zupełnie odmienić wnętrza, dodając im eleganckiego szyku. Idealnie łączą efektowny wygląd z funkcjonalnością.

Jak wykonuje się schody z granitu?

Schody z granitu można wykonać na kilka sposobów. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu odpowiednie płyty. Zakłada się je na wcześniej przygotowanej podstawie z betonu lub żelbetu. W nowoczesnych wnętrzach można też stworzyć ciekawsze wizualnie, „lżejsze” aranżacje. Slaby o odpowiedniej grubości da się przymocować do żeliwnych poręczy oraz ściany, tak by poszczególne stopnie „lewitowały” w powietrzu. Na zewnątrz często stosuje się także nie płyty, ale kostki granitowe.

Schody z kamienia naturalnego można wykonać w pełni z jednej odmiany, ale bardzo ciekawie prezentują się kompozycje łączące dwa czy nawet kilka gatunków. Zestawienie np. ciemnego granitu z jasnym, matowego z błyszczącym czy gładkiego z wzorzystym daje intrygujący efekt. Najpiękniejsze rodzaje tej skały można znaleźć w ofercie RR Granity. Doświadczona obsługa służy radą podczas wyboru, a także pomoże udoskonalić projekt.

Schody z granitu są wyjątkowo efektowne, a przy tym całkiem praktyczne. Tworząc taką aranżację w swoim domu, poczujesz się absolutnie wyjątkowo. Przekonaj się, na jakich pięknych kamieniach naturalnych możesz stawiać kroki każdego dnia!

Komentarze (10)

marcelina

9 miesięcy temu

Dobrze, że coraz częściej wybiera schody z kamienia naturalnego.

judyta

9 miesięcy temu

Schody z granitu to trwałość na lata.

Wiki

9 miesięcy temu

Takie granitowe spodnie muszą wyglądać efektownie.

olga

9 miesięcy temu

Jak będę miała domek jednorodzinny, to postawię na schody z granitu:)

ulka

9 miesięcy temu

Rzeczywiście takie schody granitowe wyglądają bardzo ładnie:)

eliza

9 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, jak wykonuje się tego typu schody.

ilona_s

9 miesięcy temu

Takie schody to solidna konstrukcja:)

marlena

9 miesięcy temu

Dobrej jakości granit wiele przetrwa:)

malwina

9 miesięcy temu

Schody z granitu będą nam służyły przez długie lata:)

berenika

9 miesięcy temu

Bardzo ciekawy artykuł dla osób, które budują własny dom i zastanawiają się nad wyborem schodów:)

Zostaw komentarz